Poslechněte si debut Ronnieho Vannucciho z The Killers

Bubeník americké pop-rockové kapely The Killers Ronnie Vannucci umístil na internet k poslechu svou debutovou desku Big Talk, tu si nyní můžete poslechnout prostřednictvím webu Soundcloud.

Videotip: Podívejte se na akustický set Iron & Wine

Folkový bard Sam Beam, známý pod jménem Iron & Wine přichází s novou epizodou ze seriálu 4AD Sessions, ve kterém interpreti zaznamenávají svá živá vystoupení ze studia.

Videotip: Podívejte se na spolupráci Interpolu a Davida Lynche

Post-punková kapela Interpol spojila své síly s uznávaným americkým režisérem Davidem Lynchem (Lost Highway, Sloní muž, Městečko Twin Peaks) při vzniku krátkometrážního počinu I Touch a Red Button Man.

Poslechněte si nové album The Horrors

Britští The Horrors, čerpající z post punku a shoegaze, mají na svědomí třetí řadové album. Nahráli ho ve svém vlastnoručně zbudovaném londýnském studiu, jmenuje se Skying a na pultech se objeví 11. července.

George Michael započne své nové turné v Praze

Britský zpěvák George Michael se vrací po třech letech znovu na scénu; 22. srpna se v pražské Státní opeře rozjede jeho nové turné s názvem Symphonica: The Orchestral Tour. V listopadu se pak představí v O2 Areně v Praze.

T-Mobile otvírá fond na podporu českých interpretů

Český telekomunikační operátor T-Mobile přichází s revolučním fondem, který by měl výrazně pomoci situaci na české hudební scéně. Projekt spočívá ve finanční podpoře interpretů - letos mezi ně bude rozdělen jeden milion korun.

V strahovském klubu 007 vystoupí indie rockoví Johnny Foreigner

V pražském klubu 007 Strahov se 10. května uskuteční koncert indie rockového tria Johnny Foreigner. Kapela bývá často porovnávána s legendárnímí Sonic Youth, či britskými Bloc Party.

Letošní Berlin festival nabídne Primal Scream, Suede či Mogwai

Druhý týden v září se v Berlíně uskuteční již sedmý ročník Berlin festivalu. Centrem dění bude letiště Templehof, letos se však festival rozroste i do ulic německé metropole a v jeho rámci bude možné zdarma navštívit na třicet klubů po celém městě.

Na brněnském Itch My Magion se v sobotu představí italští ZU

Dvě populární klubové párty Itch My Ha Ha Ha a Magion se nedávno spojily dohromady a díky kladnému přijetí se tuto sobotu uskuteční jejich druhé pokračování.

Smashing Pumpkins ohlásili nové album a několik dalších novinek

Smashing Pumpkins se letos připomenou s novým albem nesoucím název Oceania. Deska by měla obsahovat 9-11 písní a frontman Billy Corgan doufá, že již prvního září se album dostane na pulty obchodů.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.