Šamana Ztráta se vrací, přidává se Mood

Festival Šamana Ztráta se vrací, pátý ročník se odehraje v prostředí Prachovských skal ve dnech 11.–13. září 2020.

Návrat do ráje. Scott McCloud je zpět s Paramount Styles

Kytarista a zpěvák Scott McCloud zapsal dějiny post-punku perem zkušeného barda v kapelách Soulside, Girls Against Boys, New Wet Kojak či právě Paramount Styles. Svým charakteristickým šepotem zpívá písně od srdce v úsporném kytarovém provedení. V Praze celou jeho kapelu přivítají na strahovské Sedmičce 1. září spolu s Jiřím Imlaufem z Houpacích koní. Charisma jedno vedle druhého.  Do brněnského Kabinetu Múz se vrací po dvou letech se sólovým vystoupením 4. září pro všechny drunx, whores and MZK people. Akustika, cello, basa a pár geniálních songů. „Když se rezignace promění ve smíření, strom se znova zazelená a vítr zase zašumí,“ předčítají z Kabinetu Múz. V Brně Scotta doprovodí Aran Epochal, který přiveze experimentální, minimalistický folk – „písničky měkce poskládaný mezi jehličím a kůrou.“

Arleta vydává debutové EP. Klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus

Arleta pojímá rap jako terapii, hru a školní práci. Krátkometrážní Ability To Damage Plant vznikalo pod producentským dohledem Davida Herziga (Noise.kittchen, Bert & Friends), představováno je slovy „holčičí hlas, křehkost a bázeň” či „hledání, klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus, příroda”.

Třicet let Uni, deset Fullmoonu. Společná oslava proběhne v pražském Kaštanu

Hudební magazíny se spojily při pořádání festivalu s unikátními vystoupeními Meat-House Chicago I.R.A. nebo Phila Shoenfelta. Festivalem UNIMOON se rozhodli sdělit, že mezi časopisy neexistuje konkurenční řevnivost. Jednodenní hudební festival UNIMOON proběhne na třech scénách v pražském Kaštanu v sobotu 12. září. Návštěvníky bude čekat bohatý zejména hudební program včetně několika velmi raritních vystoupení. Vystoupí: Meat-House Chicago I.R.A., Phil Shoenfelt & Dim Locator, feat. Kristof Hahn (Swans), Tomáš Palucha, Stinka, Kittchen, Jan Fic, Žofie Kabelková, Jana Šteflíčková, Band of Heysek, The Group a Divadlo Čučka.

Indican se ohlašuje s Moravskou filharmonií Olomouc

Nové jméno na české hudební scéně zní Indican. Setkávají se zda značně různorodé kulturní kořeny – romské, české i indiánské. Na inspirující etnickou směsici odkazuje kapelní název, důležitá je však také širší symbolika. V rámci oslav Dnů evropského dědictví v Olomouci se odehraje 10. září pódiová premiéra, kterou doprovodí Moravská filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Jana Kučery.

Koňe a Prase debutují Bramborovými hity

Koňe a Prase baví nadhledem i nástroji s příběhem. Z jednoduchých melodií a popěvků valmezští Koňe a Prase dokážou složit osvěžující elektropopové hity. Odlehčenou formou reflektují všední životní situace, kladou ale důraz i na ekologii a společenskou kritiku. Nyní vydávají svou debutovou desku Bramborové hity, kterou ohlásili videoklipem ke skladbě Stěhovák.

Noise Kitchen Festival v Praze: workshopy a přehlídka současné elektroniky

Po několikaměsíčním zkušebním provozu Noise Kitchen slaví znovu-otevření prostoru na Krymské. Ve spolupráci s místními kolektivy a podniky připravuje čtyřdenní program na různých místech, kromě vlastního prostoru a Synth Library Prague také v Petrohradské, Café v Lese či BARu v Krymský. Chystají se koncerty, workshopy a diskuze.

Vivat Vila! – festival, který oživí funkcionalistickou památku Prachatic

Festival s prostým názvem Vivat Vila! vrátí opět život do architektonicky významné Kralovy Vily v Prachaticích. Hlavní program se odehraje v unikátních prostorách samotné budovy, respektive na její přilehlé zahradě. Během dvou dnů se představí přehlídka domácí alternativní scény, zazní hudba Please the Trees, táborských Kalle, krautrockových B4, elektronické běsnění Kaplan Bros, mladý rozervaný punk rock brněnských Sinks nebo pomalejší, zasněné písně Billow. Mimo osvědčená jména slibují organizátoři kapely, které „vystupují ze zaběhnutých hudebních žánrů a nabízejí odlišné pohledy na vnímání hudby.“  Tuhle dramaturgickou linku reprezentují Dingo, Pokora, Fotbal, Čtyři strany téhož, Šimanský/Niesner nebo REK. Připraven je doprovodný program, jehož součástí bude vystoupení spisovatelů Jiřího Hájíčka, Ondřeje Štindla či básníka Jana Těsnohlídka ml.

Neposlušné Brno a město pro lidi

Na mnohaletou tradici pražského Anarchistického festivalu knihy navazuje pilotní ročník festivalu nezávislé a radikální literatury Neposlušné Brno, který proběhne v prostorech bývalé Káznice.  Organizátoři chtějí vytvářet prostor pro malá nakladatelství a DIY kolektivy věnující se anarchistické literatuře. 

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky. S Najdou, Islajou či Black Tar Jesus

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst a hudby. Kombinace pečlivě sestaveného programu, samotného místa i komorního ladění akce však nakonec může vést i ke spirituálním zážitkům, s nimiž byla Kalvárie Ostré spojena prapůvodně. Jedinečné místo a sestava interpretů na konci srpna na severu Čech.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.