Propojení technologie s člověkem, Donaufestival v roce 2020

„Chci být strojem,” tvrdil Andy Warhol. V současném světě technologií působí algoritmy jako nevědomí jedenadvacátého století. Název románu Iana McEwana vyjadřuje propojení člověka a stroje: Stroje jako já. Stroje jsou jako my – a mají nás rády. Je tento afekt také hrozbou? Na tyto a další otázky spojené s technologiemi a jejich vlivem na společnost se bude formou současného umění snažit hledat odpovědi nastávající ročník dolnorakouského Donaufestivalu, také tentokrát proběhne na sklonku dubna.

Genot Centre slaví Vánoce s řeckým duem Ice Eyes a premiérou Tří oříšků

Už počtvrté pořádá hudební kolektiv Genot Centre staročeskou vánoční besídku PurrPurra, na níž slibuje „svařák, cukroví, dobrovolný vstup, tajuplného Ježíška a adventní futuristickou hojnost se zástupci domácí i zahraniční elektronické scény.“ Večírek se uskuteční 14. prosince v žižkovském Punctu.

Vinyla 2019: v nominacích září Rouilleux, Margo, B4 či P/\ST

Devátý ročník hudebních cen Vinyla již zná své nominace. V obvyklých třech kategoriích se oceňují nejlepší alba a počiny na domácí scéně a k tomu několik objevů hodných pozornosti.

Slowmotiondancer a eva01 uzavřou letošní MENU v Hradci Králové

Poslední letošní akce ze série hudebních a audiovizuálních večerů MENU proběhne v pátek 13. prosince v bývalém kostele sv. Jana Nepomuckého v Hradci Králové. Nabídne vystoupení Slowmotiodancer, sólového projektu výtvarníka a hudebního producenta Dominika Gajarského, a k tomu live set vizionáře digitálního umění Davida Střelečka alias eva01. 

Miro Tóth a Michal Kaščák založili Drť. Jde o adaptaci výroků šéfa StB

„Pýtate sa skoro ako kádrovák a nepáči sa mi to!” zpívá Michal Kaščák jako generál StB v Drť, novém projektu Miry Tótha. Ten měl premiéru 17. listopadu v rámci Koncertu pre všímavých. Nová kapela, složená ze slovenských a maďarských hudebníků, si v bratislavské Fuze otestovala debutové album Puntičkár (2019), které je nevídaným experimentem – jde o zhudebnění výroků publikovaných rozhovorů s bývalým šéfem StB, generálem Alojzem Lorencem.

V Brně bude hlučno. AlterEcho zahajuje novou sérii poslechově-diskusních večerů

Po delší době vás zveme na akci, se kterou chceme 5. prosince uvést sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely. Začínáme programem ze sféry elektronické, noisové a ambientní hudby, což ale nemusí být pro další edice vůbec pravidlem. Jako klubovou základnu volíme Brno – místo, které je domovem světově známé modulárové dílny a bastlířů.

Skandinávie míří do Prahy. Vrací se Easter, poprvé přijíždí Jaakko Eino Kalevi

Pražská MeetFactory ve spolupráci se sítí Up Node a za podpory Nordisk Kulturfond pořádá dvoudenní jízdu skandinávské elektroniky. První večer (5. 12.) koncert, druhý party (6. 12.).

PAF 2019 ve znamení portrétu. V Olomouci na začátku prosince

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednohodiváka a desítky dalších projektů. PAF aneb Přehlídka filmové animace a současného umění se odehraje také letos první týden v prosinci, a to 5.–8. prosince 2019.

Fågelle a její pop zabalený v hluku zazní v Brně a Praze

Klara Andersson alias Fågelle nahrává zvuky a vytváří z nich zvukové montáže. Ulehá mezi synťáky, vrství hluk. Vytváří poetické experimentální plochy, které zjemňuje svým vokálem. Její naléhavou tvorbu, v níž zaznívají texty o pocitech moci a bezmoci v dnešním světě, zazní 25. listopadu 2019 v dvoraně Českého muzea hudby. 

Botanical Sessions v Praze poprvé s Viah a Never Sol

V magickém prostředí tropických skleníků a dalších lokalit, kterým vládnou rostliny, v takových místech se plánuje odehrávat nová intimní série koncertů Botanical sessions. Poprvé se představí Viah a Never Sol alias Sára Vondrášková, která je zároveň dramaturgyní celé série. V žižkovském Hænke 20. prosince 2019.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.