Jarboe tentokrát bude zaklínat Kabinet Múz a Soulkostel spolu s Father Murphy

Pomalu a ještě pomaleji, ale neuvěřitelně intenzivně. Jarboe, někdejší diva a temná múza Swans, se vrací do Česka. Unikátní zjev nezávislé scény doprovodí podobně okultní Father Murphy. A jak uvádí pořadatelé, jeden si nemůže přát o mnoho víc – snad jen aby společně vydali album, což se také stane. Jejich společná nahrávka vyjde pár dnů před jejich vystoupením. 

Waves Vienna 2017 představí perly z Česka a Itálie

Showcase festival Waves Vienna nabídne na konci září stovky hudebních interpretů, kteří se představí hned v několika klubech a na další místech hlavního rakouského města. Mottem akce je East meets West, a tak 28. až 30. září ve vídeňském devátém okresku vystoupí i řada talentovaných umělců z východní Evropy. Festival se letos zaměří také na hudební objevy z České republiky a Itálie.

Liveurope festival v Akropoli představí uhrančivá jména: Mirel Wagner, Warhaus a další

Loňský ročník se odehrál venku a přivítal návštěvy z Belgie, Lucemburska, Polska a Maďarska. Nyní se Liveurope festival přesouvá pod střechu. V Paláci Akropolis nabídne 20. září interprety z Finska, Belgie, Holandska a dalších zemí. To vše díky tomu, že Akropole je součástí platformy Liveurope, celoevropské iniciativy podporující kluby v jejich snaze představit novou evropskou hudbu.

Flédu čeká dobrá sezona, vyhlíží Rone, Maxe Coopera či Lanegana

Fléda se poslední dobou, nejméně však uplynulou sezonou, pyšní vyváženým programem, který Brnu nabízí hvězdy světového formátu. Letos klub – zaměřující se na současnou alternativní hudbu, experimentální DIY projekty i klubové DJ performance a velká jména světové taneční scény – navazuje a slibuje rozvinout všechny své dramaturgické linie.

Návrat do budoucnosti. Introspekce vydává novou desku

Nahráno mají od září minulého roku, vydávají letos. Pražská avantgardní formace Introspekce po loňském EP, na němž oproti debutu poněkud proměnila poetiku a vyměnila frontmana za frontwoman s nezaměnitelným výrazem, představuje svou druhou plnohodnotnou desku Ve verzi dva nula.

Mohammad přivezou do Prahy a Brna dávku temna

Řekové Mohammad se zálibou v ambientu vydávají pravidelně od roku 2010. Nyní působí pod labelem Pan, předtím to byl Antifrost. V druhé polovině září se přijedou představit do Prahy a Brna.

Turné s Ventolinem bude legrace. Přidávají se Johuš Matuš, Midi Lidi a další

Kozí dávku recese a konzervativce raději odhánět. Na turné Ventolina a Johuše Matuše půjde o kdo s koho, ale především na programu bude legrace. Za klipem Ventolina, který ohlašoval jeho právě vydané album, nakonec stojí vedle Petra Marka (Midi Lidi) právě Johuš Matuš (alias Johany Novotné). Turné věnované jeho novince Vitajte, na kterém jej bude nejčastěji doprovázet právě Jouš Matuš, dojde mj. i na Midi Lidi a Tomina & Myslivce.

Please The Trees uzavírají jednu kapitolu klipem, dojde i na dokument

Jako rozjetý vlak nevázaných orgie; řádně syrové; extatický výraz napěchovaný k prasknutí. Tak jsme popisovali zatím poslední album Please The Trees, za který posléze skupina obdržela cenu Apollo. „Album Carp je ale pro nás vnitřně zatím dosavadní vrchol našeho hudebního hledání,” uváděl tehdy Václav Havelka a nyní s kapelou tuto etapu uzavírají klipem a dokumentem.

Děti Deště připomínají Tyto alba klipem, v přípravě je další album

„Srdce bubnuje v ostrým rytmu, krev ve spáncích hučí víc než zbustrovaná basa, šlachy napjatý a rty praskající jak struny kytar,” ohlašovala se zatím poslední deska pražských Děti Deště, která své Tyto alba připomíná klipem ke skladbě Herodion. O ten se skupině ze stáje Silver Rocket postaral Lukáš Grygar. Hudbu, která napíná, doprovází klip, v němž posluchači ztrácí vědomí. Klip je sestříhaný z hororového filmu Městečko prokletých (1960).

Album La školy je na spadnutí. Podporu shání skrz HitHit

„Černá hudební slovesnost, připoutaná k polárnímu světu sobích lidí a k jejich představám, jaký zlý duch Kele venku škrábe o jejich stan,” uvádí poeticky La škola, hudební škole pro děti, která vede k autorské tvorbě a improvizaci už od nejnižšího věku. Třetí album má být sbírkou nejkřehčích skladeb, na nichž se podílela i moin moin, Jana Vébrová či Oskar Török.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.