Please The Trees ve víru tance. Vydávají album a spolupracují s 420 People

Please The Trees mají před sebou vydání pátého alba. Chystají se na turné, v rámci něhož vyrazí i na kultovní nizozemský festival Le Guess Who. Spolupracují s tanečním souborem 420 People, s nimž se podílí na inscenaci The Watcher a který je doprovází v prvním klipu, ochutnávce Infinite Dance. To vyjde 19. září u Starcastic Records a pokřtí se hned ten den na lodi kotvící v pražských Holešovicích.

East meets West. Waves Vienna se tentokrát soustředí na Slovensko

Waves Vienna je prvním klubovým festivalem ve Vídni showcaseového typu. Také tentokrát Vídeň slibuje zavést návštěvníka do nejvýraznějších klubů, unikátních a netradičních lokací a veřejný prostor propojit s festivalovým děním. Waves Vienna se odehraje poosmé během prodlouženého víkendu 27.–29. září.

Audiovizuální žně s Lunchmeatem 2018

Vedra pominula a blíží se podzim. Klubová sezóna ohlašuje každým dnem nová zajímavá jména a chystají se festivaly, které člověk nemusí hlavně přežít, ale zažít. Uvnitř, bez tojtojek a s epesním stupňovitým hledištěm – i takový bude říjnový Lunchmeat. V plánu je tradičně pestrá přehlídka „pokročilé elektronické hudby“ a nových médií.

Dean Blunt zavítá do Studia Hrdinů s performancí iniciovanou platformou PAF

Ve spolupráci s platformou PAF (Přehlídka animovaného filmu) Dean Blunt připravuje performance nazvané THRILLER, NEVER BROKE AGAIN 2K18 a MEGAMEGAWHITETHING, které se odehrají v rámci třech podzimních akcí připravovaných PAFem. Dean Blunt vystoupí nejprve ve Studiu Hrdinů, a to 27. září.

K Dunaji za experimentem a digitálním uměním zve Ars Electronica 2018

Rakouský Linec nemusí být jen o dortech a lineckém cukroví, od 6. do 10. září město ožije jednou z největších oslav vědy a umění v Evropě, začíná totiž festival Ars Electronica. Ta přináší v hudební programové sekci všechno, co je možné si představit při slovním spojení digitální hudba. Nabídka experimentů, dj setů i velmi seriózní produkce je ohromující.

Czeching ohlásil pětici nominovaných, showcase v Praze bude doplněna o diskusi

Může obstát česká hudba v zahraničí? A co je třeba, aby tam byla slyšet? Tyto otázky si pokládá od roku 2013 projekt Czeching Radia Wave. Mezi letošními nominovanými jsou Hellwana, Jaro, 1flfsoap, Jaro a The Atavists. Vítězný projekt obdrží příležitost nahrát a vydat nové EP, natočit klip a vyrazit na největší showcaseový festival Eurosonic Noorderslag. Vyhlášení proběhne 25. září v pražské MeetFactory.

Konektiv propojí ty, kteří by se jinak nepotkali. Konektiv Night poprvé v NoDu

Jeden český, jeden zahraniční umělec. Razance Davida Kollera oživená africkými bubny Papise Nyasse, syrská tradiční hudba Marwana Alsolaimana opředená ambientní melancholií Enchanted Lands a cimbálová muzika Kyčery zahalená temnou elektronikou Karaoke Tundra. Tři společná vystoupení, jimž bude předcházet moderovaná diskuse. Konektiv Night Vol. I proběhne 3. října v pražském Experimentálním prostoru NoD.

Euforický průlom. Amen Dunes poprvé v Praze

S každým dalším albem se Damon McMahon proměnil, s tím současným je jeho skok nejvýraznější, dosvědčují recenze, které Freedom nominují mezi nejvýraznější počiny roku. Na pátém albu krystalizuje hloubavý folk Amen Dunes v popovější, přitom veskrze intimní, naléhavou výpověď. Poprvé zavítá McMahon s kapelou do pražské MeetFactory 18. září.

Mariánské Lázně oživí filmový festival, Marienbad nabídne i hvězdy české hudební alternativy

Na sklonku léta Mariánské Lázně opět ožijí filmem. Třetí ročník Marienbad Film Festivalu nabídne soutěžní přehlídku české experimentální tvorby, projekce italské filmové klasiky i experimentálních filmů a široký doprovodný hudební program. Dojde také na výstavy, přednášky a workshopy. Východní cíp republiky zažije kulturní ohňostroj.

Das Traum von Linz. Ars Electronica bude zkoumat chyby v umění

Když jsem byla v Linci poprvé, obeslala jsem své blízké velmi nevkusným pohledem s nápisem Das Traum von Linz. To bylo v létě. Ale brzy přichází podzim a další návštěva Rakouska se stává nevyhnutelnou. Budou experimenty, večírek a budou se posouvat hranice představivosti. Jako každoročně, i letos rakouský Linec otevře akademický rok oslavou vědy a umění v industriálním komplexu POSTCITY. Další ročník festivalu Ars Electronica se zaobírá chybou jako materiálem a prostředkem k tvorbě, nese podtitul Error – The Art of Imperfection. Vedle množství výstav, workshopů, konferencí nebo sympozia, do programu neodlučitelně patří i všechny formy digitální hudby.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.