Jak se živit hudbou v roce 2020? Workshop s Future Archive Recordings

Pokud vás zajímá, jestli je skutečně možné se živit v oboru hudby a co to obnáší v jednotlivých „povoláních“, tak stále máte možnost registrovat se na workshop, který proběhne 25. října v brněnském Kabinetu Múz. Spolupořádá ho label Future Archive Recordings, Fair Price Music a financuje proexportní kancelář SoudCzech-Skills. O své zkušenosti se podělí umělci a hudební profesionálové ze zahraničí, proto bude workshop probíhat v angličtině a na základě registrace je účast zdarma.

Cesta do jiného vesmíru: temný italský ambient Sarram v Brně a Plzni

Noisově-ambientní projekt Sarram sardinského rodáka Valeria Marrase není zcela jasně žánrově definovaný, střídají se v něm hlučnější, temné pasáže s post-rockovými, kde vévodí kytara a syntezátorové plochy. Čtyři instrumentální skladby vás provedou jeho deskou Four Movements of a Shade. Na konci budete mít pocit, jako byste proletěli celým vesmírem plným hvězd.

Trumans Water v Ostravě a Brně připomenou počátky amerického indie

Kalifornské riffy a melodie se k nám nevozí příliš často, a když to jsou ještě melodie, které si stále udržují punc svých devadesátkových začátků, neradno si je nechat ujít. Do Brna a Ostravy přijedou Trumans Water – kapela s úctyhodnou diskografií, o které legendární John Peel do éteru prohlásil, že vedle ní zní i Pavement jako U2.

Dokruhu vydávají eponymní debut, křtí se v Brně a Praze

Letní klip ke skladbě Iron, The Sun chomutovských dokruhu doprovázelo tvrzení o „prašném náletu z amerického středozápadu, který dorazil do Podkrušnohoří“. Jenže to byl teprve začátek. Nyní dokruhu svou misi dotahují do konce, eponymní debut vychází 12. listopadu naznačce Full Moon Forum a trojice jej o pár dní později pokřtí v Brně a v Praze.

Cheap Thrills v Kabinetu Múz: přehlídka bizáru i socka rapu

Brno vždycky mělo humor sobě vlastní a že se to dříve nebo později projeví i v dramaturgii některé z nespočtu akcí, co se tu konají, bylo jen otázkou času. Klubová noc, která odstartovala letos na jaře v Kabinetu Múz, to vzala za opačný konec. Retro party kostýmy, kožich, kterým by nepohrdl ani Leoš Mareš, a koncept levné party, jež přitáhne i studenty, co mají hlouběji do kapsy.

Thom Yorke prvním jménem Pohody 2020, nové album Anima přiveze i do Prahy

Prvním a zároveň nejdříve potvrzeným jménem v historii slovenské Pohody je Thom Yorke, frontman kultovních Radiohead. Po sedmi letech od vystoupení s projektem Atoms for Peace, zahraje tentokrát s producentem Nigelem Godrichem a vizuálním umělcem Tarikem Barrim. Pod názvem Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes přivezou do Trenčína průřez Yorkeovou sólovou tvorbou a především letošní, kritikou vyzdvihované, album Anima.

Manon Meurt a Luvver popřejí Roxy, chystají speciální AV sety

Česko-slovenský den bývá tradičně součástí říjnových narozenin Roxy. Hlavní stage v Dlouhé tentokrát ovládnou rakovničtí Manon Meurt a slovenská post-indie formace Luvver. Obě kapely si připravují k narozeninám speciální sety.

Vinyla přednáší o smutku, ohlašuje koncerty a chystá další akce

Dnešní hudba je plná smutku a deprese, říkají organizátoři hudebních cen Vinyla, chystají koncerty a vzdělávací přednášky. Témata úzkosti a deprese do hudebního mainstreamu donedávna nepatřila, smutek byl vázaný jen na zlomená srdce. Jak je to dnes, kdy hudba už není tolik v područí nahrávacích společností? Tohle téma řeší přednáška Karla Veselého a Miloše Hrocha, připravovaná v rámci festivalu 4+4 pod hlavičkou hudebních cen Vinyla.

Elektronika jako metafora měnícího se světa. Dokument The Sound is Innocent v premiéře na Lunchmeatu

Snímek je hravou a poetickou cestou do snového světa nahrávacích studií, elektronické hudby a experimentálního zvuku. Dokumentární film The Sound is Innocent režisérky Johany Ožvold bude v české předpremiéře uveden 3. října 2019 na pražském Lunchmeatu.

Výlet do jiné reality – chilští Föllakzoid míří do Kabinetu Múz

Chilská kapela se u nás často nevidí, o to větší nadšení se nabízí, když Brno, jako svojí jedinou českou zastávku, zvolí trio Föllakzoid. Spolu s polskými Lonker See zahrají 24. září v Kabinetu Múz. Předchází je pověst šamanů a cestovatelů do jiných světů. Nechtě označovaní za pokračovatele vlny německého krautrocku se raději než ke kapelám jako CAN nebo NEU hlásí k tradicím a rituálům původních obyvatel Chile a pohoří Andy. S pomocí dnešních nástrojů realizují výlety k počátkům vlastní kultury i do našich myslí. 

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.