Dean Blunt zavítá do Studia Hrdinů s performancí iniciovanou platformou PAF

Ve spolupráci s platformou PAF (Přehlídka animovaného filmu) Dean Blunt připravuje performance nazvané THRILLER, NEVER BROKE AGAIN 2K18 a MEGAMEGAWHITETHING, které se odehrají v rámci třech podzimních akcí připravovaných PAFem. Dean Blunt vystoupí nejprve ve Studiu Hrdinů, a to 27. září.

K Dunaji za experimentem a digitálním uměním zve Ars Electronica 2018

Rakouský Linec nemusí být jen o dortech a lineckém cukroví, od 6. do 10. září město ožije jednou z největších oslav vědy a umění v Evropě, začíná totiž festival Ars Electronica. Ta přináší v hudební programové sekci všechno, co je možné si představit při slovním spojení digitální hudba. Nabídka experimentů, dj setů i velmi seriózní produkce je ohromující.

Czeching ohlásil pětici nominovaných, showcase v Praze bude doplněna o diskusi

Může obstát česká hudba v zahraničí? A co je třeba, aby tam byla slyšet? Tyto otázky si pokládá od roku 2013 projekt Czeching Radia Wave. Mezi letošními nominovanými jsou Hellwana, Jaro, 1flfsoap, Jaro a The Atavists. Vítězný projekt obdrží příležitost nahrát a vydat nové EP, natočit klip a vyrazit na největší showcaseový festival Eurosonic Noorderslag. Vyhlášení proběhne 25. září v pražské MeetFactory.

Konektiv propojí ty, kteří by se jinak nepotkali. Konektiv Night poprvé v NoDu

Jeden český, jeden zahraniční umělec. Razance Davida Kollera oživená africkými bubny Papise Nyasse, syrská tradiční hudba Marwana Alsolaimana opředená ambientní melancholií Enchanted Lands a cimbálová muzika Kyčery zahalená temnou elektronikou Karaoke Tundra. Tři společná vystoupení, jimž bude předcházet moderovaná diskuse. Konektiv Night Vol. I proběhne 3. října v pražském Experimentálním prostoru NoD.

Euforický průlom. Amen Dunes poprvé v Praze

S každým dalším albem se Damon McMahon proměnil, s tím současným je jeho skok nejvýraznější, dosvědčují recenze, které Freedom nominují mezi nejvýraznější počiny roku. Na pátém albu krystalizuje hloubavý folk Amen Dunes v popovější, přitom veskrze intimní, naléhavou výpověď. Poprvé zavítá McMahon s kapelou do pražské MeetFactory 18. září.

Mariánské Lázně oživí filmový festival, Marienbad nabídne i hvězdy české hudební alternativy

Na sklonku léta Mariánské Lázně opět ožijí filmem. Třetí ročník Marienbad Film Festivalu nabídne soutěžní přehlídku české experimentální tvorby, projekce italské filmové klasiky i experimentálních filmů a široký doprovodný hudební program. Dojde také na výstavy, přednášky a workshopy. Východní cíp republiky zažije kulturní ohňostroj.

Das Traum von Linz. Ars Electronica bude zkoumat chyby v umění

Když jsem byla v Linci poprvé, obeslala jsem své blízké velmi nevkusným pohledem s nápisem Das Traum von Linz. To bylo v létě. Ale brzy přichází podzim a další návštěva Rakouska se stává nevyhnutelnou. Budou experimenty, večírek a budou se posouvat hranice představivosti. Jako každoročně, i letos rakouský Linec otevře akademický rok oslavou vědy a umění v industriálním komplexu POSTCITY. Další ročník festivalu Ars Electronica se zaobírá chybou jako materiálem a prostředkem k tvorbě, nese podtitul Error – The Art of Imperfection. Vedle množství výstav, workshopů, konferencí nebo sympozia, do programu neodlučitelně patří i všechny formy digitální hudby.

Genot Centre chystá tichou noc na břehu Labe. Luční přespávačka už v pátek

Slunce se sklání, louka povléká ambientním prostěradlem. Pražský kolektiv Genot Centre ve spolupráci s NUUK, saunou a osvěžovnou v Hradci Králové, pořádá celonoční koncert na břehu Labe. Událost uzpůsobená k přemýšlení o životě, k počítání hvězd, když se repetitivní fáze spánku slívá v ranní společnou snídani a říční katarzi.

Brněnský bonviván Burningboy se ozývá s novým klipem

Jeho samotného v klipu ke skladbě As If It Mattered z alba Harm Reduction sice neuvidíte, místo něj tam ale jsou k vidění všichni, co něco znamenají na brněnské módní scéně. Tvrdí to nejméně Jan Gerych, jinak známý jako Burningboy, který tím skládá poctu nastupující brněnské generaci. Za klipem stojí Jan Baterka a Nela Bártová (Lowmoe), která se vedle střihu postarala i česání vokálů.

Proč na Sziget? Důvodem není zdaleka jen ohromující soupiska

Ty největší jména světové hudební scény jsou dozajista velkým tahákem pro desítky tisíc lidí mířících v první polovině srpna na ostrov Óbudai v Budapešti. Headlineři Szigetu Arctic Monkeys, Dua Lipa, Kendrick Lamar, Gorillaz, Lana Del Rey, Mumford & Sons, Kygo nebo Shawn Mendes skutečně představovat nepotřebují.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.