ba:zel ba:zel Marcel Skýba

SUIR, Ba:zel, Libertae: snové mrazení v brněnském Bajkazylu

V brněnském Bajkazylu se již 12. 10. spojí německý post punk, český nightmare pop a post-internerový vaporwave. A prsty v tom má jeden z členů AlterEcha.

Elektro-akustický projekt Ba:zel sestává z česko-polské dvojice Daniela Vlčka a Ewelina Chiu. Zvuky kláves a samplů občas protnou tóny příčné flétny a vokály zpěvačky Ewelin unáší na vlně temné romantiky. Ba:zel „splétá ambivalentní minimalistickou soustavu protipólů – strašidelnosti a okouzlení, neoklasiky a mrazivě hutného elektronického rituálu“, psali jsme v Czech it.

SUIR je spojení Denis Wanic a Lucia Seiss z německého Frankfurtu. Post-punkové duo svou hlasitou hudbou paralyzuje a evokuje smutnou snovou atmosféru. „Ten zvuk je takový elektro goth (ale v dobrým), něco s kytarama a hezkým zpěvem, něco mezi Authorem & Punisherem a Petrem Mukem,“ uvádí pořadatelé.

Pražský producent Liberate pak vytváří futuristické beaty na bázi trapu, ambientu a vaporwave. Jeho hudba je plná napětí, bortících se struktur a doznívajících chorálů. Těšte se na mrazení po zádech, které nám učarovalo už v nedávném Echolokátoru.

Ba:zel + SUIR + Libertae, Brno – Bajkazyl, 12. 10. 17

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.