Sziget ohlašuje první jména, která obsadí Óbudai: Kendrick Lamar, Arctic Monkeys či Mumford and Sons Sziget

Sziget ohlašuje první jména, která obsadí Óbudai: Kendrick Lamar, Arctic Monkeys či Mumford and Sons

Ostrov Óbudai v srdci Budapešti tento srpen znovu ožije barvami. Jako každý rok sem zamíří statisíce lidí z celého světa, aby zažili několik nekonečných a nezapomenutelných letních dní. Festival Sziget je dlouhodobě proslulý svým skvělým line-upem (tento rok dokonce vyhrál cenu Line-Up of The Year v soutěži European Festival Awards) a slibuje, že se během festivalu každý zabaví.

Celý program tohoto roku je zatím ještě tajemstvím, první velká jména už ale byla odhalena. Čtyřmi největšími headlinery tentokrát budou americký raper Kendrick Lamar, hvězdy indie-rocku z Velké Británie Arctic Monkeys, králové současného anglického folk–rocku Murmford & Sons a norský DJ a producent Kygo. Kromě nich vystoupí i Rock ‘N’ Roll Star Liam Gallagher, tvůrčí polovina bývalých Oasis, britská pop-rocková kapela The Kooks nebo dánská elektropopová zpěvačka .

Seznam pokračuje dalšími známými jmény jako Bastille, Clean Bandit, Cigarettes After Sex, Kaleo, Slaves, Parov Stelar, Lykke Li, Milky Chance, La Femme, Zara Larsson, Blossoms, Wolf Alice a ani dnes to ještě zdaleka není všechno – celý seznam čítající zatím 38 jmen visí na stránkách festivalu.

Sziget však není známý jen díky svému line-upu. Jde spíše o celou atmosféru ostrova uprostřed maďarské metropole obtékaného Dunajem. „Pravě ten se rok co rok v srpnu promění na takzvaný Ostrov svobody, aby se na týden stal domovem Szigeťanů z celé planety,” uvádí pořadatelé. „Na Szigetu se sejdou lidé z více než 100 národností světa, aby zde společně oslavili rozmanitost svých kultur, ras i vyznání.” Sám Michael Eavis, zakladatel Glastonbury, o Szigetu mluví jako o fantastickém festivalu, který je mnohem barevnější a čistější než Glastonbury, a to je co říct. Pro lepší představu si pusťte video níže, je sice z loňského roku, ale o dalším ročníku napovídá mnohé.

Sziget 2018, Budapešť – ostrov Óbudai, 8.–15. 8. 18

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.