Tommy Cash – Pussy Money Weed

Bylo by jednoduché Tommyho Cashe odmávnout coby východoevropskou post-internetovou atrakci, stejně jako by bylo jednoduché jej odsoudit za prvoplánovost v případě skladby „Pussy Money Weed”, tedy svatou trojici všech správných rockerů. Nezaměnitelný rapper z Estonska se vrací, s novým klipem a avízem dalšího, v pořadí druhého studiového alba. Kdy? Zatím nevíme. Co víme je, že 5. dubna opět vystoupí v ČR, tentokrát jen v pražské MeetFactory… Přečtěte si mezitím report z jeho extravagantní návštěvy Brna.

FVLCRVM – Hi!

Pišta Kráľovič z Nvmeri má už nějaký čas i svůj sólový projekt, jehož název si nezapamatuje a nevysloví jen tak někdo. Všichni však ví, co se za spletitým shlukem souhlásek skrývá. Pulsující a živá elektronika, která v sobě zahrnuje vše od footworku přes bass až po grime, s nádechem futurismu i osmdesátek. FVLCRVM zahraje již zítra (19. 1.) v olomouckém Metru. Do podzemí za ní dorazí i hanácká djská legenda DTonate. Bude horko a bude dobře. Uvidíme se.

Sýček – Rozcestí

Sýček je naše srdeční záležitost, tudíž navzdory avízu na poslední chvíli připomínáme rozcestí a voláme Praho, vyraž na křest. Dnes je navíc den ptáků. „Nový album budějovický kapely Sýček, jednu z desek roku, poselství hluku a radost, nejlepší volba,” uvádí pořadatelé, kteří kapelu berou do Bike Jesus. „Kvůli tomu přijedou z Berlína postrockově rozšafní Einseinseins ĬİĨ, stejně jako Psychosomatik Disko neboli Náruč Aster neboli Tutti Quanti.” Má to být zábava, vzrušení a chlast. Podtrhujeme.

Zvíře jménem Podzim – Černá

Vezměte to černou, celý ještě jednou černou, volá v novém, patřičně barevném videoklipu Jakub ve skladbě jeho orchestru Zvíře jménem Podzim. „Video ke skladbě Černou natočil Matěj Vejdělek a sestříhal Ondřej Mataj, hraje v něm Veru Linhartová a Jakub König, uvádí skupina věcně k uhrančivému snímku. „Album Zvíře jménem Podzim vyšlo 3. 11. 2017 u Indies Scope, stejnojmenná kniha 21. 11. u Nakladatelství Paseka.” My dodáváme, že máme report z Prahy.

Katarína Máliková – Pustvopol

Benefiční kompilace Superhrdinky, na kterou přispělo jednadvacet interpretek a která vznikla za účelem rozšiřování povědomí o problematice ženského bezdomovectví, se dočká své LP verze. Ta bude pokřtěna na speciálním koncertním večeru 14. prosince v pražském Futuru. Naživo na něm vystoupí Katarína Máliková, Katarzia, Stinka a rapperka Potmě. Součástí bude i dražba obrazu Toy Box. Výtěžek z akce poputuje na projekt Kuchařky bez domova. Více informací naleznete zde.

dné – Asos Model Crush

Nový ročník hudebních cen Vinyla se blíží. Včera začalo hlasování odborné poroty, finální nominace v kategoriích deska roku, objev roku a počin roku se dozvíme 12. prosince. Slavnostní vyhlášení pak proběhne 21. února 2018 v pražském Lucerna Music Baru. Již teď je známo, že na večírku vystoupí Midi Lidi a že o vizuál výročního vinylu se postará Matyáš Chochola, laureát ceny Jindřicha Chalupeckého. Další informace budou brzy, mezitím zavzpomínejte na loňského vítěze dné.

Michelle Gurevich – Russian Romance

Tak trochu premiéra. FKA Chinawoman proslavná specifickým, hluboko položeným hlasem, kontrastně doplňovaným subtilností jejich gest. Jako Michelle Gurevich je zpátky – trnité, kouřem zahalené a magicky přitažlivé šansoniérství se rozprostře v pražské MeetFactory už ve čtvrtek. Předskokanem jí bude její kumpán vystupující pod jménem Twin Sons, který jí někdy natočí klip. Recenzi jejího posledního alba zprostředkoval jeden z našich Bedekrů.

Soutěž: 2x dva vstupy na Zvíře jménem podzim v Paláci Akropolis

Last minute nabídka: ve spolupráci s Palácem Akropolis zveme na téměř dvacetičlenný orchestr Zvíře jménem podzim, který čeká krátké turné. Ono, tuhle bandu není lehké ukočírovat! Víte, kdo v jejím čele stojí, kdo je otcem myšlenky téhle skupiny? Odpověď směřujte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s předmětem „Soutěž: Zvíře jménem podzim” do úterního večera a třeba se usměje štěstí právě na vás. 

Fever Ray – Red Trails

Když severská elektro-dvojice The Knife oznámila svůj konec, mnoho fanoušků to oplakalo. Švédská zpěvačka Karin Dreijerová Anderssonová však i nadále pokračovala ve své hudební kariéře pod pseudonymem Fever Ray. Její tvorba se dostala do povědomí široké veřejnosti například díky soundtracku k seriálu Vikings. Nyní se vrací zpět a ve svém evropském turné zavítá i 26. února do Prahy! U toho nesmíte chybět!

Mount Kimbie – You Look Certain (I'm Not Sure)

Britští Mount Kimbie bývají označováni za průkopníky žánru post-dubstep, avšak jejich nejnovější album Love What Survives se dotýká i mnoha jiných žánrů a původní žánrové označení dalece překračuje. Ve skladbě You Look Certain (I'm Not Sure), jejíž klip vyšel teprve nedávno, se například objevují syrové krautrockové polohy. Čerstvou desku i mnoho dalšího přijede tahle dvojice představit již zítra do pražské MeetFactory. Nebudeme chybět.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.