Zvíře jménem Podzim – Černá

Vezměte to černou, celý ještě jednou černou, volá v novém, patřičně barevném videoklipu Jakub ve skladbě jeho orchestru Zvíře jménem Podzim. „Video ke skladbě Černou natočil Matěj Vejdělek a sestříhal Ondřej Mataj, hraje v něm Veru Linhartová a Jakub König, uvádí skupina věcně k uhrančivému snímku. „Album Zvíře jménem Podzim vyšlo 3. 11. 2017 u Indies Scope, stejnojmenná kniha 21. 11. u Nakladatelství Paseka.” My dodáváme, že máme report z Prahy.

Katarína Máliková – Pustvopol

Benefiční kompilace Superhrdinky, na kterou přispělo jednadvacet interpretek a která vznikla za účelem rozšiřování povědomí o problematice ženského bezdomovectví, se dočká své LP verze. Ta bude pokřtěna na speciálním koncertním večeru 14. prosince v pražském Futuru. Naživo na něm vystoupí Katarína Máliková, Katarzia, Stinka a rapperka Potmě. Součástí bude i dražba obrazu Toy Box. Výtěžek z akce poputuje na projekt Kuchařky bez domova. Více informací naleznete zde.

dné – Asos Model Crush

Nový ročník hudebních cen Vinyla se blíží. Včera začalo hlasování odborné poroty, finální nominace v kategoriích deska roku, objev roku a počin roku se dozvíme 12. prosince. Slavnostní vyhlášení pak proběhne 21. února 2018 v pražském Lucerna Music Baru. Již teď je známo, že na večírku vystoupí Midi Lidi a že o vizuál výročního vinylu se postará Matyáš Chochola, laureát ceny Jindřicha Chalupeckého. Další informace budou brzy, mezitím zavzpomínejte na loňského vítěze dné.

Michelle Gurevich – Russian Romance

Tak trochu premiéra. FKA Chinawoman proslavná specifickým, hluboko položeným hlasem, kontrastně doplňovaným subtilností jejich gest. Jako Michelle Gurevich je zpátky – trnité, kouřem zahalené a magicky přitažlivé šansoniérství se rozprostře v pražské MeetFactory už ve čtvrtek. Předskokanem jí bude její kumpán vystupující pod jménem Twin Sons, který jí někdy natočí klip. Recenzi jejího posledního alba zprostředkoval jeden z našich Bedekrů.

Soutěž: 2x dva vstupy na Zvíře jménem podzim v Paláci Akropolis

Last minute nabídka: ve spolupráci s Palácem Akropolis zveme na téměř dvacetičlenný orchestr Zvíře jménem podzim, který čeká krátké turné. Ono, tuhle bandu není lehké ukočírovat! Víte, kdo v jejím čele stojí, kdo je otcem myšlenky téhle skupiny? Odpověď směřujte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s předmětem „Soutěž: Zvíře jménem podzim” do úterního večera a třeba se usměje štěstí právě na vás. 

Fever Ray – Red Trails

Když severská elektro-dvojice The Knife oznámila svůj konec, mnoho fanoušků to oplakalo. Švédská zpěvačka Karin Dreijerová Anderssonová však i nadále pokračovala ve své hudební kariéře pod pseudonymem Fever Ray. Její tvorba se dostala do povědomí široké veřejnosti například díky soundtracku k seriálu Vikings. Nyní se vrací zpět a ve svém evropském turné zavítá i 26. února do Prahy! U toho nesmíte chybět!

Mount Kimbie – You Look Certain (I'm Not Sure)

Britští Mount Kimbie bývají označováni za průkopníky žánru post-dubstep, avšak jejich nejnovější album Love What Survives se dotýká i mnoha jiných žánrů a původní žánrové označení dalece překračuje. Ve skladbě You Look Certain (I'm Not Sure), jejíž klip vyšel teprve nedávno, se například objevují syrové krautrockové polohy. Čerstvou desku i mnoho dalšího přijede tahle dvojice představit již zítra do pražské MeetFactory. Nebudeme chybět.

Nvmeri – Art of the Trial

Čtyři roky po vydání debutu se energická slovenská skvadra Nvmeri hlásí opět o slovo. S novým albem I don’t think so nyní vyráží na několik zastávek Tour de ♣ [čti Tůr de klab] a celou šňůru zakončí v Olomouci. Už 3. listopadu svými chytlavými beaty a funky náladičkou rozezní legendární Patnáctku. A že to bude nuda? No, I don’t think so. O support po koncertu se postarají DJs studentského rádia UP AIR v čele s jeho šéfredaktorkou, Brigitte Noir.

Moor Mother – By The Light

Hip-hop, samply, mluvené slovo a volný jazz. Hardcore poezie se mísí s energickou elektronikou a úderným punkem. Moor Mother, hudebnice a básnířka z Filadelfie, se ale raději definuje pojmy jako „time traveller“ nebo „truth teller“. Camae Ayewa je obhájkyní afrofuturismu, hnutí, které kreslí utopické vyhlídky pro černou kulturu. Její debutové album Fetish Bones, v jehož zvukové krajině prochází černošskou historií, bylo vyhlášeno jako jedno z nejlepších experimentálních alb roku 2016. Silný hlas této bojovnice zazní spolu s minimalistickým norsko-dánským duem Owl brněnskou Prahou.

Soutěž: Rone

SOUTĚŽ: Rozdáváme třikrát po jednom vstupu na vystoupení elektronického producenta, který vystupuje pod jménem Rone a jehož bylo možné vidět na Colours of Ostrava. Ve spolupráci s Flédou nabízíme vstup třem náhodným odesílatelům správné odpovědi na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. A otázka? Z jakého koncertu na Flédě jsme vám přinesli reportáž naposled? Do předmětu uveďte „Rone – soutěž”. Výherce kontaktujeme do pondělí. O klasicistním IDM tohoto Francouze více zde.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.