John Williams – Across the Stars

Co dělá ukázka z koncertu Pražského filmového orchestru s interpretací Williamsovy hudby ke Star Wars v Songu dne? Nebuďme elitáři a přestaňme kategorizovat. Hudba je jedna.

Sigur Rós - Kveikur

Dělat stále totéž je nuda. Už žádné zpomalování, naopak: hymny. Sigur Rós vysílají další skladbu (se jménem totožným albu samému), tentokrát v živém provedení, které věští nový začátek. Trojčlenný orchestr útočí s dalším za zády.

Astronautalis - The River, The Woods

BackSeat Sessions představují Astronautalise, miláčka českého publika. Netradičním vystoupením připomínáme blížící se zastávku amerického barda, kterého očekává Brno v Kabinetu Múz 28. dubna a také pražský Lucerna Music Bar 1.května.

Devendra Banhart - Mi Negrita

"Přijede freak folkař Devendra Banhart!" pyšní se Colours of Ostrava a my se radujeme. Správně podivínský Američan s venezuelskými kořeny vydal 12. března novou desku Mala. Jakožto výhružku vlezlému venkovnímu mrazu z ní vybíráme jednu navýsost letní skladbu.

My Chemical Romance – Planetary (Go!)

Tak tu máme opět konec jedné kapely, a to celkem mladé. Možná nastaly nečekané události, konflikty nebo se prostě členové My Chemical Romance chtějí někam posunout a zkusit zase něco trochu jiného.

Mount Kimbie - Made to Stray

Britské post-dubstepové duo Mount Kimbie má za sebou vřele přijatý debut, po třech letech bychom se teď zničehonic měli dočkat druhého alba - od pátku 7. března je totiž nepojmenovaná novinka hotová, a tak se čeká jen na byrokratickou zelenou.

Jessie Ware - If You're Never Gonna Move

Dnes večer vystoupí v pražském Paláci Akropolis britská zpěvačka Jessie Ware. Jako Song dne tedy vybíráme její píseň If You're Never Gonna Move z debutového alba Devotion.

A Banquet - Climb The Hill

Dlouhou dobu jsme se dívali do zahraničí, a to zejména do Británie, když jsme hledali novou zajímavou hudbu. Ale ledy se začínají rozpouštět i u nás. Dnes si dáme písničku Climb The Hill od pražské kapely A Banquet, která loni vydala debut Breath.

Republic of Two – Springtime Sentiment

Nevím jak vy, ale já mám jaro. Bez ohledu na to, že po několika nadějných teplotních zlomech už zase sněží a mrzne. Propadám sentimentálním náladám a bezbřehému optimismu, když totiž končí zima, je všechno hned lepší a nadějnější.

Bon Jovi - Not Running Anymore

Bon Jovi vydali tento týden novou desku What About Now a jejich červnový koncert v Praze už také není nějakou dobu žádným tajemstvím. Otázkou je, jestli to bude spíše nostalgie živená starými známými hity této kapely nebo se osvědčí i písničky z nového alba.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.