Mount Kimbie - Made to Stray

Britské post-dubstepové duo Mount Kimbie má za sebou vřele přijatý debut, po třech letech bychom se teď zničehonic měli dočkat druhého alba - od pátku 7. března je totiž nepojmenovaná novinka hotová, a tak se čeká jen na byrokratickou zelenou.

Jessie Ware - If You're Never Gonna Move

Dnes večer vystoupí v pražském Paláci Akropolis britská zpěvačka Jessie Ware. Jako Song dne tedy vybíráme její píseň If You're Never Gonna Move z debutového alba Devotion.

A Banquet - Climb The Hill

Dlouhou dobu jsme se dívali do zahraničí, a to zejména do Británie, když jsme hledali novou zajímavou hudbu. Ale ledy se začínají rozpouštět i u nás. Dnes si dáme písničku Climb The Hill od pražské kapely A Banquet, která loni vydala debut Breath.

Republic of Two – Springtime Sentiment

Nevím jak vy, ale já mám jaro. Bez ohledu na to, že po několika nadějných teplotních zlomech už zase sněží a mrzne. Propadám sentimentálním náladám a bezbřehému optimismu, když totiž končí zima, je všechno hned lepší a nadějnější.

Bon Jovi - Not Running Anymore

Bon Jovi vydali tento týden novou desku What About Now a jejich červnový koncert v Praze už také není nějakou dobu žádným tajemstvím. Otázkou je, jestli to bude spíše nostalgie živená starými známými hity této kapely nebo se osvědčí i písničky z nového alba.

Example - Changed The Way You Kissed Me

Britský král elektronické hudby Example dnes zavítá do Prahy. Přijíždí k nám se svou aktuální deskou The Evolution Of Man, kterou vydal loni. Nedávno také začalo proslýchat, že v přípravě už je další nová nahrávka.

Swans - You Fucking People Make Me Sick

Běhá vám mráz po zádech? Je vám nevolno? Jestli (zatím) ne, tahle píseň vám pochmurné dny jistě podtrhne. Skladba, na které Gira zpívá se svou vlastní dcerou, pochází z mrazivého alba My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky.

Justin Timberlake - Pusher Love Girl

Justin Timberlake nabízí svou albovou novinku zdarma k poslechu celý tento týden ještě před vydáním, a tak dnes vybíráme jako Song dne jeho vystoupení v pořadu Saturday Night Live.

Dave Grohl, Josh Homme, Trent Reznor - Mantra

Zítra (a u nás už dnes) oficiálně vyjde soundtrack k dokumentu o Sound City Studios, který obsahuje nový hudební materiál vytvořený superskupinou kolem Davea Grohla.

Chick Corea - Armando's Rhumba

Americký virtuóz přibude do hvězdné sbírky předního českého jazzového festivalu, dnes již tradičního JazzFestu Brno. Tento rok otevře klavírista a skladatel v jedné osobě, Chick Corea, který vládne i sám o sobě.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.