Frank Ocean - Lost

Vítáme jaro, vítáme takřka léto. Hvězda současného r'n'b, kontroverzní Frank Ocean, nabízí videoblog ze svého loňského léta a láká tak na to právě se otvírající. Snímek pochází z debutového channel ORANGE, které vypustil loni v červenci.

Soul Asylum – Black Gold

Dnes slaví narozeniny Dave Pirner, frontman americké rockové formace Soul Asylum. Tak mu přejeme vše nejlepší a věnujeme dnešní Song dne. Soul Asylum mají na kontě deset studiových desek, avšak tou nejznámější zůstává Grave Dancers Union z roku 1992.

Suede - Animal Nitrate (Brixton Academy, Londýn, 2011)

Svou listopadovou koncertní návštěvu Prahy také před několika dny potvrdili pionýři britpopu Suede. Že se máme na co těšit, o tom svědčí pozitivní recenze na jejich poslední desku Bloodsports a zásoba velkých hitů, které má skupina v čele s Brettem Andersonem na kontě.

Black Sabbath - Paranoid (živě, Birmingham, 2012)

Tento týden jsme zahájili zprávou, že nás v prosinci poctí svou návštěvou heavy metalová legenda Black Sabbath s Ozzym Osbournem za mikrofonem a s novou deskou13 v repertoáru. A to je dobrý důvod k tomu, zakončit v neděli nějakou klasikou od této kapely.

Lana Del Rey – National Anthem

Tento víkend nás čeká festival Eletronic Beats v Praze s velkou hvězdou. Alespoň tomu odpovídá rychlost, s jakou byly letos vyprodány vstupenky. Lana Del Rey přijede poprvé do České republiky představit své loňské album Born To Die.

Retro Stefson - She Said

Islandský orchestr jaksepatří: Retro Stefson zasáhne za měsíc Brno (21. 5.) a Olomouc (22. 5.), je tak načase si loňskou desku naposlouchat, nejen podle BBC jde totiž o naději (islandského) popu. Dnes v rytmu She Said, skladby z loňské stejnojmenné trojky.

Yeah Yeah Yeahs - Sacrilege

První videoklip, první zářez televizního vystoupení k nové desce a první možnost úplného poslechu. Kolem Yeah Yeah Yeahs a blonďaté divy Karen O je rušno. A bude rušněji?

The National - Demons

The National ohlásili návrat a vytáhli první lákadlo. Skladba Demons, na albu pořadově druhá, pracuje v prozatímním videoklipu s motivem přebalu nadcházející šesté studiové desky Trouble Will Find Me.

Nirvana - Sappy

Přesně před devatenácti lety byl ve skleníku za svým domem nalezen mrtvý Kurt Cobain, člověk, který změnil dějiny rockové hudby a celou jednu generaci. Jako Song dne si pouštíme Sappy, písničku doprovázenou videem, jež vytvořili na památku svého přítele Dave Grohl a Krist Novoselic.

Leif Ove Andsnes – Norsk (Norwegian Melody – Edvard Grieg)

Dnes slaví narozeniny norský pianista Leif Ove Andsnes, tak snad máte chvíli nedělního času si poslechnout krátkou klavírní skladbičku na motivy norské lidové melodie, kterou složil jiný jeho slavný krajan, skladatel Edvard Grieg.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.