Chick Corea - Armando's Rhumba

Americký virtuóz přibude do hvězdné sbírky předního českého jazzového festivalu, dnes již tradičního JazzFestu Brno. Tento rok otevře klavírista a skladatel v jedné osobě, Chick Corea, který vládne i sám o sobě.

Zrní - Dva

Zrní je kapela, kterou máme v redakci rádi, a začíná se o ní vědět čím dál více. Se svou deskou Soundtrack ke konci světa získali nominace na ceny Apollo i Vinyla a také mají čtyři nominace na Anděly - ještě je ve hře objev roku a kapela roku.

Vladimír Mišík a Blue Effect - Sluneční hrob

Dnes slaví 66. narozeniny Vladimír Mišík, který také k této příležitosti večer zahraje s kapelou Etc v klubu Malostranská beseda. Popřejme mu tedy vše nejlepší a hodně zdraví s jednou z jeho nejznámějších písniček, kterou nahrál s Blue Effectem.

Hurts - Miracle

Za pár dní vychází druhá deska britského dua Hurts, které se snad nejvíce ze všech současných kapel vyprofilovalo jako retro pop inspirovaný osmdesátými lety. Ale trochu temný retro pop. Tímto přístupem si získali obrovské množství fanoušků.

Mumford and Sons - The Cave

Dnes je velký den pro fanoušky Mumford and Sons, protože tato londýnská senzace má svou koncertní premiéru v ČR. Večer je uvítá vyprodaná Velká Lucerna, kde kapela představí skladby z jejich debutu Sigh No More i loňské novinky Babel.

Viza - Alabama Song (Whiskey Bar)

Už zítra zahraje v pražském Rock Café tato americká sestava, kterou má pod křídly svých Serjical Strike Records frontman System Of A Down Serj Tankian.

Nine Inch Nails - Head Like A Hole

Je to pár dní, co Trent Reznor oznámil, že se vrací s Nine Inch Nails a chystá se velké koncertování po letních festivalech i v průběhu celého roku. Již na podzim potvrdil, že také pracuje na novém materiálu.

The Libertines - Can't Stand Me Now

Pomalu nám začíná jaro, kdy nás čeká spousta nových comebackových desek. Některé kapely se ale k návratu a čerstvému počinu moc nemají, i když by si to jejich fanoušci vroucně přáli.

David Bowie - The Stars (Are Out Tonight)

Chameleon hudebních přestrojení chystá k vydání nové album - jeden z nejočekávanějších počinů tohoto roku. Tak si dnes dejme druhý novinkový singl The Stars (Are Out Tonight).

Mystery Jets - Sister Everett

Život je dobrodružství. Občas se stává, že se někam vydáte a třeba ve vlaku potkáte někoho, kdo vám změní život. Právě ty překvapivé náhody a setkání s někým, kdo má úplně odlišné vidění světa, vás mohou nasměrovat úplně jinam, než jste měli namířeno.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.