Two Door Cinema Club - What You Know

Dnes zahrají v pražském Lucerna Music Baru severoirští Two Door Cinema Club. Jejich aktuální druhá deska Beacon nijak nezaostává za debutem a tak není divu, že jejich první samostatný koncert v ČR už je asi měsíc zcela vyprodán.

Adele - Skyfall

Včerejší noc patřila Oscarům. Pro hudební svět to znamená tři sošky: jednu za celkový hudební doprovod - tu si odnesl snímek Pí a jeho život (zásluhou Mychaela Danna), druhou za průvodní píseň, o kterou se zasloužila Adele ve spolupráci s Paulem Epworthem...

Bat For Lashes - Lilies

Loňský rok byl na zajímavé desky bohatý a ne každá se dostala do našeho užšího výběru. Povedenou desku The Haunted Man nahrála i Natasha Khan alias Bat For Lashes, tak si z ní dejme první song Lilies.

The Prodigy - Breathe

Keith Flint je docela strašidelná a bizarní postava. A hudba The Prodigy je zatraceně podmanivá. Nejpodmanivější bývá kolem čtvrté hodiny ranní. To vás naprosto vytrhne z reality. Nádech, výdech, nádech, výdech…

Maxïmo Park - Write This Down

Jedním z vydařenějších počinů loňského roku byla i čtvrtá deska britské kytarovky Maxïmo Park s názvem The National Health. Možná si říkáte, že kytarovkám už dávno odzvonilo, ale Maximo Park určitou žánrovost zvládají s nadhledem.

Kings of Convenience – Boat Behind

Léta není nikdy dost, tak si dopřejte tři minuty a jednačtyřicet sekund bezstarostné jízdy prosluněnou Amerikou. A problémy aspoň pro dnešek hoďte za hlavu. Jako tamtu mapu. A jen tak, z dobrého rozmaru, se zasmějte sami sobě.

Woody Guthrie – This Land Is Your Land

Abychom trochu vyvážili zahlcenost nejnovější hudbou, vybíráme pro dnešek skladbu dřívějšího data. Píseň This Land Is Your Land složil oklahomský folkař Woody Guthrie v roce 1940, nahrál ji pak o čtyři roky později.

Dark Dark Dark - Daydreaming

Možná znáte ten pocit, kdy usilovně hledáte nějakou novou hudbu a vlastně ani nevíte, jak by měla znít. A pak najednou narazíte na něco, co zní přesně tak, jak má. Zní to tak, že si řeknete „tohle!“ a několik dalších hodin (dní, týdnů) to „tohle“ točíte pořád dokola.

Miles Kane - Give Up

Miles Kane už dávno není frontmanem The Rascals. Miles Kane už nehraje ani s Alexem Turnerem v projektu The Last Shadow Puppets. Miles Kane teď trochu bloudí, hledá sám sebe a optimální umělecký projev.

Yo La Tengo - Periodically Double Or Triple

Chřipková epidemie je tady. Počet nakažených stoupl takřka o devadesát procent. Extrémně vysoký nárůst nemocných je zaznamenán ve věkové skupině 15 až 29 let. A jelikož právě tato skupina tvoří značnou část našeho čtenářstva, považujeme za účelné nabídnout vám návod, jak chřipce předcházet. (Hlavně se těmi vitamíny neuduste...)

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.