Miles Kane - Give Up

Miles Kane už dávno není frontmanem The Rascals. Miles Kane už nehraje ani s Alexem Turnerem v projektu The Last Shadow Puppets. Miles Kane teď trochu bloudí, hledá sám sebe a optimální umělecký projev.

Yo La Tengo - Periodically Double Or Triple

Chřipková epidemie je tady. Počet nakažených stoupl takřka o devadesát procent. Extrémně vysoký nárůst nemocných je zaznamenán ve věkové skupině 15 až 29 let. A jelikož právě tato skupina tvoří značnou část našeho čtenářstva, považujeme za účelné nabídnout vám návod, jak chřipce předcházet. (Hlavně se těmi vitamíny neuduste...)

Kryštof - Padá sníh

Poté, co Kryštof loni v říjnu vydali nové album, je jich všude plno. Připomeňme si ale, jak zněli zhruba před dvanácti lety. Vzhledem k počasí posledních dnů vybíráme z jejich debutové desky Magnetické pole jednu velice tematickou skladbu.

Živé kvety - Netreba sa báť

Dnešní song dne berte jako dobrou radu do života. Protože, jak zpívají Živé kvety, netreba sa báť. Treba sa nebáť. A tak to prostě je. Bez debaty.

Bombay Bicycle Club - Lights Out, Words Gone

Jedna z nejtalentovanějších britských indie kapel k novoročnímu přání oznámila, že rok 2013 bude ve znamení nové desky. Tak si dejme od nich Lights Out, Words Gone s připomenutím slunečné atmosféry festivalu v Glastonbury.

Julian Casablancas - I Wish It Was Christmas Today

Spoustu kapel i jednotlivců nahrálo nějaký ten vánoční song. Některé jsou převzaté z letité tradice, jiné úplně nové. Některé jsou pěkné a k Vánocům prostě ladí, jiné trochu otravné. K těm zajímavějším patří I Wish It Was Christmas Today Juliana Casablancase...

Alf Prøysen -Musevisa

A je to tady, přežili jsme zimní slunovrat a je tu Štědrý den a Vánoce jako každý rok. Buďme tedy trochu punk a místo angloamerické klasiky si dejme jeden norský evergeen o myší rodince.

Tři songy před koncem světa

Vybrat poslední tři songy, které je třeba slyšet před koncem světa, je opravdu úkol z těch nejtěžších. Je to skutečně naposled. A proto mi snad odpustíte trochu toho dojetí.

Dirty Projectors - Gun Has No Trigger

Tento song vás neposadí na zadek proto, že by přinášel něco až tak moc nového, ale proto, že rozšiřuje hranice melodiky v pop music. Je to pastva pro intelektuály a zároveň velký hit.

Simon and Garfunkel - The Sound of Silence

Sice to není vyloženě vánoční píseň, ale pro mě bude The Sound of Silence vždycky tak nějak vnitřně spojen s těmito svátky, ať už za to může folkový základ skladby nebo zvuk ticha.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.