Mystery Jets - Sister Everett

Život je dobrodružství. Občas se stává, že se někam vydáte a třeba ve vlaku potkáte někoho, kdo vám změní život. Právě ty překvapivé náhody a setkání s někým, kdo má úplně odlišné vidění světa, vás mohou nasměrovat úplně jinam, než jste měli namířeno.

Two Door Cinema Club - What You Know

Dnes zahrají v pražském Lucerna Music Baru severoirští Two Door Cinema Club. Jejich aktuální druhá deska Beacon nijak nezaostává za debutem a tak není divu, že jejich první samostatný koncert v ČR už je asi měsíc zcela vyprodán.

Adele - Skyfall

Včerejší noc patřila Oscarům. Pro hudební svět to znamená tři sošky: jednu za celkový hudební doprovod - tu si odnesl snímek Pí a jeho život (zásluhou Mychaela Danna), druhou za průvodní píseň, o kterou se zasloužila Adele ve spolupráci s Paulem Epworthem...

Bat For Lashes - Lilies

Loňský rok byl na zajímavé desky bohatý a ne každá se dostala do našeho užšího výběru. Povedenou desku The Haunted Man nahrála i Natasha Khan alias Bat For Lashes, tak si z ní dejme první song Lilies.

The Prodigy - Breathe

Keith Flint je docela strašidelná a bizarní postava. A hudba The Prodigy je zatraceně podmanivá. Nejpodmanivější bývá kolem čtvrté hodiny ranní. To vás naprosto vytrhne z reality. Nádech, výdech, nádech, výdech…

Maxïmo Park - Write This Down

Jedním z vydařenějších počinů loňského roku byla i čtvrtá deska britské kytarovky Maxïmo Park s názvem The National Health. Možná si říkáte, že kytarovkám už dávno odzvonilo, ale Maximo Park určitou žánrovost zvládají s nadhledem.

Kings of Convenience – Boat Behind

Léta není nikdy dost, tak si dopřejte tři minuty a jednačtyřicet sekund bezstarostné jízdy prosluněnou Amerikou. A problémy aspoň pro dnešek hoďte za hlavu. Jako tamtu mapu. A jen tak, z dobrého rozmaru, se zasmějte sami sobě.

Woody Guthrie – This Land Is Your Land

Abychom trochu vyvážili zahlcenost nejnovější hudbou, vybíráme pro dnešek skladbu dřívějšího data. Píseň This Land Is Your Land složil oklahomský folkař Woody Guthrie v roce 1940, nahrál ji pak o čtyři roky později.

Dark Dark Dark - Daydreaming

Možná znáte ten pocit, kdy usilovně hledáte nějakou novou hudbu a vlastně ani nevíte, jak by měla znít. A pak najednou narazíte na něco, co zní přesně tak, jak má. Zní to tak, že si řeknete „tohle!“ a několik dalších hodin (dní, týdnů) to „tohle“ točíte pořád dokola.

Miles Kane - Give Up

Miles Kane už dávno není frontmanem The Rascals. Miles Kane už nehraje ani s Alexem Turnerem v projektu The Last Shadow Puppets. Miles Kane teď trochu bloudí, hledá sám sebe a optimální umělecký projev.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.