Dirty Projectors - Gun Has No Trigger

Tento song vás neposadí na zadek proto, že by přinášel něco až tak moc nového, ale proto, že rozšiřuje hranice melodiky v pop music. Je to pastva pro intelektuály a zároveň velký hit.

Simon and Garfunkel - The Sound of Silence

Sice to není vyloženě vánoční píseň, ale pro mě bude The Sound of Silence vždycky tak nějak vnitřně spojen s těmito svátky, ať už za to může folkový základ skladby nebo zvuk ticha.

Peter J. Birch - Claudette

Jestli hledáte něco, co vás po ránu nabije dobrou náladou, zkuste Petera J. Birche. Jednadvacetiletý polský písničkář, který celou svou muzikanstkou duší obdivuje americké blues, se nedávno blýsl na krátkém českém turné s Jamesem Harriesem.

Archive - Meon

Již tuto neděli v Lucerna Music Baru zahraje zkušené trip hopové seskupení Archive. To nejspíš předvede většinu kousků ze své letošní desky Wish Us Until You're Dead, nicméně naší pozvánkou na tento koncert bude klasika Meon...

Bathory - Foreverdark Woods

Přesně před deseti lety vyšla "labutí píseň" Švéda Quorthona a jeho kapely Bathory, první část z dvojdílného alba Nordland. Jeho autor zemřel o necelé dva roky později na zástavu srdce.

Razorlight – In The City

Zprávy o snad už konečné fázi přípravy dokonce dvou desek s autorským podpisem Johnnyho Borrella, které vyplynuly na povrch minulý měsíc, mě velmi potěšily.

Conception – Flow

Flow z patnáct let staré stejnojmenné desky norských Conception je hit na první poslech s popovou strukturou a refrénem, který byste od progmetalistů asi nečekali.

Summer Camp – Losing My Mind

Léto je definitivně pryč, ranní teploty se začínají blížit nule, ale proč bychom se aspoň ještě jednou nevydali trochu proti proudu času a vrátili alespoň to britské. Summer Camp, duo složené z hudebníka a novinářky...

Queens of The Stone Age – Autopilot

Není to tak dávno, co se objevily zprávy od Queens of the Stone, kteří hlásili, že se nacházejí ve studiu a pracují na další nahrávce. Také se řadím mezi nedočkavce a těším se na jejich nové album, jež by mělo být vydané někdy během příštího roku...

Pavement - Shady Lane

Jsou dny, kdy by to bez hlavy bylo lepší, napadá mě někdy. Znáte ten pocit? Pavement nepochybně ano. A vůbec – Pavement jsou prostě kamarádi do nepohody. Tak si dneska dáme jejich Shady Lane. Oh my god!

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.