Tři sestry - Pumpa

František Moravec, známý především pod svým uměleckým jménem Lou Fanánek Hagen dnes slaví šestačtyřicet - proto si dnes jako Song dne dáme jednu ze skladeb jeho Tří sester. Konkrétně mrazivou Pumpu.

Guided by Voices - Goldheart Mountaintop Queen Directory

Guided by Voices se letos vrátili s originální sestavou a během uplynulých sedmi měsíců nám přichystali dvě desky, přičemž další už je znovu na cestě. Pojďme si tedy dnešním Songem dne zavzpomínat na doby, kdy toto uskupení zažívalo své nejlepší časy...

Father John Misty - Hollywood Forever Cemetery Sings

Ex-bubeník folkových Fleet Foxes John Tillman k sólové tvorbě tíhl vždy - nyní to však vypadá, že po letech hledání konečně našel onen životní projekt. Pod názvem Father John Misty vydal letos na jaře velmi chválený debut s názvem Fear Fun...

Seal - Kiss From a Rose

Britský zpěvák Seal se již skoro tradičně po dvou letech zase zastaví v Česku - i když tentokrát Prahu vymění za arénu v Karlových Varech. Jako Song dne si tedy pro dnešek dáme úspěšnou baladu Kiss From a Rose...

Michael Jackson - Billie Jean

Tři roky uplynuly od doby, kdy na předávkování léky zemřel ve věku jednapadesáti let Král popu Michael Jackson. Pro dnešek tedy zvolíme jednu z jeho nejslavnějších pecek - Billie Jean z alba Thriller.

Fleetwood Mac - Landslide

Tak jo, původně jsem tu měl na uvolnění připravenou Helenku Vondráčkovou, která dnes slaví pětašedesát. Nicméně po zjištění, že narozeninovým oslavencem (dokonce kulatých 70) je dnes i Mick Fleetwood z Fleetwood Mac...

Band of Horses - The Funeral

Americká parta Band of Horses chystá na září nové album. A i když to nejsou žádní one-hit-wondeři a za sebou mají už tři úspěšná alba, žádná z jejich písní se úspěchem nepřiblížila jejich debutovému singlu The Funeral. A ten si pro dnešek dáme.

Joni Mitchell - For Free

Dnes pro změnu zabrousíme na počátek sedmdesátých let - je tomu jednačtyřicet let, co kanadská písničkářka Joni Mitchell vydala své nejslavnější album Blue. My si však z jejího repertoáru dáme skladbu ještě o rok starší, konkrétně živou verzi písně For Free.

Cloud Nothings - No Future / No Past

V dnešním Songu dne zase po čase vzpomeneme na některou z letošních desek. Konkrétně se jedná o lednové album Attack on Memory amerických Cloud Nothings.

Karel Plíhal - Ráda se miluje

Písničkář Karel Plíhal se po letech připomene svým novým albem Vzduchoprázdniny - to je taky důvod, proč jsme si jednu z jeho skladeb vybrali jako dnešní Song dne. Živé vystoupení písně Ráda se miluje, jež vyšla před šestnácti lety na albu Králíci, ptáci a hvězdy.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.