Karel Plíhal - Ráda se miluje

Písničkář Karel Plíhal se po letech připomene svým novým albem Vzduchoprázdniny - to je taky důvod, proč jsme si jednu z jeho skladeb vybrali jako dnešní Song dne. Živé vystoupení písně Ráda se miluje, jež vyšla před šestnácti lety na albu Králíci, ptáci a hvězdy.

Sleater-Kinney - Jumpers

Bývalá zpěvačka dívčí trojice Sleater-Kinney Corin Tucker ohlásila na září svou novou řadovku. My si ale pojďme zavzpomínat na jeden z posledních singlů její bývalé kapely. Ten nese název Jumpers a vyšel na jejich poslední desce The Woods z roku 2005.

Paul McCartney - Maybe I'm Amazed

Sir Paul McCartney, jeden ze dvou žijících členů legendárních Beatles dnes slaví sedmdesátku. Přejeme vše nejlepší a zároveň si jako Song dne dáme jeho Maybe I'm Amazed z alba McCartney.

The Smashing Pumpkins - Thirty-Three

Smashing Pumpkins právě vydávají po dlouhých pěti letech další album, tentokrát již pouze s jedním původním členem. Nahrávka se jmenuje Oceania a poslechnout si ji můžete na oficiálních stránkách kapely.

Radiohead - Lucky

Před patnácti lety vydala parta kolem Thoma Yorka svou dosud nejznámější desku OK Computer. Pro připomenutí si dáme možná trochu přehlížený (aspoň v porovnání s ostatními singly) kousek s názvem Lucky.

Dinosaur Jr. - Little Fury Things

Dinosaur Jr. chystají na podzim novou řadovku I Bet on Sky, pojďme se však vrátit o pár desítek let nazpět a užít si úvodní song kultovního alba You're Living All Over Me. Nahrávka, o které Kim Gordon ze Sonic Youth prohlásila...

Astronautalis - Contrails (feat. Tegan Quin)

Americký rapper Andy Bothwell aka Astronautalis včera ukončil první část své pouti po českých městech. To, že se v naší zemi cítí dobře dokazuje i fakt, že se zde během posledních dvou let ukázal asi patnáctkrát.

Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies

Psychedelická kapela kolem Ariela Pinka v létě vydává novou desku. Ta naváže na jejich průlomové album Before Today, jež vyšlo před dvěma lety. A právě na to dnes zavzpomínáme písní Bright Lit Blue Skies.

Psí vojáci - Žiletky

Jasně, Žiletky nejsou zrovna songem, který by člověk chtěl slyšet při oslavě svých narozenin. Nicméně Filip Topol z Psích vojáků dnes slaví sedmačtyřicet a tak si k této příležitosti dáme jednu z jejich nejslavnějších písní - takže Žiletky.

Mark Lanegan - Phantasmagoria Blues

Mark Lanegan se letos po dlouhých letech zase připomněl se svou sólovkou a kromě toho taky v březnu odehrál povedený koncert v pražském Lucerna Music Baru. Dnešním Songem dne zavzpomínáme právě na jeho letošní novinku Blues Funeral...

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.