Astronautalis - Contrails (feat. Tegan Quin)

Americký rapper Andy Bothwell aka Astronautalis včera ukončil první část své pouti po českých městech. To, že se v naší zemi cítí dobře dokazuje i fakt, že se zde během posledních dvou let ukázal asi patnáctkrát.

Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies

Psychedelická kapela kolem Ariela Pinka v létě vydává novou desku. Ta naváže na jejich průlomové album Before Today, jež vyšlo před dvěma lety. A právě na to dnes zavzpomínáme písní Bright Lit Blue Skies.

Psí vojáci - Žiletky

Jasně, Žiletky nejsou zrovna songem, který by člověk chtěl slyšet při oslavě svých narozenin. Nicméně Filip Topol z Psích vojáků dnes slaví sedmačtyřicet a tak si k této příležitosti dáme jednu z jejich nejslavnějších písní - takže Žiletky.

Mark Lanegan - Phantasmagoria Blues

Mark Lanegan se letos po dlouhých letech zase připomněl se svou sólovkou a kromě toho taky v březnu odehrál povedený koncert v pražském Lucerna Music Baru. Dnešním Songem dne zavzpomínáme právě na jeho letošní novinku Blues Funeral...

Zwan - Lyric

Jimmy Chamberlin, ex-bubeník Smashing Pumpkins a Zwan dnes slaví osmačtyřicáté narozeniny. Žádné kulatiny to sice nejsou, ale na tom zase tolik nesejde.

Jaromír Nohavica - Fotbal

Tak před několika hodinami začalo fotbalové EURO, turnaj šestnácti nejlepších evropských zemí. Na rozdíl od Mistrovství světa se nám na něj stále daří kvalifikovat - dosud jsme nechyběli na žádném.

iamamiwhoami - goods

Dlouho očekávaný debut švédské děvy Jonny Lee, jež se ukrývá pod pseudonymem iamamiwhoami, vychází už za pár dní. Což znamená, že v přehrávačích (možná i v těch vašich) se již nějakou tu dobu ohřívá. A ohlasy jsou více než pozitivní. Takže Song dne - goods.

Muse - Knights of Cydonia

Britští Muse ohlásili nové album, jež by mělo vyjít někdy kolem září. To je také důvod, proč si jeden z jejich nejúspěšnějších singlů připomeneme v Songu dne. Šest let stará a šest minut dlouhá kovbojská pecka z alba Black Holes and Revelations.

David Bowie - Five Years

Před pár dny slavil pětačtyřicítku Seržant Pepper, dnes slaví pro změnu kulatých čtyřicet Ziggy Stardust. A my si dáme titulní skladbu Five Years.

The Men - Open Your Heart

Máte rádi Dinosaur Jr., Sonic Youth či třeba folkaře Van Morrisona? A znáte newyorské The Men? Pokud ne, měli byste zbystřit, tahle parta totiž letos vydala jedno z nejzajímavějších rockových alb - na nahrávce Open Your Heart...

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.