Mark Lanegan - Phantasmagoria Blues

Mark Lanegan se letos po dlouhých letech zase připomněl se svou sólovkou a kromě toho taky v březnu odehrál povedený koncert v pražském Lucerna Music Baru. Dnešním Songem dne zavzpomínáme právě na jeho letošní novinku Blues Funeral...

Zwan - Lyric

Jimmy Chamberlin, ex-bubeník Smashing Pumpkins a Zwan dnes slaví osmačtyřicáté narozeniny. Žádné kulatiny to sice nejsou, ale na tom zase tolik nesejde.

Jaromír Nohavica - Fotbal

Tak před několika hodinami začalo fotbalové EURO, turnaj šestnácti nejlepších evropských zemí. Na rozdíl od Mistrovství světa se nám na něj stále daří kvalifikovat - dosud jsme nechyběli na žádném.

iamamiwhoami - goods

Dlouho očekávaný debut švédské děvy Jonny Lee, jež se ukrývá pod pseudonymem iamamiwhoami, vychází už za pár dní. Což znamená, že v přehrávačích (možná i v těch vašich) se již nějakou tu dobu ohřívá. A ohlasy jsou více než pozitivní. Takže Song dne - goods.

Muse - Knights of Cydonia

Britští Muse ohlásili nové album, jež by mělo vyjít někdy kolem září. To je také důvod, proč si jeden z jejich nejúspěšnějších singlů připomeneme v Songu dne. Šest let stará a šest minut dlouhá kovbojská pecka z alba Black Holes and Revelations.

David Bowie - Five Years

Před pár dny slavil pětačtyřicítku Seržant Pepper, dnes slaví pro změnu kulatých čtyřicet Ziggy Stardust. A my si dáme titulní skladbu Five Years.

The Men - Open Your Heart

Máte rádi Dinosaur Jr., Sonic Youth či třeba folkaře Van Morrisona? A znáte newyorské The Men? Pokud ne, měli byste zbystřit, tahle parta totiž letos vydala jedno z nejzajímavějších rockových alb - na nahrávce Open Your Heart...

The xx - Crystalized

Jeden z největších objevů posledních let, britští The xx, nedávno ohlásili vydání své druhotiny. Ta ponese název Coexist a budeme si ji moci poslechnout začátkem září.

Kyuss - Supa Scoopa and Mighty Scoop

Kultovní stoner rockeři Kyuss (Lives!) zahrají dnes večer v pražském Lucerna Music Baru. Jako Song dne tedy logicky volíme některou píseň z jejich repertoáru; konkrétně Supa Scoopa and Mighty Scoop z alba Welcome to Sky Valley.

Karel Kryl - Zkouška dospělosti

Přelom května a června patří v posledních letech silně diskutovaným státním maturitám. Proč tedy dnes nevybrat píseň právě o této "zkoušce dospělosti"? Hraje a zpívá Karel Kryl.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.