Kyuss - Supa Scoopa and Mighty Scoop

Kultovní stoner rockeři Kyuss (Lives!) zahrají dnes večer v pražském Lucerna Music Baru. Jako Song dne tedy logicky volíme některou píseň z jejich repertoáru; konkrétně Supa Scoopa and Mighty Scoop z alba Welcome to Sky Valley.

Karel Kryl - Zkouška dospělosti

Přelom května a června patří v posledních letech silně diskutovaným státním maturitám. Proč tedy dnes nevybrat píseň právě o této "zkoušce dospělosti"? Hraje a zpívá Karel Kryl.

The Beatles - A Day in the Life

Seržant Pepper dnes slaví pětačtyřicítku. Album, jež za takřka půl století své existence posbíralo nespočetné množství všemožných ocenění, ať už za nejlepší album všech dob či za nejlepší obal. My si ho dnes připomeneme závěrečnou skladbou A Day in the Life.

Sun Kil Moon - Carry Me Ohio

Mark Kozelek aka Sun Kil Moon v těchto dnech vydává novou desku s názvem Among the Leaves. Proč si tedy jeho tvorbu nepřipomenout jednou z jeho písní? Pro dnešek to bude melancholická Carry Me Ohio z debutové desky Ghosts of the Great Highway.

Jeff Buckley - So Real

Včera uplynulo již patnáct let od nešťastného utonutí talentovaného hudebníka Jeffa Buckleyho. Mezi jeho nejznámější skladby bezesporu patří píseň Hallelujah, cover Leonarda Cohena. Tak trochu se mi ale zdá, že tento povedený cover zastiňuje jeho další tvorbu...

The Weakerthans - One Great City!

Dnes věnujeme Song dne netradičně hokejovým fanouškům - zatímco mistrovství světa již klepe na dveře, v zámořské NHL právě finišuje první kolo vyřazovacích bojů, jež je u nás letos nadměrně sledováno především díky účasti Jardy Jágra.

The Tallest Man on Earth - The Wild Hunt

Švédský bard Kristian Matsson aka The Tallest Man on Earth před pár dny zveřejnil své plány na začátek letošního června, kdy se chystá vydat svou třetí desku There's No Leaving Now. Jeho předešlá nahrávka patřila k tomu nejlepšímu, co nám rok 2010 tehdy přinesl...

Grimes - Oblivion

Čtvrtina letošního roku je již takřka za námi a tak lidé již pomalu začínají bilancovat, co zajímavého nám letošek, co se týče hudby, vlastně přinesl. Je to zatím slušný rok plný překvapení či se vám naopak do ruky nedostal žádný objev...

Moloko - The Time Is Now

Ve včerejších nočních hodinách jsme zase na nějakou dobu přesedlali ze zimního času na letní. Ne všichni však tuhle změnu kvitují s povděkem, viz například dnes již zesnulý pekař Stanislav Pecka, nejznámější to bojovník a odpůrce letního času.

Elton John - Tiny Dancer

Pětašedesátku dnes slaví britská legenda Sir Elton Hercules John a já nemohu jinak, než pro tuto událost zvolit svou oblíbenou skladbu Tiny Dancer. Tentokráte za skromného doprovodu klavíru - takže vše nejlepší, Eltone!

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.