Moloko - The Time Is Now

Ve včerejších nočních hodinách jsme zase na nějakou dobu přesedlali ze zimního času na letní. Ne všichni však tuhle změnu kvitují s povděkem, viz například dnes již zesnulý pekař Stanislav Pecka, nejznámější to bojovník a odpůrce letního času.

Elton John - Tiny Dancer

Pětašedesátku dnes slaví britská legenda Sir Elton Hercules John a já nemohu jinak, než pro tuto událost zvolit svou oblíbenou skladbu Tiny Dancer. Tentokráte za skromného doprovodu klavíru - takže vše nejlepší, Eltone!

John Frusciante - Going Inside

Narozeniny dnes slaví ex-kytarista Redhotů John Frusciante a tak jsme zašátrali do jeho obšírného katalogu sólové tvorby. Na tu se hudebník vrhl v půlce devadesátek s experimentálním albem Niandra LaDes And Usually Just A T-Shirt...

Johnny Cash - Ring of Fire

Osmdesátku by dnes oslavil legendární folkový zpěvák Johnny Cash. Na závěr své kariéry se do popředí vrátil kupříkladu úspěšným coverem písně Hurt amerických Nine Inch Nails, pro kterou je moderními posluchači znám možná nejvíce...

Peter Gabriel - Solsbury Hill

Tehdy již ex-člen úspěšné rockové kapely Genesis Peter Gabriel se přesně před pětatřiceti lety vypravil na sólovou dráhu. Jeho první eponymní deska nabídla mimo jiné i jeden z jeho nejslavnějších singlů vůbec - píseň zvanou Solsbury Hill.

Nick Drake - Pink Moon

Bude to již čtyřicet let, co charismatický introvert Nick Drake vydal své dosud nejoceňovanější album Pink Moon. Dva roky na to se tento plachý folkař předávkoval antidepresivy a ve věku šestadvaceti letech zemřel.

Arcade Fire - We Used to Wait

Je tomu rok, co se z ceny Grammy za album roku překvapivě radovala kanadská parta Arcade Fire. Jejich vítězství rozpoutalo řadu nevole mezi fanoušky klasického mainstreamu, kteří ani netušili, co či kdo to ti Arcade Fire vůbec jsou...

Elvis Presley - Rock-A-Hula Baby

Před padesáti lety se na vrchol britského žebříčku usadil singl Rock-A-Hula Baby/Can't Help Falling In Love z dílny Elvise Presleyho. Král rock'n'rollu písničku zařadil i do svého komediálně laděného filmu Blue Hawaii

Fanfarlo - The Walls Are Coming Down

Za necelý týden se s druhou řadovkou přiřítí britská formace Fanfarlo, která je často kritizována za vykrádání svých známějších kolegů z Arcade Fire či Beirut. Ačkoli na tom asi něco bude, není sporu o tom, že The Walls Are Coming Down je pořád více než povedený song.

Nirvana - Drain You

Nebýt osudného pátého května 1994, Kurt Cobain by dnes oslavil již pětačtyřicítku a tak si na jeho počest dáme jednu z písní z nejúspěšnějšího alba Nirvany Nevermind, které mimochodem nedávno oslavilo kulatou dvacítku.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.