Hurts - Blind

Dnes si pouštíme nový videoklip k písni Blind od Hurts, který "proslul" nehodou, jež se stala právě při jeho natáčení zpěvákovi Theovi Hutchcraftovi. Málem totiž skutečně přišel o oko, protože se mu podařilo velmi nešikovně upadnout ze schodů a propíchnout si obličej o železnou bránu.

Frank Ocean - Lost

Vítáme jaro, vítáme takřka léto. Hvězda současného r'n'b, kontroverzní Frank Ocean, nabízí videoblog ze svého loňského léta a láká tak na to právě se otvírající. Snímek pochází z debutového channel ORANGE, které vypustil loni v červenci.

Soul Asylum – Black Gold

Dnes slaví narozeniny Dave Pirner, frontman americké rockové formace Soul Asylum. Tak mu přejeme vše nejlepší a věnujeme dnešní Song dne. Soul Asylum mají na kontě deset studiových desek, avšak tou nejznámější zůstává Grave Dancers Union z roku 1992.

Suede - Animal Nitrate (Brixton Academy, Londýn, 2011)

Svou listopadovou koncertní návštěvu Prahy také před několika dny potvrdili pionýři britpopu Suede. Že se máme na co těšit, o tom svědčí pozitivní recenze na jejich poslední desku Bloodsports a zásoba velkých hitů, které má skupina v čele s Brettem Andersonem na kontě.

Black Sabbath - Paranoid (živě, Birmingham, 2012)

Tento týden jsme zahájili zprávou, že nás v prosinci poctí svou návštěvou heavy metalová legenda Black Sabbath s Ozzym Osbournem za mikrofonem a s novou deskou13 v repertoáru. A to je dobrý důvod k tomu, zakončit v neděli nějakou klasikou od této kapely.

Lana Del Rey – National Anthem

Tento víkend nás čeká festival Eletronic Beats v Praze s velkou hvězdou. Alespoň tomu odpovídá rychlost, s jakou byly letos vyprodány vstupenky. Lana Del Rey přijede poprvé do České republiky představit své loňské album Born To Die.

Retro Stefson - She Said

Islandský orchestr jaksepatří: Retro Stefson zasáhne za měsíc Brno (21. 5.) a Olomouc (22. 5.), je tak načase si loňskou desku naposlouchat, nejen podle BBC jde totiž o naději (islandského) popu. Dnes v rytmu She Said, skladby z loňské stejnojmenné trojky.

Yeah Yeah Yeahs - Sacrilege

První videoklip, první zářez televizního vystoupení k nové desce a první možnost úplného poslechu. Kolem Yeah Yeah Yeahs a blonďaté divy Karen O je rušno. A bude rušněji?

The National - Demons

The National ohlásili návrat a vytáhli první lákadlo. Skladba Demons, na albu pořadově druhá, pracuje v prozatímním videoklipu s motivem přebalu nadcházející šesté studiové desky Trouble Will Find Me.

Nirvana - Sappy

Přesně před devatenácti lety byl ve skleníku za svým domem nalezen mrtvý Kurt Cobain, člověk, který změnil dějiny rockové hudby a celou jednu generaci. Jako Song dne si pouštíme Sappy, písničku doprovázenou videem, jež vytvořili na památku svého přítele Dave Grohl a Krist Novoselic.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.