Nirvana - Sappy

Přesně před devatenácti lety byl ve skleníku za svým domem nalezen mrtvý Kurt Cobain, člověk, který změnil dějiny rockové hudby a celou jednu generaci. Jako Song dne si pouštíme Sappy, písničku doprovázenou videem, jež vytvořili na památku svého přítele Dave Grohl a Krist Novoselic.

Leif Ove Andsnes – Norsk (Norwegian Melody – Edvard Grieg)

Dnes slaví narozeniny norský pianista Leif Ove Andsnes, tak snad máte chvíli nedělního času si poslechnout krátkou klavírní skladbičku na motivy norské lidové melodie, kterou složil jiný jeho slavný krajan, skladatel Edvard Grieg.

Cuushe - I Love You

Víkendová šňůra aus, Cuushe a Gurun Gurun je v plném proudu. Dnešek tedy patří zasněné a cizokrajné orchestraci japonské dívčiny, éterické Cuushe.

Iggy Pop - The Passenger

Iggy Pop ohlásil další koncert v ČR, tentokrát přijede do Frýdku-Místku. Tak si od něj dnes dáme jako Song dne naprostou klasiku, kterou je píseň The Passenger. Snad vám zpříjemní zdlouhavé čekání na příchod jara.  

Craig Taborn - Untitled II/American Landscape

Dnes na vážnější strunu. V Brně právě startuje JazzFest Brno 2013, jehož předvoj v podobě koncertu Chicka Corey jsme již zmapovali, nyní čeká jazzové nadšence klavírní virtuóz Craig Taborn v divadle Reduta.

Peace – Follow Baby

Máme teprve začátek dubna a zdá se, že i letos bude z čeho vybírat, pokud jde o nejlepší nové desky. Horkým kandidátem je čerstvě vydané debutové album In Love britské formace Peace.

Lana del Rey - Chelsea Hotel No 2

Lana Del Rey zklidňuje. Nejnovější skladba, cover legendární Cohenovy Chelsea Hotel, tak nejmíň nabádá před pražskou premiérou, klubovou událostí roku, která se uskuteční pro pár stovek šťastných.

Charlie Straight - I Sleep Alone

Přes alternativu ku hvězdám? Anglicky a černobíle na Islandu? Šlépěje třineckého souboru jsou čím dál výraznější, a tak potěší jistě nejen fanoušky spolupráce s Markétou Irglovou, oscarovou hvězdičkou z Once podobného záběru.

Yeah Yeah Yeahs - Clap Song

Nepříliš známá hitovka z alba It's Blitz (jeho deluxe verze) otevírá téměř čtyřleté mlčení newyorské trojice Yeah Yeah Yeahs. Jak už jsme psali, tom brzy bude konec se čtyřkou jménem Mosquito, která přijde 16. dubna.

John Williams – Across the Stars

Co dělá ukázka z koncertu Pražského filmového orchestru s interpretací Williamsovy hudby ke Star Wars v Songu dne? Nebuďme elitáři a přestaňme kategorizovat. Hudba je jedna.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.