Michalský výpad Michalský výpad

YEEZUZ 2020, Sky To Speak, HRTL a další. Za týden Olomouc ožije festivalem Michalský výpad

Po dubnovém AFU se malebná Olomouc znovu probouzí, tentokrát díky festivalu Michalský výpad. Dvoudenní festival ožije na Michalském schodišti poblíž vily Primavesi a přivítá převážně interprety pohybující se na současné alternativní scéně.

Páteční program zahájí svými oblíbenými house, funky i disco deskami olomoučtí DJs Kakkaduci a Dirty Danzo. K večeru pak vystoupí veterán Petr Váša se svým fyzickým básnictvím; performancí pouhým hlasem a tělem, případně doplněné zvláštním druhem kresby. Sobotní program bude pestřejší. V zastoupení olomoucké scény vystoupí mladá naděje tamní elektronické hudby EZHZT a původem skotský Nic Robertson se svými soulovými a osmdesátkovými disco vinyly. Z Prahy pak dorazí DJ STA, Oliver Torr a YEEZUZ 2020. DJ STA, promotérem mejdanů Deep Beat v Crossu, přinese deep-jazzy-chicago house až tribe, Oliver Torr, který je spjatý s projekty jako XYZ, Polygon, Komiks a Mineral, zase deep až acid house. Oliver přitom možná se svou živou performancí pomocí analogových syntezátorů dojede z Berlína, kde momentálně čerpá inspiraci.

YEEZUZ 2020, pražský producent a raper, člen Hypna 808, zase do Olomouce vnese svůj „psychedelický rap parafrázující všední realitu”. Do už tak nabitého programu se přidají ještě česko-slovenští Sky To Speak, kteří se pohybují na pomezí ambientu, elektroniky, chillwave a dream popu, a Leoš Hort aka HRTL, ikona české elektronické scény. Noční arterparty se chystá v místě dobře známém všem, kdo někdy navštívili PAF či AFO, tedy v nedalekém Konviktu. Ten se chopí ovládnout maďarský DJ George Mihaly, pražský selektor Jorgos a domácí Kosmic Skaut.

Kromě hudebního programu se chystá i filmová projekce, živá přehlídka street-artu a (nejen pro coffee nazis) cupping, ochutnávka kávy. Na místě bude i příjemná čajovna s odpočinkovou zónou, design market a spousta jídla. To vše v pátek zadarmo, v sobotu za symbolických 80 Kč, přičemž se ale financování festivalu dá podpořit také příspěvkem v Hit Hit kampani. Poměr cena-výkon je neuvěřitelně lákavý a Olomouc je krásné místo. Takže 18.–19. května, save the date!

Michalský výpad, Olomouc – různá místa, 18.–19. 5. 18

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.