Bedekr 4/2015

Současné venkovní počasí stále více svádí k toulavým botám. Neposedné sedmimílovky jsme nasadili i u nás v redakci a se čtvrtým dílem našeho Bedekru se vydali do žánrových i geografických zákoutí, kolem nichž jsme dosud kroužili jen prstem.

Bedekr 3/2015

Třetí díl našeho pravidelného průvodce nabídne tradiční folk i neortodoxní krautrock, hudbu z našich luhů a hájů i z Jižní Ameriky a mnohem, mnohem více...

Bedekr 2/2015

Dva týdny utekly jako voda a my se opět vydáváme na cestu kolem světa. Místo krosny sbalte přehrávače a žhavte sluchátka. Přinášíme totiž další sedmičku tipů z různých koutů světa i různých žánrových škatulek. Druhý díl Bedekru se otevírá...

Bedekr 1/2015

Ztrácíte se v záplavě vydaných desek? Nevíte, kterými směry se s vašimi přehrávači vydat? Náš nový hudební průvodce by vám mohl pomoci. Každé dva týdny vám budeme přinášet sedmičku desek, která nám nejvíce rotovala ve sluchátkách.

Listolet - Malý kluk

Ačkoli se novinka sympatických folkařů Listolet jmenuje Malý kluk, kapela na svém druhém albu skoro dospěla. Ta tam je dřívější textařská a skladatelská rozkolísanost, nová deska už není takovou neorganickou změtí.

Cermaque – Rodinné album

Jakub Čermák alias Cermaque je básník a písničkář, který je na české scéně stále vidět a slyšet míň, než by si zasloužil. Na koncertech hraje zásadně naboso, na sobě třeba režnou košili a turecké kalhoty...

Kafka Band – Das Schloss

Franz Kafka je jeden z nejpozoruhodnějších spisovatelů, Jaromír Švejdík, Jaroslav Rudiš, Dušan Neuwerth či a.m.almela platí zase za jedny z nejuznávanějších autorů na české hudební, respektive literární scéně. Takové propojení by samo o sobě mělo být zárukou kvality.

Hope Astronaut – Someone's Missing

Olomoučtí Hope Astronaut svou muzikou dávno překročili regionální práh. Troufám si tvrdit, že v oblasti tradičního folkrockového písničkářství převyšují atmosférou i zapamatovatelností mnohé omílanější české interprety...

Mazzy Star - Seasons of Your Day

Můj vztah k této pro mnohé kultovní formaci chmurných devadesátek nebyl nikdy přehnaně vřelý. Jejich nejznámější počin So Tonight I Might See jsem slyšel mnohokrát, nicméně v hlavě mi vždy utkvěly jen útržky. A podobně je na tom i letošní novinka.

Ille – Ve tvý skříni

Obří broskev prožila po svém posledním albu Sever personální štěpení. Postupně se z ní odloupl jednak tajuplný písničkář Kittchen, jednak Olga Königová. Ta před nedávnem vydala pod pseudonymem Ille své debutové album Ve tvý skříni.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.