Nylon Jail - My Heart Soars Like a Hawk

Základem každého úspěchu je dělat vždycky to, co nedělá nikdo jiný. Nylon Jail to vzali z gruntu. Troufají si hrát country (a postavit na tom celou image kapely, včetně vizuálního doprovodu) a kombinovat ho s psychedelií a trochou elektroniky.

Mucha – Slovácká epopej

Brněnská hudební scéna už nemá jen ČokoVoko. V podhradí pod Špilberkem nyní naplno vykvetla další pozoruhodná hudební exprese, kterou lze označit za kousavý soundtrack k osudu zkoušených, nezávislých žen. Mucha.

Babyshambles – Sequel to the Prequel

Ať už právem nebo ne, novodobý dandy a neúnavný průšvihář Peter Doherty se dopracoval do té fáze, že se z něj stal kult. V The Libertines tvořili s Carlem Barâtem nerozdělitelnou dvojku, jako yin a yang.

Queens of the Stone Age - ...Like Clockwork

K novému albu Queens of the Stone Age od toho posledního vedl dosud nejdelší časový interval v kariéře kapely. Logicky by se tedy nyní dalo říci, že výsledkem musí být něco úplně jiného, než cokoliv, co tato legenda americké pouště dosud vyprodukovala.

Flash the Readies - In Belvedere

Olomoučtí Flash the Readies prodělali na svém druhém albu proměnu ze zaměnitelné trendy kytarovky britského střihu v dospěle znějící, art rockovou melancholii, uhranutou koncepčním pojetím.

Please The Trees - A Forest Affair

Please The Trees je kapela nad věcí. A i když kapela česká, tak hlavně kdesi nad českou scénou. Kapela s velkými ambicemi, které ovšem, na rozdíl od jiných domácích kapel, nejsou jen planými řečmi, ale naopak se začínají naplňovat.

Kittchen – Radio

Tajuplný lo-fi písničkář Kittchen dodržel tradici a prvního května opět umístil na svůj web novou desku. Po post-apokalyptickém bloudění z kuchyňské linky Menu a remixové kompilaci Dezert se přihlásil s laptopovým, vztahovým, existenciálním dramatem Radio.

Bat For Lashes - The Haunted Man

Přestože po návratu z turné k minulé desce byla Natasha Khan natolik vyšťavená, že dokonce zavolala Thomu Yorkovi, aby jí dal nějaký tip, čím se inspirovat při tvorbě nového alba, nedopadlo to vůbec zle. Pokud se ptáte, co jí Thom poradil, bylo to kreslení.

Zrní - Soundtrack ke konci světa

A konec světa nakonec nebyl. Lidstvo už se zase zabývá jinými důležitými věcmi, celé to veliké očekávání je docela zapomenuto, ale něco po něm přece zbylo. Soundtrack. Soundtrack ke konci světa. Výborné album kladenské pětice Zrní.

Listolet - Listolet

Listolet, to je brněnská indie folková kapela, která sama sebe i svůj debut nazvala podle tajného měsíce mezi říjnem a listopadem, kdy listí ze stromů ještě nepadá, ale teprve letí. Především je to ale parta dobrých kamarádů, kteří hrají výhradně proto, že je to baví...

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.