Mazzy Star - Seasons of Your Day

Můj vztah k této pro mnohé kultovní formaci chmurných devadesátek nebyl nikdy přehnaně vřelý. Jejich nejznámější počin So Tonight I Might See jsem slyšel mnohokrát, nicméně v hlavě mi vždy utkvěly jen útržky. A podobně je na tom i letošní novinka.

Ille – Ve tvý skříni

Obří broskev prožila po svém posledním albu Sever personální štěpení. Postupně se z ní odloupl jednak tajuplný písničkář Kittchen, jednak Olga Königová. Ta před nedávnem vydala pod pseudonymem Ille své debutové album Ve tvý skříni.

Nylon Jail - My Heart Soars Like a Hawk

Základem každého úspěchu je dělat vždycky to, co nedělá nikdo jiný. Nylon Jail to vzali z gruntu. Troufají si hrát country (a postavit na tom celou image kapely, včetně vizuálního doprovodu) a kombinovat ho s psychedelií a trochou elektroniky.

Mucha – Slovácká epopej

Brněnská hudební scéna už nemá jen ČokoVoko. V podhradí pod Špilberkem nyní naplno vykvetla další pozoruhodná hudební exprese, kterou lze označit za kousavý soundtrack k osudu zkoušených, nezávislých žen. Mucha.

Babyshambles – Sequel to the Prequel

Ať už právem nebo ne, novodobý dandy a neúnavný průšvihář Peter Doherty se dopracoval do té fáze, že se z něj stal kult. V The Libertines tvořili s Carlem Barâtem nerozdělitelnou dvojku, jako yin a yang.

Queens of the Stone Age - ...Like Clockwork

K novému albu Queens of the Stone Age od toho posledního vedl dosud nejdelší časový interval v kariéře kapely. Logicky by se tedy nyní dalo říci, že výsledkem musí být něco úplně jiného, než cokoliv, co tato legenda americké pouště dosud vyprodukovala.

Flash the Readies - In Belvedere

Olomoučtí Flash the Readies prodělali na svém druhém albu proměnu ze zaměnitelné trendy kytarovky britského střihu v dospěle znějící, art rockovou melancholii, uhranutou koncepčním pojetím.

Please The Trees - A Forest Affair

Please The Trees je kapela nad věcí. A i když kapela česká, tak hlavně kdesi nad českou scénou. Kapela s velkými ambicemi, které ovšem, na rozdíl od jiných domácích kapel, nejsou jen planými řečmi, ale naopak se začínají naplňovat.

Kittchen – Radio

Tajuplný lo-fi písničkář Kittchen dodržel tradici a prvního května opět umístil na svůj web novou desku. Po post-apokalyptickém bloudění z kuchyňské linky Menu a remixové kompilaci Dezert se přihlásil s laptopovým, vztahovým, existenciálním dramatem Radio.

Bat For Lashes - The Haunted Man

Přestože po návratu z turné k minulé desce byla Natasha Khan natolik vyšťavená, že dokonce zavolala Thomu Yorkovi, aby jí dal nějaký tip, čím se inspirovat při tvorbě nového alba, nedopadlo to vůbec zle. Pokud se ptáte, co jí Thom poradil, bylo to kreslení.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.