Zrní - Soundtrack ke konci světa

A konec světa nakonec nebyl. Lidstvo už se zase zabývá jinými důležitými věcmi, celé to veliké očekávání je docela zapomenuto, ale něco po něm přece zbylo. Soundtrack. Soundtrack ke konci světa. Výborné album kladenské pětice Zrní.

Listolet - Listolet

Listolet, to je brněnská indie folková kapela, která sama sebe i svůj debut nazvala podle tajného měsíce mezi říjnem a listopadem, kdy listí ze stromů ještě nepadá, ale teprve letí. Především je to ale parta dobrých kamarádů, kteří hrají výhradně proto, že je to baví...

Kieslowski - Na nože

Druhé řadové album dua Kieslowski je příjemným překvapením. DKP a Marie Kieslowski propojují klasické písničkářství za doprovodu piana a kytary s drobným elektronickým vyšperkováním, sází na tradiční postupy, ale nebojí se tu a tam přidat „umělý“ prvek.

Three Days Grace – Transit of Venus

Po třech letech od poslední desky Life Starts Now o sobě dala vědět tato tvrdá kytarová parta z Kanady v čele se zpěvákem Adamem Gontierem.

Mumford and Sons - Babel

Mumford and Sons jsou jednou z nových kapel, u které se vtírá ona nevyhnutelná a stále se opakující otázka. Bude druhé album stejně dobré nebo lepší než debut?

Spector – Enjoy It While It Lasts

Je to už trochu déle, co koncem léta vyšla debutová deska Spector, jedné z těch hype kapel, od kterých hlavně britská média očekávala adrenalinovou injekci pro místní scénu.

Two Door Cinema Club – Beacon

Od Two Door Cinema Club nemůžete očekávat výraznou progresi v jejich stylu, protože na debutu se vyprofilovali jako svižná melodická kytarovka směřující mnohem více k popovému přístupu než k hudební revoluci.

Patti Smith - Banga

Zatímco někteří muzikanti tvoří v úleku ze stoupajícího věku čím dál více desek v čím dál kratších intervalech, Patti Smith na to jde s rozvahou. A tak lze říct, že během své takřka čtyřicetileté kariéry vydala „jenom“ jedenáct nahrávek. Tou poslední, z letošního června, je Banga.

The Hives - Lex Hives

Švédská pětice v černobílých oblečcích, na koncertech egoistický a přidrzlý frontman Howlin’ Pelle Almqvist, hektolitry řízného garážového rock’n’rollu, jedním slovem smršť. To jsou The Hives, pro mnohé srdeční záležitost, pro jiné kapela jako každá jiná, na pár poslechů.

The Tallest Man on Earth – There’s No Leaving Now

V nedávném článku o švédském folkaři Kristianu Matssonovi, vystupujícím pod jménem The Tallest Man on Earth, jsem si kladla otázku, jak asi dopadne nové album. Matsson totiž požádal o pomoc další muzikanty a poprvé doplnil svoje skladby výrazným doprovodem.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.