Dry the River - Shallow Bed

Chcete-li být v Británii in, odhoďte hlučné elektrické kytary, zbavte se drog, vyvarujte se vulgarismů. Na žádná velká rocková gesta nikdo není zvědavý. Tak. Zasněte se, pořádně se nadechněte. A teď si vyberte –dream pop, nebo indie folk?

Hugo D'Gen - Baxtage

Kamil Grebeň, baskytarista slovenské kapely Vidiek, měl už dlouho plnou hlavu nerealizovaných hudebních nápadů. Rozhodl se proto pro sólový projekt – stále s baskytarou v ruce vystupuje pod jménem Hugo D'Gen.

Kill the Dandies! - Those Who Hold the Flame

Kill The Dandies! patří mezi několik málo domácích rock’n’rollových kapel, které si zvládly vybudovat nezaměnitelný výraz a image. Jejich garážově post-punkové melodie a přidrzlý projev si tu s nikým nespletete, což je základ všeho.

Cirkus Cermaque - Divozemí

Najít kvalitní, osobitou českou kapelu je skoro zázrak. Najít kvalitní, osobitou českou kapelu, která zpívá česky, to už je zázrak na druhou. A pokud navíc české texty netahají za uši, ani z klišovitosti výraziva neběhá mráz po zádech...

Guided by Voices - Let's Go Eat the Factory

Nedávno jsem při brouzdání na YouTube projížděl skladby této legendární party a nakonec jsem jako vždy skončil u mého oblíbeného klipu k písni I Am Scientist.

Steven Wilson - Grace for Drowning

Nepatřím mezi oddané fanoušky Wilsonovi kapely Porcupine Tree, nicméně alba jako Lightbulb Sun či In Absentia se jednu dobu v mém přehrávači ohřívala docela často – především do těchto pochmurných studených dnů padnou jako vyšitá.

Noel Gallagher's High Flying Birds - Noel Gallagher's High Flying Birds

Podaří se Noelu Gallagherovi na své sólovce předčit debut kapely jeho bratra Liama Beady Eye? Takovou otázku si nejspíš pokládali mnozí fanoušci Oasis již od doby, kdy bylo oznámeno, že tato britpopová legenda na hudební scéně jednou provždy končí.

Ewert And The Two Dragons: Good Man Down

Pravděpodobně se nebudu mýlit, když řeknu, že dnes se bude jednat o vaše první setkání s hudbou z pobaltského Estonska. Ať už je ale tahle banda odkudkoliv, díky své vydařené druhotině si zaslouží veškerou pozornost.

Republic of Two: The End of War

Je to něco přes rok, co Jiří Burian s Mikolášem Růžičkou vydáním debutu Raising The Flag vztyčili vlajku v barvách nově vzniklého projektu Republic Of Two.

Vees: Foe Dry

Podzim je protivné, zamlžené a sychravé roční období a málokdy s ním přichází něco povznášejícího. Světlou výjimkou je vydání debutového alba českobudějovických Vees. Při takovém indie rock’n’rollu se trhají dešťové mraky, taje jinovatka a rozpouští se mlha.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.