Foto: Bonus a Elpida, Brno, 17. 6. 14

Martin Hůla alias producent Bonus představil sbor Elpida v novém. Zpívalo se krátce, písní by se jeden dopočítal na jedné ruce, a dostálo se tomu, co bylo slíbeno. Sbor seniorek upozornil na výstavu Grey Gold 65+.

Foto: Arms and Sleepers, Brno, 13. 6. 14

Fléda se rozloučila se sezónou. Do malého sálu se k této příležitosti po pár letech vrátili američtí Arms and Sleepers. Překvapivým zjištěním bylo od začátku to, že živě už z dvojice (kterou občas doprovázela i skupina) vystupuje jen Mirza Ramic. Max Levis tedy skládá z pohodlí domova.

Foto: Katarzia a jej frajeri, Bratislava, 12. 6. 14

Katarzia a jej frajeri - to bol koncert, ktorý odohrala slovenská speváčka aj so svojimi hosťami v bratislavskom klube Ateliér Babylon. Za predskupinu si vybrala mladú nádejnú kapelu Genius Locci.

Foto: Suuns, Praha, 9. 6. 14

„Suuns schovávají pod slupkou avantgardního zvukového experimentování neskutečnou hitovost (zde i v původním smyslu slova hit), tříštěnou formou písní si bravurně pohrávají s očekáváními – Suuns přijeli do pražské MeetFactory a my byli u toho s hračkami v rukou.

Foto: Wilsonic 2014, Bratislava 6. 6. 14

Pozrite si fotoreport z festivalu Wilsonic, ktorý sa tento rok uskutočnil v skromnejšej, no nemenej príjemnej jednodňovej klubovej podobe v bratislavskom Ateliéri Babylon. O vrchol večera sa postaral Austrálčan žijúci na Islande Ben Frost.

Foto: Gregory Porter, Brno, 25. 5. 14

JAZZFEST zakončil svůj třináctý ročník světově oblíbeným Gregory Porterem. V osobité hučce a s úsměvem na tváři těšil dva tisíce návštěvníků, kteří se v Bobycentru loučili s třináctým ročníkem zavedeného brněnského festivalu.

Foto: FM Belfast, Bratislava, 21. 5. 14

Islandská kapela FM Belfast sa predstavila so svojou energickou show v bratislavskom klube Nuspirit. Predskokana s menom Berndsen si priviezla tiež z Islandu.

Foto: Lesní zvěř, Brno, 23. 4. 14

Jazz anebo pop! Lesní zvěř předvedla své nové album Movable Feasts nejprve Praze, pak Brnu. Extatický večířek, během něhož vystoupila i jménem Chupacabra exotická skupina, patřil Kabinetu Múz, v němž se rozléhaly tóny všech chutí.

Foto: Mop Mop, Praha, 24. 4. 14

Do pražského Paláce Akropolis zavítali 24. dubna italští Mop Mop – skupina kombinující jazz, funky, etnickou hudbu a elektroniku. Speciálním hostem jinak čtyřčlenné kapely byl zpěvák DaCosta Ange.

Foto: The Veils, Praha, 21. 3. 14

V pražském klubu La Loca vystoupila 21. dubna v rámci evropského turné britská kapela The Veils s charismatickým Finnem Andrewsem v čele. Zazněly pochopitelně především skladby z nového alba Time Stays, We Go, ale došlo i na čerstvé novinky.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.