Foto: Dark Horses, Bratislava, 18. 4. 14

Anglická kapela Dark Horses sa podľa hudobných kritikov ešte len stane kultovou. Svoj hypnotický postpunk s úhrančivým prejavom speváčky Lissy Elle predstavila v bratislavskom klube Nu Spirit. Predskakovala jej bratislavská undergroundová legenda Kosa z Nosa.

Foto: DVA, Brno, 8. 4. 14

Na české alternativní scéně asi není kapely, která by na pódiu skotačila takovou měrou, jakou je tomu v případě DVA. Fotogalerie se tentokrát rozhýbe, stěžejní část tedy naleznete jinde.

Foto: The Temperance Movement, Praha, 31. 3. 14

V poslední březnový den zavítala do Lucerna Music Baru britská bluesrocková kapela The Temperance Movement, o které se s respektem hovoří jako o budoucnosti rock'n'rollu.

Foto: 100°C, Praha, 26. 3. 14

Ve středu 26. března se v pražském Paláci Akropolis konal křest v pořadí čtvrtého alba skupiny 100°C nazvaného Freaky Boys. Jako support vystoupila kapela I Like You Hysteric.

Foto: Beth Hart, Praha, 24. 3. 14

Zcela zaplněný Lucerna Music Bar byl dějištěm skvělého vystoupení americké zpěvačky a skladatelky Beth Hart (v rámci koncertní série Prague International Bluenights).

Foto: The Finally + Darren Eve, Brno, 19. 3. 14

Ani brněnské Boro neminula šňůra snivých The Finally. Čtveřici ze Šumperka doprovodil tamní písničkář Darren Eve. Večírek světla a stínů obohatila nová skladba se smutnou historií – před pár dny byly kapele ukradeny veškeré nástroje.

Foto: The Plastic People of the Universe + Filharmonie Brno, Brno, 6. 3. 14

The Plastic People of the Universe zahráli staré šlágry v novém hávu. Vždy pochmurnému uskupení vycházejícímu z undergroundu udělala hvězdnou oponu vždy úsměvuplná Filharmonie Brno.

Foto: Anna Calvi + Katarzia, Bratislava, 4. 3. 14

Britská speváčka Anna Calvi sa predstavila na sólovom koncerte v bratislavskej Starej Tržnici. Predskakovala jej slovenská speváčka Katarzia.

Foto: Ceny Vinyla, Brno, 26. 2. 14

Vyhlášení cen hudebních kritiků Vinyla se tentokrát ujalo duo Kreaton (Vzteklá, Tvrdý). Třetí ročník přes silný hudební doprovod však zaplnili spíš pořadatelé. Intimní notování se přesto neslo v dojmuplné atmosféře.

Foto: Lake Malawi, Praha, 26. 2. 14

V rámci svého prvního turné po České republice vystoupili 26. února v zaplněném Paláci Akropolis Lake Malawi, nová skupina okolo zpěváka Alberta Černého. Role předkapely se ujali olomoučtí No Distance Paradise.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.