Foto: Mariam The Believer, Praha, 25. 2. 14

Švédská zpěvačka a kytaristka Mariam Wallentin, známá pod jménem Mariam the Believer a jako někdejší polovina dua Wildbirds & Peacedrums, vystoupila 25. února v Paláci Akropolis. Předskokanem byl svérázný písničkář Kittchen.

Foto: Eric Gales, Praha, 18. 2. 14

Americký bluesrockový kytarista Eric Gales navštívil během turné ke své nové desce Ghost Notes i Českou republiku. První ze dvou tuzemských koncertů se konal pražském v Lucerna Music Baru. Jako support se představilo české trio Electric Lady v čele s Terezou Hrubanovou.

Foto: Moddi, Brno, 27. 1. 14

Norský romantik přeci jen uhranul. Brněnskou Flédu (po nepříliš slibných vyhlídkách návštěvnosti) navštívil v rámci série Enfilade další netradiční umělec. Svou hudbu plnou severského půvabu, melancholie a poezie, obohacoval ještě různými příběhy.

Foto: LUNO unplugged, Praha, 16. 1. 14

Kapela Luno odohrala v pražskom Paláci Akropolis výnimočný akustický koncert s mnohými hosťami a predkapelou Calm Season. Medzi špeciálnymi hudobnými hosťami sa objavili napr. Boris Carloff, Terezie Kovalová, Franko Dudinka, Tuzex, a ďalší.

Foto: Sunshine, Bratislava, 10. 1. 14

Česká kapela Sunshine odohrala svoj koncert v bratislavskom KC Dunaj, prinášame fotoreport.

Foto: Priessnitz + Nylon Jail, Olomouc, 31. 12. 13

O neformální zakončení roku 2013 se v Olomouci postarali Priessnitz, kteří ovšem nešetřili - hrálo se snad hodinu a půl. Nylon Jail pak v rodném Jazz Tibetu křtili desku a osazenstvo málem zapomnělo, že bije půlnoc.

Foto: Longital + Katarzia (krst), Bratislava, 7. 12. 13

V bratislavskom divadle Elledanse odohrali dvojkoncert Longital a Katarzia, ktorá zároveň pokrstila svoj debutový album Generácia Y. Krstným otcom bol muzikant Vladislav “Slnko” Šarišský.

Foto: Mount Kimbie, Praha, 30. 11. 13

Mount Kimbie zavítali do Prahy. Byť se jednalo o koncert bez podpory Kinga Kruleho, zahalili Mount Kimbie celou MeetFactory do mlhy, ve které nešlo přestat tančit.

Foto: Lenka Dusilová + Baromantika, Bratislava, 26. 11. 13

Lenka Dusilová odohrala výnimočný koncert spolu s kompletnou kapelou Baromantika. Koncert sa vysielal naživo v rámci relácie Pohoda_FM live v Rádiu_FM. Ako špeciálny hosť si zahral aj basgitarista Marek Minárik (KollerBand).

Foto: Julia Holter + Ela Orleans, Glasgow (UK), 20. 11. 13

Loudy City Song je pro mě jednou z nejzajímavějších desek tohoto roku. Julia, vždy s úsměvem na rtech, zvláštně kontrastuje tím, jak ve vrstvách pro někoho až nepřístupně experimentuje na desce, zatímco živě jsou to především písně, které nese víc už klasické orchestrální zabarvení.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.