Foto: Nouvelle Prague, Praha – Areál pivovaru Staropramen, 5. 11. 16

Již počtvrté se sešli odborníci z oboru a poprvé také snad pár hlav z širého lidu, aby se hovořilo české hudební scéně v mezinárodním kontextu. Nouvelle Prague se tentokrát odehrálo po dobu dvou dnů v areálu smíchovského pivovaru. V sobotním dopoledním a odpoledním bloku, který zachycuje galerie, bylo přiblíženo mj. to, jakým způsobem se (v hudbě) propagovat, přibližovalo se, jak zacházet s kanály YouTube a na závěr proběhla Michalem Kaščákem (Pohoda festival, Bez ladu a skladu) moderovaná diskuse o tom, zda může kytara zachránit demokracii.

Foto: Yves Tumor + Elysia Crampton + NAAFI, Praha – Underdogs' Ballroom & Bar, 28. 10. 16

První warmup party ke Creepy Teepee, které vskutku čeří vody poklidného tuzemského festivalového počínání, se odehrála v prostředí Eternie, před měsícem založeného prostoru postaveného na zásadách DIY. V podzemí budovy na ulici Nádražní na pražském Smíchově se zároveň otevřel klub Underdogs' Ballroom & Bar. 

Foto: Midi Lidi + Mayen + Lazer Viking / Sabrehart + Ventolin, Brno – Fléda, 8. 11. 16

„Jediný koncert Midi Lidí v Brně v roce 2016“ zahájili hosté Lazer Viking / Sabrehart a Mayen, samotní „Milí Lidi“ zahráli necelý dvouhodinový koncert, ve kterém představili především skladby z nového alba Give Masterpiece a Chance!, ale nezapomněli ani na skalní fanoušky a zahráli i starší písně. Kromě Petra Marka, Prokopa Holoubka a Tomina Kelara se na pódiu objevila i zakládající členka skupiny Markéta Lisá. Večírek na brněnské Flédě zakončil Ventolin svým DJ setem.

Foto: Golden Oriole + Horacio Pollard + Crystal Coyōtl + Lebanon + No.c, Olomouc – Divadlo na cucky, 6. 11. 16

Když jsme dostali echo, že v neděli jedou kolem Golden Oriole a Horacio Pollard a nemají kde hlučet, nemohli jsme jinak. A tak se nám z domácí zastávky na malé šňůře, stal jednonoční fesťák a celou neděli jsme vařili salát.

Foto: The High Corporation, Olomouc – Jazz Tibet Club, 2. 11. 16

Koncentrace lidí v kšiltovkách nebývá v olomouckém Jazz Tibet Clubu obvykle příliš vysoká, občas je sem ale přivádějí multižánrové lahůdky, které tu a tam provětrají zdejší klasicky jazzový...

Foto: Death Grips, Praha – MeetFactory, 24. 10. 16

V některých případech si rozumíme, v davu bych byl ušlapán, jsem varován, a tak stojím na jednom místě a přeci chci blíže, snažím se pro mě nezvykle pozorovat na výšku, působí to náhle jako šíp, který je hnán do rudého oka, a já cítím pot, chmýří pouštního běžce, napnutou kůži, ostřejší světla, ústup barev.

Foto: FreiPlatz – opavská klubová noc, Opava – různá místa, 21.–22. 10. 16

Pět měsíců uplnylo od jarní opavské klubové noci alias FreiPlatzu a pro tento víkend pořadatelé připravili podzimní verzi s komornějším, avšak skvěle nabitým programem. Lesní zvěř, Creaticity, I Love You Honey Bunny nebo Panáčika bylo možno zhlédnout v pátek, sobotě vévodily jména jako Bullerbyne, Vložte Kočku, Places, Lazer Viking, Ghost Of You či Ventolin, který byl dle mého názoru jednoznačně nejlepší bod programu. Samozřejmě nechyběla velká řada DJ's, kteří se o zábavu starali až do ranních hodin.

Foto: Lunchmeat Festival 2016, Praha – Ústřední budova Elektrických podniků, 14. 10. 16

Lunchmeat festival nachystal komplexní podívanou na třech stageích bludiště budovy Elektrických Podniků. Lidé se ztráceli a nalézali v efektním kouři a působivých vizuálních instalacích. Pečlivě sestavený line-up s důrazem na osobitost a co nejrovnější genderové zastoupení umělců a umělkyň bavil každou vteřinu až do ranních hodin.

Foto: NoShit no.2, Olomouc – 15 minut, 15.10. 16

Pozvolný start, dlouhý odpočítávání. Celý NoShit tým si dal záležet, abychom Patnáctku nepoznali, pomalovali na co přišli, natahali kilometry UV špagátu a rozjeli nadstandardní zázemí pro výborný start. Pak už to bylo na posádce.

Foto: Ziemba, Olomouc – Kaple Božího Těla, 10. 10. 16

První tři „ticha“ mezi skladbami byly naplněné úžasem, zrychleným tepem a tíživou potřebou najít nový způsob, jak vyjádřit obdiv. Co chcete dělat, když se tleskání nehodí a kytici jste nepředpokládali koupit?

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.