Tommy Cash, MeetFactory Tommy Cash, MeetFactory Romana Kovacsová

Lehkomyslný rebel Tommy Cash v MeetFactory

Tommy Cash za ty čtyři roky, kdy vydal svoje debutové album, urazil pořádný kus cesty. Nejde ani tak o vývoj jeho hudební tvorby nebo stylu, jako spíš o růst fanouškovské základny. Podobně jako Young Lean totiž přišel s něčím novým a zafungovalo to. Rap, který se odkazuje k slavic kultuře, nikoli americké, spolu s bizardními videi zaujal.

Navíc se Tommy Cash zdá naprosto real. To jen potvrdily minulý rok koncerty na brněnské Flédě i na festivalu Pohoda. Při obou vystoupení předvedl skvělou show a po jejich skončení se rád vítal a fotil s fanoušky. Není proto divu, že na jeho koncert, tentokrát v pražské MeetFactory, je kilometrová fronta. Nadšení je v podstatě hmatatelné, narvaný sál skanduje „Tommy Cash”, zatímco estonský rošťák s dvěma culíčky vyjíždí na scénu na vozíčku, podobně jako v klipu k skladbě Pussy Money Weed. Show stojí za to, Tommy pak bez ustání skáče po stagi, v jeden moment se ptá, kdo by chtěl za ním, načež za sebou z publika vytáhne nějakého kluka. Společně spolu tancují, až by si člověk řekl, že byli dopředu domluvení. Pak najednou někomu skočí na záda a nechá se unášet v davu se slovy „Motherfuckers, it‘s much better here than on stage”.

Zazní spousta známých věcí, stříká se voda do davu, až je najednou oznámen poslední track. „The funny thing is it’s not my song,” komentuje výběr, než začíná Smells Like Teen Spirit od Nirvany. Místo jakékoli snahy o zpěv prostě jen rozpoutá hroznou party a tancuje, dokud písnička neskončí. Nato mizí v backstagi, když ale odcházím, stojí znovu na pódiu a baví se s fanoušky. Jak jinak.

Těžko soudit, jaký tento večer podal hudební výkon – pokud vůbec nějaký –, každopádně show stála za to. Tommy Cash je prostě takový teenager, lehkomyslný rebel, který se s rošťáckým úsměvem baví u bizardních situací.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.