Drain Gang Drain Gang Nela Bártová

Mlhavý Cloud rap Drain Gangu

Drain Gang jsou kluci známí spolu s Yung Leanem a jeho Sadboys už od roku 2014. Prostřednictvím svých podomácku vyrobených alternativních tracků odstartovali éru Cloud Rapu a sad boys, nešťastných kluků, co zpravidla nosí bucket hat a pijí Arizona Green Tea. Z pozice outsiderů se vyhoupli ke statusu kolektivu s globální fanouškovskou základnou a po letošní návštěvě Krýpka si udělali zastávku v pražském Underdogs’ a brněnském Kabinetu Múz.

Pondělí večer, Kabinet se pomalu plní. Po warmupu djs z kolektivu Babypool přichází slovenský raper Zmrd, kterého střídá slovenské producentské duo Conspiracy Flat. Konečně se na scéně objevuje Drain Gang s uvítacím hitem Black Boy z nového alba D&G. Producent Whitearmor mixuje beaty, zatímco se prolínají andělské hlasy raperů Bladeeho a Ecco2ka upravené přes autotune. Chybí Thaiboy Digital, prý že ho nepustili přes hranice. Světla blikají a Bladee si na hlavu dává ručník, který mu vydrží až k závěru koncertu. Melodie se příjemě přelévají jedna přes druhou a pohupují davem na rytmické mlhavé vlně. Po čtyřicetiminutovém vystoupení gang mizí, s potěšením publika se ale vrací na přídavek.

Set pak rozehrávají brněnští Babyboys. Před rokem přišli s ambicí přinášet na brněnskou scénu novou úroveň rapové kultury s uměleckým pozadím a mají prsty i v organizaci koncertu švédské hlavní hvězdy. Kluci se střídají u mixáku a party končí až někdy kolem půl třetí ráno. Příjemný závěr. Snad jen škoda, že chyběl ten Thaiboy Digital, a tím pádem nezaznělo spoustu známých, s ním spjatých tracků. I bez něj ale ze sebe Bladee, Ecco2k a Whitearmor vydali hodně. Ač se během tří let vyhoupli vysoko, žádné star macho manýry nepochytili a předvedli show s příjemnou atmosféru.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.