Rejjie Snow, Praha Rejjie Snow, Praha Anna Stepanova

Pár romantických chvilek s Rejjie Snow v pražském Futuru

„I was in my last moments [of a relationship], telling my girl how much I love her, and thank you for this journey we rode,” napsal Rejjie Snow v emailu časopisu The Fader. Dear Annie, jeho poslední album, zachycuje pomalé umírání, poslední momenty předtím, než se rozplynou v nejistém zítřku. Romantický raper v rámci nového alba vyráží na tour a jednou z jeho zastávek se stává i pražský Futurum Music Bar.

Ve Futurum jsem poprvé. Scházíme po schodech do středně velkého, téměř zaplněného sálu. Na pódiu už se ve vytahaném tričku pohybuje předskokan Wiki, americký rapper, kterého je lehké si zapamatovat díky dvěma chybějícím předním zubům. Plni očekávání míříme do první řady, Wiki není žádným nováčkem a už nějakou dobu působí na newyorkské rapové scéně. Přichází věci z mixtapu Lil me a Wiki vypráví, jaké to je dospívat na Upper West Side. Je ale těžké se dostat do jeho flow, snad jde o špatné nazvučení, hudba ale tolik nevyniká a chybí jakákoli show nebo práce světel. Trochu škoda, přesto ale dav houstne a ve vzduchu vysí očekávání.

Po Wikim se u pultu objevuje DJ, který odpálí remixy známých písniček, aby najednou plynule přešel do beatu písničky Rainbow, na kterou nabíhá sám Rejjie Snow. Rainbow střídá Pink Lemonade, Rejjie začíná pozvolna těmi lehčími, cute melancholickými písničkami z jeho debutového alba Dear Annie. Na chvilku se plně oddá romantice při Mon Amour, aby pak publikum plně získal nejznámější písničkou Egyptian Luvr, která snad nejvíc vystihuje téma vytrácející se zamilovanosti nového alba. Díky produkci od Kaytranady se najednou začíná šířit taneční vibe celým klubem a tempo začíná gradovat. „Where’s the energy Prague?” ptá se Rejjie a přichází čím dál tím svižnější rytmy. Prostor dostávají i Rejjieho starší věci a vytahuje singly jako D.R.U.G.S. či Flexin. K samotnému konci pak přechází do pomalejšího tempa a loučí se refrénem „Momma you told me that everything’s gonna be fine” z písničky Greatness.

A stejně jak říká Rejjieho máma everything was fine, na druhou stranu nothing extraordinary. Akce spíš pro ty, kteří si rádi užijí klidnější koncerty namísto protancovaného večera. Ačkoli koncert nebyl ničím zvláštní, atmosféra byla příjemná. Rejjie Snow zatím není druhým Tylerem the Creatorem, měl ale skvěle poskládaný playlist, co dával smysl, a uměl dav ve správném momentu rozvášnit i zklidnit. Odcházím spokojená a Dear Annie ještě nějakou dobu vydrží mezi mými oblíbenými alby.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.