Spectaculare – týden druhý: progresivní elektronika a všeumělka Poppy Acroyd

Zatímco první koncerty festivalu Spectaculare byly věnovány experimentálnějším směrům australského labelu Room40, terénním nahrávkám a drones či meditativním hudebním večerům v Chrámu u Salvátora, druhý týden se nesl ve znamení progresivní a experimentální elektroniky.

Brána k rozšířenému vnímání hudby: Room40 a Sylvain Chauveau na festivale Spectaculare

Nový pražský festival Spectaculare zaměřený především na hudební, zvukové a vizuální současné umění se ve svém druhém ročníku rozšířil do časového úseku téměř tří týdnů.

Dean Blunt – tma, světlo, tma; něha a tyranie

Metoda cukru a biče, hra světla a tmy, balancování mezi afektovanou vypočítavostí a ryzí opravdovostí. Dean Blunt rozestoupil temnotu v jedno z nejintenzivnějších a nejzvláštnějších vystoupení, které kdy Olomouc zažila.

Něco málo ze Setkávaní nové hudby plus 2014, hlavně hudba

Každý večer představoval právě ten ze všedního dne vytrhující zážitek. Průřez soudobou hudbou byl bohatý, a to především díky přítomnosti hráčů z různých zemí a jejich vhodně zvolenému repertoáru.

Olomoucká metamorfóza s Portico

Proměna v přímém přenosu, z níž by i Řehoř Samsa znejistěl a Franz Kafka zaplesal. Přesně té byl olomoucký Jazz Tibet během koncertu britských Portico svědkem.

Nový Babylon v Brne. Nemý film so Šostakovičovou hudbou podmanil publikum

Nový Babylon v Besednom dome v Brne nebol povestným „starým“ biblickým Babylonom, kde sa rozviazali ľuďom ústa v rôzne jazyky a prestali si rozumieť. Naopak spojenie filmu a hudby, bolo výbušnou symbiózou a celý nemý film priviedol diváka i poslucháča zároveň v nemý úžas.

Nouvelle Prague 2014 – opět o krok blíže světu

Hned na začátku se vzdávám jakéhokoli hodnocení showcaseového festivalu Nouvelle Prague z pohledu návštěvníka. Poté, co absolvujete programově bohatou konferenci pokrývající opravdu snad všechna relevantní témata, těžko už se díváte na kapely jen tak.

George Ezra si Prahu získal a stačilo jen málo

O Georgi Ezrovi už jsme se trochu rozepsali minulý týden, k jeho koncertu v pražském Lucerna Music Baru tak zbývá říct jen několik poznámek. Že se jedná o vycházející britskou hvězdu na pomezí blues, folku a popového písničkaření ví u nás zatím hrstka lidí, to však stačilo k tomu, aby klub vyprodal.

Dva pohledy: Expozice nové hudby (II.)

Dva redaktoři, dvě svébytné sondy do dalšího ročníku Expozice nové hudby. Česky i slovensky, analyticky i synteticky, prozaicky i poeticky, subjektivně i objektivně.

Dva pohledy: Expozice nové hudby

Dva redaktoři, dvě svébytné sondy do dalšího ročníku Expozice nové hudby. Česky i slovensky, analyticky i synteticky, prozaicky i poeticky, subjektivně i objektivně.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.