Cesta Expozicí nové hudby byla cílem hudby samotné

Letní 28. ročník Expozice nové hudby s tématem „Procházení hudbou“ návštěvníky opět zavedl do brněnských koncertních sálů, těch obvyklých i netradičních, kde byl veden dialog hudby a prostoru, nebo kam naopak hudba přenesla místa a situace vzdálené.

Jazz v lidových melodiích a naopak na JazzFestu

Jazz prolnutý s etnickou hudbou získal na letošním JazzFestu v Brně svůj vlastní večerní blok. Do programu byly vybrány hned dvě formace fúzující jazz s lidovou hudbou.

Testování pružnosti pojmu remix - konečná zastávka Punkt Meets Music Infinity v Brně

Odvážní pořadatelé se rozhodli do Brna přivést fenomenální festival, jehož hlavním posláním je představit live remix čili nástavbu živé hudební produkce, kterou obstarávají prvotřídní hudební experimentátoři.

Kouzelný majestátní pop norských Team Me zazněl potřetí v Praze

Norská šestice Team Me zavítala při svém letošním evropském turné k novému albu Blind As Night do Prahy již potřetí. Stalo se tak s podstatně silnějším repertoárem, protože jejich aktuální druhotina sklízí vysoká hodnocení napříč hudební kritikou.

Po stopách švédského tichošlápka Josého Gonzáleze

Se severským písničkářstvím zima není. Hřeje zevnitř jako infrasauna. Ti, kdož ve středu zavítali do Lucerna Music Baru na koncert Josého Gonzáleze, první dvě věty nepochybně podtrhnou.

Mammal Hands – tikající jazzový talent před výbuchem

Kamarádí se s GoGo Penguin, šušká se, že jsou jedním z největších jazzových objevů posledních let. Díky olomouckému Jazz Tibetu a prvnímu koncertu Mammal Hands mimo Británii jsme měli možnost si tuto tezi ověřit naživo.

Jazzmani Herman a Bałdych představili novou tradici na Jazz & World Music v Brně

Koncert Adama Bałdycha a Yarona Hermana byl pro posluchače 2. ročníku série Jazz & World Music Brno hudební hádankou. Dvojice nahrála v roce 2013 album s názvem The New Tradition, a většina brněnského programu pocházela právě odtud.

Světový pop má nového hrdinu – Ed Sheeran v Praze

Na budoucího krále popu by možná rádo dosáhlo více kandidátů, skromnému Edu Sheeranovi nejspíš postačí titul mistra loop pedalu. Po jeho pražské premiéře se množí reporty plné superlativů a osobně bych ani nic jiného nečekala.

Závěr Spectaculare: temné techno a Biosphere pod hvězdami

Poslední dny ještě mladého pražského festivalu vybízely k ocenění bohatosti letošního programu, protože jsme se zase přesunuli k jiným žánrům, než jaké Spectaculare nabídl předchozí dva týdny. Pro mě závěrečná, ale neméně fascinující cesta začala vstupem do holešovického klubu Cross.

Spectaculare – týden druhý: progresivní elektronika a všeumělka Poppy Acroyd

Zatímco první koncerty festivalu Spectaculare byly věnovány experimentálnějším směrům australského labelu Room40, terénním nahrávkám a drones či meditativním hudebním večerům v Chrámu u Salvátora, druhý týden se nesl ve znamení progresivní a experimentální elektroniky.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.