Queens of the Stone Age opět v Praze, tentokrát v královském sále

Queens of the Stone Age už jsme v pondělí nevítali u nás zdaleka poprvé, relativně krátce, pouze rok po jejich vystoupení na Rock For People, se jejich fanoušci dočkali samostatného koncertu v pražském Foru Karlín.

OFF Festival – neodolatelné alternativní krówki

OFF Festival je droga a Artur Rojek nejoblíbenějším dealerem. S chirurgickou přesností dvanáctiměsíčního intervalu totiž pravidelně rozdává intenzivní a inspirativní třídenní narkotikum, z něhož člověk žije celý další rok.

Zastavit se v čase a prostoru – Neutral Milk Hotel v Praze

Přivézt do Prahy Neutral Milk Hotel je krok z pořadatelského hlediska docela odvážný. Přestože kapela v zahraničí vyprodává a zájem, v MeetFactory převládala účast cizinců a klub by dobrou polovinu lidí navíc ještě snesl.

Rozervanost víkendu i velké emotivní zážitky - Colours of Ostrava (2.díl)

Kde jsme skončili v minulém díle, tam navazujeme a přinášíme vám druhou část reportáže z Colours of Ostrava. Sobota se opticky zdála být nejnavštěvovanějším dnem. Těžko říct, zdali to bylo tím, že večer patřil Robertu Plantovi nebo povahou dne uprostřed víkendu.

Colours of Ostrava divoké, ve snech bloudící, poetické a hodně hlasité (1. díl)

Potřetí mezi industriální dominantou Ostravy, potřetí na místě, které se z ostudného chátrajícího komplexu i přes všudypřítomnou, jednolitou rez vybarvilo v podmanivé kulturní centrum, snad jediné opravdové ostravské místo s duší.

Perfektní Kraftwerk, dechberoucí Travis a roztančení Suede: Pohoda 2014

Letošní ročník Pohody byl můj třetí a navzdory tomu, že stále nostalgicky vzpomínám na „poprvé na Pohodě“ v roce 2012, stejně mi cosi říká, že právě onen „třetí“ ročník bude patřit k tomu nejlepšímu, co jsem v Trenčíně zažila.

Se Suuns do (s)nových zákoutí kytarové muziky

Ve stínu všech pozvánek a promotérských výkřiků už to zní jako klišé, ale kanadská čtveřice Suuns je skutečně jedním z nejpozoruhodnějších úkazů současné kytarové muziky. Pražská premiéra v MeetFactory to potvrdila.

Nine Inch Nails v Praze probudili k životu nové album i nový sál

Pražská návštěva Trenta Reznora a jeho Nine Inch Nails byl výjimečný ze dvou důvodů. Zaprvé, vidět živě takto velkou současnou kapelu, jejíž hudba je dlouhodobě napříč roky kvalitativně vyrovnaná, je už určitou zárukou zapamatovatelného momentu. A krom toho, tímto koncertem započal své fungování nový pražský multifunkční sál v Karlíně.

Královská party i milé setkání - Justin Timberlake poprvé v Praze

Král je mrtev, ať žije král. Po smrti Michaela Jacksona není možná překvapivé, že se pod titulem „nový král popu“ hledá jeho nástupce a logická volba padá právě na Justina Timberlakea.

The Great Escape – přímořský ráj pro dosud neobjevené perly

Showcasových festivalů je v Evropě celá řada a každý tak trochu čerpá i z genia loci, tedy výjimečnosti místa, kde se koná. The Great Escape v jihoanglickém Brightonu je nejen showcaseovou přehlídkou nových kapel z Velké Británie i ze zahraničí, ale zahrnuje i odbornou konferenci pro profesionály. Jaké objevy přinesl letošní ročník?

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.