White Lies v Praze obhájili post kapely, kterou stojí za to vidět živě

Konečně. Už jsem opravdu začínala pociťovat mírnou skepsi, co se týče dalšího vývoje White Lies. Přestože jsme se s baskytaristou Charlesem Cavem loni shodli na tom, že druhé album bylo více o produkci než o pořádných refrénech, třetí počin zpočátku nepůsobil jako změna k lepšímu.

Suede rozehřáli Lucernu skutečně britským šarmem

Ač jsem ještě v sobotu ráno trochu pochybovala, zda se koncert další legendy 90. let neponese na vlně nostalgie, dnes už mohu říct, že premiérová návštěva Suede dopadla nad veškerá očekávání.

Unknown Mortal Orchestra v Chapeau Rouge – vesele a nezávazně

Praha zažila v uplynulých dnech nahuštěnou sérii větších i menších koncertů současných britských kapel. Snadno by tak mohlo uniknout pozornosti malé klubové vystoupení novodobých hippíků Unknown Mortal Orchestra hrajících psychedelický kytarový pop.

Crystal Fighters naplnili MeetFactory radostí a obrovskou energií

Druhý pražský koncert kapely, která se v MeetFactory představila již se svým debutem před dvěma lety, byl velmi očekávanou událostí podzimu. Nejen, že byl vyprodaný, ale nedočkavost fanoušků postupně v klubu natolik zhoustla,...

Placebo v Praze potvrdili, že nejlepší léta už mají za sebou

Nadpis dnešního reportu možná vyznívá až příliš krutě, raději tedy hned ze začátku uvedu, že koncert britských pop-rockerů určitě nebyl žádným průšvihem. Vlastně, nejednalo se ani o koncert špatný.

Hurts opět zhypnotizovali Prahu

Hurts u nás hráli už několikrát, ale pro mě to byl jejich první koncert. Ještě v červenci 2011 jsem četla v NME, jak dechberoucí bylo jejich vystoupení na festivale T in the Park. Hodně deště a melancholie. Must-see.

Tegan and Sara se poprvé představily v Česku. A údajně ne naposledy

Kanadská dvojice Tegan and Sara zavítala poprvé ve své poměrně dlouhé kariéře do České republiky. Ačkoli dvojčata tento fakt během představení několikrát zmínila a dokonce kvůli němu i přislíbila odehrání dlouhého setu...

Nouvelle Prague – seznamka pro hudební profesionály i hledače talentů

Showcaseový festival spojený s hudební konferencí pro profesionály Nouvelle Prague si odbyl svou premiéru. V zahraničí oblíbený model spojení lidí, kteří se podílejí na organizaci hudebních festivalů a koncertů, a k tomu vystoupení začínajících kapel, se tak dostal i do České republiky.

Klavírní tvorba vyzrálého génia Yarona Hermana zazněla v Brně již podruhé

V úterní večer 22. 10. proběhl v brněnském Besedním domě druhý koncert v rámci cyklu Jazz&World. Na programu bylo vystoupení mladého izraelského klavírního umělce Yarona Hermana, který seznámil posluchače se svým pojetím moderní klavírní skladby.

Lightning Dust přivezli do Chapeau Rouge nezávislé písničkářství z Kanady

Je to krásný i luxusní pocit, když přijdete na kapelu, která hraje téměř jen pro vás. Jakoby přijela k vám domů. Malý undergroundový klub Chapeau Rouge v Praze svým prostředím takovou atmosféru evokuje ještě více tím, že je v něm útulno.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.