Pohoda 2013: Fenomenálny Cave, krásna Buena Vista i Corganova vízia sveta (2. díl)

Prvý report z tohtoročnej Pohody sme skončili v piatok v noci v hypnotických tónoch Atoms For Peace. Po piatkových prehánkach a nestálom počasí sa i letisko v Trenčíne dostalo do takmer obligátnej formy mimoriadneho tepla, tak ako to máme radi a tak ako to býva na Pohode zvykom.

Pohoda 2013: Letiskom otriasol AMOK, v Trenčíne sa spomínalo i objavovalo (1. diel)

Za nami je už sedemnásty ročník festivalu Pohoda. Únava sa mieša s radosťou, zábleskami stretnutí a zážitkov, či nostalgiou za intenzívnosťou každého vystúpenia, ktorých si svedomitý návštevník na festivale od rána do rána môže vychutnať niekoľko desiatok.

Rock For People 2013: Queens of the Stone Age hýřili vtipem a na pódiu excelovali (2. díl)

Bez dlouhých úvodů rovnou pokračujeme, kde jsme skončili v předchozím díle. Středa na Rock For People nabídla hned několik tvrdších kapel, čímž pořadatelé vyšli vstříc těm, kteří preferovali denní lístky a mohli tak vidět svůj žánrově sjednocený program pěkně pohromadě.

Rock For People 2013 přinesl britské objevy i tvrdší kapely (1. díl)

Rock For People letos překvapil. Program, který festival připravil, mohl sice zpočátku vyvolávat otazníky, ale ve výsledku je potřeba konstatovat, že se organizátorům opravdu podařilo přilákat do Hradce Králové velmi odlišné publikum a nabídnout hudební zážitky napříč žánry.

Malý velký festival jako brána letnímu festivalovému křepčení

Valašský špalíček – malý velký festival a mezigenerační kulturní ozdoba Valašského Meziříčí – letos načal čtvrtou desítku svých ročníků. Jak je zvykem, tradiční festival přinesl několik nevšedních a neokoukaných hudebních zážitků.

Soudobá hudba v sálech přírody: Zmínky

Pět prosluněných červnových dnů festivalu 26. ročníku Expozice nové hudby přineslo soudobou vážnou hudbu do míst, která se s ní primárně neasociují. Koncept zvučících zahrad však dokázal uvést vše na pravou míru.

Portishead + Savages, Praha, 19. 6. 13

Během dvou týdnů přivezla agentura Charm Music do Prahy dvě vskutku obrovská jména (nejen) britské scény. Tím prvním byli shoegazoví My Bloody Valentine, které jsem v nedávném reportu příliš nepochválil.

My Bloody Valentine, Praha, 10. 6. 13

Kultovní shoegazová formace My Bloody Valentine při svém světovém turné nevynechala ani Českou republiku. K radosti všech fanoušků navíc zavítala do příjemného prostoru Divadla Archy a tak se na mysl právem drala spojení jako koncert roku.

Kittchen + ille, Nový Jičín, 4. 5. 13

Kittchen našel díky svému dvornímu pomocníkovi Tomášovi Neuwerthovi na severní Moravě místo zaslíbené. Do Kopřivnice a Nového Jičína se za účelem koncertování vrací rád a často, přičemž ani sobota 3. května nebyla výjimkou.

Boduf Songs + Jessica Bailiff, Olomouc, 30. 4. 13

V zajetí všepohlcující a hloubavé hudební pomalosti se poslední dubnový večer ocitly nevelké podzemní prostory olomoucké Galerie U Mloka. Zavítala do nich totiž intimně naladěná návštěva v podobě Jessicy Bailiff a Boduf Songs.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.