Kittchen + ille, Nový Jičín, 4. 5. 13

Kittchen našel díky svému dvornímu pomocníkovi Tomášovi Neuwerthovi na severní Moravě místo zaslíbené. Do Kopřivnice a Nového Jičína se za účelem koncertování vrací rád a často, přičemž ani sobota 3. května nebyla výjimkou.

Boduf Songs + Jessica Bailiff, Olomouc, 30. 4. 13

V zajetí všepohlcující a hloubavé hudební pomalosti se poslední dubnový večer ocitly nevelké podzemní prostory olomoucké Galerie U Mloka. Zavítala do nich totiž intimně naladěná návštěva v podobě Jessicy Bailiff a Boduf Songs.

Mark Geary + Paul Tiernan, Olomouc, 21. 3. 13

Vzájemně sbližovat a poznávat irskou a českou kulturu. Takový cíl si vytyčil nový multižánrový projekt Czerish festival a počal koncem března krátce putovat po České republice. Přivezl s sebou dva původem irské písničkáře, Paula Tiernana a Marka Gearyho, a zastavil se také v olomouckém Jazz Tibet Clubu.

Mumford and Sons, Praha, 6. 3. 13

Premiérový pražský koncert senzace londýnské folkové scény se odehrál ve velkém stylu. Těžko byste čekali od Mumford and Sons něco jiného - za to krátké období, co existují a jen se dvěma vydanými deskami se jim podařilo získat početnou zásobu nadšených fanoušků.

Two Door Cinema Club + Dog Is Dead + The 1975, Praha, 26. 2. 13

První klubový koncert u nás odehrála severoirská trojka Two Door Cinema Club v pražském Lucerna Music Baru. A bylo to opět jedno z vystoupení, jež potvrdilo velkou oblibu klubových turné mladých ostrovních kapel.

Ken Hensley, Brno, 15. 12. 12

Ken Hensley už u nás koncertoval mnohokrát a má tu své fanoušky, kteří vždy přijdou rádi znovu, ale v Brně to byla jeho premiéra.

Archive, Praha, 2. 12. 12

V poslední době jsem se začal čím dál tím více setkávat s názory, že optimální délka koncertu (tedy délka, při které představení diváka ještě nenudí) se pohybuje někde kolem pětačtyřiceti minut. Delší porce muziky se pak dá prý překousnout...

Katie Melua, Praha, 7. 11.12

Jistě jeden z nejpůsobivějších koncertů tohoto roku odehrála písničkářka Katie Melua. Zpěvačku s bluesově zabarveným hlasem, která se doprovází na kytaru i klavír, mohlo české publikum konečně posoudit i naživo.

Serj Tankian, Praha, 24. 10. 12

Po dvou letech se do Prahy vrátil Serj Tankian, tentokrát s rockovějšími aranžemi a novým albem Harakiri. Koncertní křídlo nahradily klávesy, ale majestátnost večera dotvářela historií dýchající architektura Velkého sálu Lucerny.

The Boys + Crusades, Brno, 20. 10. 12

Zatímco na Flédě buráceli gothic metalisté Paradise Lost, ve stejný večer bylo možné zajít na mnohem „komornější koncert“ z punkového soudku. O ten se postarala nemalá legenda svého žánru

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.