Foto: Kittchen + ille, Nový Jičín, 4. 5. 13

Kavárenský prostor Staré pošty v Novém Jičíně rozvířil Kittchen se svou novou deskou Radio po boku ille a Tomáše Neuwertha (Umakart, ex-Nierika). Podívejte se na galerii z místa činu.

Boduf Songs + Jessica Bailiff, Olomouc, 30. 4. 13

V zajetí všepohlcující a hloubavé hudební pomalosti se poslední dubnový večer ocitly nevelké podzemní prostory olomoucké Galerie U Mloka. Zavítala do nich totiž intimně naladěná návštěva v podobě Jessicy Bailiff a Boduf Songs.

Foto: Francis International Airport + Dirty Picnic, Brno, 3. 5. 13

Brněnská premiéra rakouské kytarovky Francis International Airport a návrat do Česka po pár letech se příliš nevyvedl. Večer před víkendem, x-jálesy a čarodějnice, to vše přineslo Kabinetu MÚZ menší návštěvnost.

Foto: iconAclass (dälek), Brno, 2. 5. 13

Série Enfilade uvítala dalšího výjimečného hudebníka - däleka - toho z nejtemnějších, schovaného za jménem iconAclass. Večírek na Flédě uvedla česká úderka Vložte kočku.

Foto: Astronautalis + Kyklos Galaktikos, Brno, 28. 4. 13

Miláček českého publika opět udeřil. Sold out, divil se i sám Astronautalis, jehož ten večer doprovázeli nejinak zajímavý projekt z našich krajů – Kyklos Galaktikos.

Foto: Electronic Beats, Praha, 13. 4. 13

Pražská Archa v sobotu hostila klubovou událost roku: Lana Del Rey. Rozpačité vystoupení věčně se s fanoušky objímajícího idolu doprovodila dvě další jména současné elektronické scény - Karin Park jako předskokanka, Roosevelt jako zakončení večera.

Foto: Bratři Orffové, Brno, 10. 4. 13

Večer plný nostalgie a sentimentu v Kabinetu MÚZ. A ta velkolepá předzvěst nové desky? Palčivá, upřímně palčivá. Výsledek na podzim. Bratry Orffovy doprovodil brněnský Martin E. Kyšperský (Květy).

Foto: aus + Cuushe + Gurun Gurun, Brno, 6. 4. 13

Trojboj: Pomalost. Gurun Gurun. Pompéznost. aus. + Poddajnost = Cuushe? Kabinet M Ú Z!

Mark Geary + Paul Tiernan, Olomouc, 21. 3. 13

Vzájemně sbližovat a poznávat irskou a českou kulturu. Takový cíl si vytyčil nový multižánrový projekt Czerish festival a počal koncem března krátce putovat po České republice. Přivezl s sebou dva původem irské písničkáře, Paula Tiernana a Marka Gearyho, a zastavil se také v olomouckém Jazz Tibet Clubu.

Foto: Mark Geary + Paul Tiernan, Olomouc, 21. 3. 13

Jen pár dnů po oslavách svatého Patrika zavítala do olomouckého klubu parta Irů. Přinesla ovšem poklidný večer, svíčky na stole, tak akorát potichu, tak akorát nahlas, a ta chvilka, romantika jaksepatří, vše jako vystřižené z irské filmové idylky, se vypařila jako sen.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.