Foto: Chick Corea, JazzFest, Brno, 10. 3. 13

Chick Corea, klavírní kouzelník (čerstvě) ověnčený dvaceti cenami Grammy (na posledních to dvěma kousky dorovnal), zavítal do Brna, a to vskutku velkolepě: po boku The Vigil.

Mumford and Sons, Praha, 6. 3. 13

Premiérový pražský koncert senzace londýnské folkové scény se odehrál ve velkém stylu. Těžko byste čekali od Mumford and Sons něco jiného - za to krátké období, co existují a jen se dvěma vydanými deskami se jim podařilo získat početnou zásobu nadšených fanoušků.

Two Door Cinema Club + Dog Is Dead + The 1975, Praha, 26. 2. 13

První klubový koncert u nás odehrála severoirská trojka Two Door Cinema Club v pražském Lucerna Music Baru. A bylo to opět jedno z vystoupení, jež potvrdilo velkou oblibu klubových turné mladých ostrovních kapel.

Foto: Ceny Vinyla, Brno, 21. 2. 13

Vinyla i letos zavítala do Brna, kde oslavila druhý ročník po boku pěti kapel a předala ceny za nejvýraznější hudební počin, objev a album roku.

Foto: Post-hudba, Brno, 10. 1. 13

Post-hudba na letošek chystá plnohodnotný debut, bylo tak načase otestovat vřele přijímaný projekt, který balancuje mezi poezií a experimentální emo popem, také naživo. Brněnské Boro přivedlo do extatických stavů nejprve neméně absurdní úderka Edoshův kurník.

Foto: Vojtěch Dyk, Brno, 19. 12. 12

Vojtěch Dyk svolal do brněnské městké haly Vodova na čtyři a půl tisíce diváků. Show žluté ponožky, která kombinovala hudbu s divadlem, různými výstřelky glos a vtipů anebo balónkovými vlnami, vlastními i starými šlágry, bavila také díky orchestrálnímu doprovodu B-Side Bandu.

Ken Hensley, Brno, 15. 12. 12

Ken Hensley už u nás koncertoval mnohokrát a má tu své fanoušky, kteří vždy přijdou rádi znovu, ale v Brně to byla jeho premiéra.

Foto: The Tiger Lillies, Brno, 5. 12. 12

Tříčlenná kabarentní úderka rozprášila Brno. Nejmíň osazenstvo letmo zaplněné Flédy, kde se rozdávaly pirátské odrhovačky jedna jako druhá. Mikulášská nadílka jaksepatří. Že spolu pánové Martyn Jaques, Adrian Stout a Adrian Huge hrají už dvacet let, exhibice to byla zábavná až do posledního dechu.

Archive, Praha, 2. 12. 12

V poslední době jsem se začal čím dál tím více setkávat s názory, že optimální délka koncertu (tedy délka, při které představení diváka ještě nenudí) se pohybuje někde kolem pětačtyřiceti minut. Delší porce muziky se pak dá prý překousnout...

Foto: DAT Politics, Brno, 30. 11. 12

Movember zachraňuje mužství anebo alespoň kníry napříč celým světem. I tento rok charitativní akce proběhla také v Brně, a to na Flédě, spolu s v rámci ČR jediným vystoupením francouzských tanečních mistrů DAT Politics.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.