Vytisknout tuto stránku
Český experiment na sto způsobů. Showcase Zhluk nabídne výkvět tuzemských eklektiků

Český experiment na sto způsobů. Showcase Zhluk nabídne výkvět tuzemských eklektiků

„Různé eklektismy mezi soudobou vážnou hudbou, současnou elektronikou a nejsvobodomyslnějším experimentálnem. Jazz, doom, ambient, techno, post-club, noise,“ vyjmenovávají organizátoři showcase festivalu Zhluk, který se již zítra uskuteční v ostravském Provozu Hlubina. V tomto žánrově širokospektrálním vymezení se pohybuje devět českých interpretů, kteří své experimentální vize toho večera představí. Scéna známa, a zároveň mnoha lidem ukrytá, se tímto díky promotérské skupině Electronica Eclectica otevírá.

Ve dehtovém stínu bývalých těžebních věží se návštěvníci mohou těšit na noisové experimenty ŠumařeFokuméuncle grasha´s flying circus, jazzem šmrncnuté ughhpačuka, elektronické pokusnictví säkkikangas dark astral, temný drone lhostejnost či performativní poezii +x. Závěrečnou afterparty pak obstarají lidé z kolektivu Gin&Platonic, kteří se na svém blogu na podobné hudební fúze zaměřují.

Sběratelé a fetišisté pak jistě ocení fakt, že na jednonočním festivalu si zároveň budou moci zakoupit zajímavé (dosud nevydané, raritní či utajované) desky, kazety a tisky.

Zhluk, Ostrava – Provoz Hlubina, 23. 8. 17

 

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.