Free jazz a noise znovu rozezní brněnský Bajkazyl

Ofenzivní sonická paleta free jazzových saxofonů a roztodivných hluků industriálního charakteru. V chaosu i souladu s thereminem a poplachovou sirénou. Mírný progres v mezích totálního masakru. Co se to chystá?

Vinyla nově ocení mladou hudební publicistiku

Hudební ceny Vinyla přicházejí s novým oceněním pro mladé hudební publicisty do 27 let. Cena Jany „Apačky“ Grygarové bude udílena v kategorii Nejzajímavější (nejpřínosnější) publicistický počin za uplynulý rok. Rozdíl oproti jiným kategoriím je v tom, že autoři se musí se svým prezentačním materiálem přihlásit sami. Publicistické práce mohou mít podobu textů, podcastů nebo jiných audiovizuálních forem.

Setkávání s novou hudbou v Brně proběhne i letos. Koncerty streamuje JAMU

Mezinárodní hudební festival současné akustické i elektronické hudby a multimediálních projektů, který se tradičně koná během podzimu na půdě Hudební fakulty JAMU, nakonec bude online. Od 18. listopadu do 15. prosince se uskuteční už 23. ročník Setkávání nové hudby Plus ve streamech prostřednictvím festivalového youtube kanálu.

MeetFactory pouští ven záznamy ze Synapse Knowledge

Pražská MeetFactory postupně zveřejňuje videozáznamy z přednášek a workshopů, které proběhly v rámci dvoudenního setkání hudebních tvůrců Synapse Knowledge. Své zkušenosti s procesem tvoření a fungováním na hudební scéně s účastníky sdíleli čeští i zahraniční profesionálové. Mezi hosty byli letos experimentální a soundartová umělkyně Holly Herndon nebo hudebník a vědec Matt Dryhurst. Jejich výstupy ale nakonec kvůli zhoršující se pandemické situaci proběhly online. Vybrané nahrávky budou zpřístupňovány průběžně, nyní už je možné si poslechnout masterclassy s Ventolinem a bookingovým agentem Brandonem Rosenbluthem.

Pop Messe Live bude vysílat hudbu z Brna

Letos se měl konat první, skutečně velký brněnský festival zaměřený na českou i zahraniční alternativní a nezávislou scénu. Že se nemusí bát přijít ani mainstreamovější posluchač, to měl snad podtrhnout název akce, který zní Pop Messe. Ambiciózní projekt byl naplánován na léto, ale při jeho odhadované kapacitě musel být tak jako ostatní větší akce přeložen na rok následující.  

MENT posílá slovinské kapely k vám domů

Ve spolupráci s Liverpool Sound City a showcase festivalem MENT se uskuteční 17. listopadu od 20:00 stream koncertů čtyř slovinských kapel.  Sledovat je bude možné přes platformu Guesthouse. Po krátké registraci se spustí bezplatný přístup na 60 dnů.

Korzo Národní ve streamech a virtuálně: 17. listopad přináší Festival Svobody

Kolektiv studentských, neziskových a kulturně-historických spolků a sdružení (např. Nerudný fest.cz, Post Bellum, Díky, že můžem nebo FÓR_UM, které stály u zrodu akce) pořádají od roku 2016 rozsáhlý Festival svobody k příležitosti oslav výročí 17. listopadu. V loňském roce se do něj zapojilo 53 měst, jedná se totiž společnou platformu pro organizaci rozličných aktivit po celé ČR. Zapojit se může každý, kdo chce společenské a kulturní hodnoty vázané k tomuto svátku ve svém městě či lokalitě jakoukoliv cestou připomenout.

Alternativa streamuje online své Intermezzo

Počet online festivalů s postupujícím podzimem roste a se zrušeným ročníkem se nesmířila ani pražská přehlídka hutné hudby. Její obývákové Intermezzo nabídne během pátku 13. a soboty 14. listopadu streamy live setů hned několika domácích umělců a projektů, žánrově se pohybujících od noiserocku, přes avantgardní jazz až k progresivní či experimentální elektronice.  

Ars Cameralis je online. Polsku se představí Katarzia, DVA nebo Khoiba

Polský audiovizuální festival Ars Cameralis probíhá od 9. – 28. listopadu a všechny koncerty budou přenášeny ve volně dostupném online streamu. Line-up zahrnuje většinou polské umělce, s několika hosty ze Slovenska, Německa a také Česka.  Z našich končin si na festivale zahrají kapely Khoiba, Leto s Monikou, DVA a taky Katarzia.

Premiéra: Billow vydávají třetí album

Dreampopoví Billow vydávají třetí album. Skladby vychází ze vzpomínek na ty, kteří – ať už doslova nebo přeneseně – zmizeli z našich životů. Jádro melancholické a křehké uzrálo, novinka pojmenovaná jednoduše III nadto zní lehce a dává vzpomenout na hravou, bezstarostnější minulost. Album III přináší AlterEcho k poslechu v premiéře.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.