Islandský rap Úlfur Úlfur poprvé v ČR, v Kabinetu Múz

Před víc než půl rokem Kabinet rozezněly jemné tóny islandské zpěvačky Sóley, teď se Island do Kabinetu vrací, jen v trochu jiné podobě. Fource Entertainment se podařilo odchytit rapery Úlfur Úlfur.

Metronome Blues vydávají třetí album, pokřtí ho hned ten den

Třetí album bývá zlomové, a to od Metronome Blues nepojednává o nijak zvlášť pozitivním tématu. Vicious Circles je sbírkou nahrávek a hudebního bádání posledního roku, které přináší skladby krouží mezi post-rockovou improvizací a hlučným krautrockem. Album pokřtí skupina kolem Rhyse Braddocka už dnes v brněnském klubu Mersey.

Fathermother chystají výstavu v meziříčské Galerii Kaple

Fathermother, vybudovaný kolem formací Fiordmoss a For You Katrina a působící převážně v Berlíně, chystá ve Valašském Meziříčí jedinečnou výstavu tohoto uměleckého kolektivu. Věčný koloběh života, neukončenost, nesmrtelnost a prolínání protikladů, to vše odkazuje k hadovi zakousnutému do svého ocasu, jenž je symbolem výstavy začínající 7. února v Galerii Kaple ve Valmezu.

Lvmen vyráží na turné, se svou Mitgefangen – Mitgehangen míří i za hranice

Loni na jaře jsme se těšili z návratu harcovníků Lvmen, poté přibylo pár koncertů a na konci roku jsme bilancovali. Jejich loni vydané album Mitgefangen – Mitgehangen se dočkalo nadšených reakcí a bylo tedy načase, aby sudetská skupina vyrazila na svatou cestu. S sebou berou duo Tomáš Palucha.

Premiéra: Ba:zel a jejich evoluce

Debutová deska svatojánskou nocí opředeného electro popu dua ba:zel se datuje už do roku 2016. Tlustou čáru za ní však dvojice neudělala. Právě naopak. Skladby z ní nechává uzrávat a proměňovat časem. Tak, že se mnohdy dosti výrazně změní oproti své původní verzi. My vám tuto auto-evoluci a sebe-remixování ba:zel nabízíme na AlterEcho v premiéře.

Umění opět oslaví narozeniny v brněnské Praze

Rok se s rokem sešel a celosvětové oslavy umění jsou tady znovu. Před více než milionem let hodil pravěký člověk suchou houbu do nádoby s vodou a tím prý všechno začalo. Tak pravil 17. ledna 1963 Robert Filliou, člen uměleckého hnutí Fluxus a od té doby umění slaví narozeniny na mnoha místech po celém světě. Jako vždy se zapojí se i brněnský kulturní prostor PRAHA, který připravil k této příležitosti bohatý program.

A2 podporuje Kliniku, promítnou se Hranice práce, zahraje Dizzcock i Blazing Bullets

Postvánoční večírek v duchu práce a podpory druhých v nouzi se uskuteční v pražském autonomním sociálním centru Klinika. Událost, jejíž výtěžek půjde na podporu tohoto centra, nejprve uvítá dokumentární film Hranice práce, po jehož promítnutí bude následovat diskuse s jeho režisérkou a hlavní protagonistkou, načež se v těchto prostorech rozezní hudba.

Nekonečná přítomnost Donaufestivalu

„Přítomnost, zdá se, již nemá konce,“ uvádí organizátoři letošního ročníku rakouského Donaufestivalu, napovídajíce kolem čeho se bude točit letošní téma. Ostatně festival by měl vyvrcholit osmihodinovou freecore performancí několika v průběhu festivalu vystupujících umělců – hudba jakožto proces, téměř bez konce, pouze se začátkem.

Fabia darkvawe a vesmírná láska, Kabinet Múz čekají hvězdné války

Ou šit, v Kabinetu bude vesnická tancovačka! Po roce nás zas navštěvují kluci z Opaku Dissu. Minulý rok jako předskokani Chrise Travise rozpoutali kotel, tak to jdeme zopáknout.

Virvál po slezsku a hanácku. Olomoucká SF Mini přivítá Lebanon, Laundered Syrup a Swimming Sloth

Výtečná příležitost, jak si spravit náladu a zamést pachuť po prvním kole prezidentské volby, se nabízí již tuto sobotu 13. ledna v Olomouci. Na tamější rodící se SF Mini se totiž sjede trojice kapel, které slibují uši v rauši.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.