Ostrava Kamera Oko spojuje síly s Genot Centre

12. ročník Mezinárodního kameramanského festivalu Ostrava Kamera Oko reaguje na nezvyklou globální situaci a odehraje v upravené podobě. Dva podzimní víkendy plné audiovizuálních projektů i soutěžních snímků, a to ve dnech 25.–27. září 2020.

Vrbenské sklárny znovu ožijí jednodenním Fajfr Štýlem

Ve zkrácené podobě se uskuteční letos malý festiválek Fajfr Štýl v prostoru bývalých skláren ve Vrbně pod Pradědem. Koncerty se vejdou do jediného pozdního dne a noci. V sobotu 12. září tuto stoprocentně DIY akci zahájí místní kapela Mis3 a poté bude následovat promítání němého filmu Cikáni (1921) podle novely Karla Hynka Máchy, které živě doprovodí Alphones. Vzápětí přijde řada na kytary a Kluky od Dolního nádraží a taky písničkáře Rabbit slow. Mezitím se uvolní stage i pro spontánní jamming.

Holly Herndon míří do Prahy. Zahraje na Alternativě a vystoupí na Synapsi Knowledge

Americká producentka pracující s umělou inteligencí Holly Herndon v Česku vystoupí 7. října poprvé s oceňovaným albem a audiovizuální show PROTO. Holly Herndon vokální ansámbl a show PROTO, se kterou vystoupila na prestižních festivalech jako Sónar, CTM, Unsound nebo Le Guess Who?. Na posledním jmenovaném se stala bezprecedentně součástí výběru hned tří kurátorů a hned několik médií označilo její vystoupení za to nejvíce strhující a mrazivě ohromující z celého festivalu. Koncertu Holly Herndon bude předcházet její přednáška na Synapsi Knowlegde, dvoudenním setkání hudebních tvůrců v MeetFactory ve dnech 23.–24. září.

Nová dekáda Lunchmeatu

Pražský audiovizuální festival Lunchmeat loni oslavil desáté narozeniny a ani letošní komplikovaná situace, jak se zdá, nebude stát v cestě oslavě jedenácté. K té by mělo dojít tradičně na přelomu září a října 28. 9.–3. 10., kdy festival proběhne podobnou formou jako loni – tři úvodní večery v průběhu týdne na různých místech v Praze (viz třeba AV performance Dashy Rush a Alexe Guevary v pražském planetáriu na předešlém ročníku) a následně tři noci v dnes již tradičním působišti akce – podzemí Veletržního paláce Národní galerie.

Vídeňské Waves budou také online, konference v živém streamu

Desátý ročník showcaseového festivalu Waves Vienna proběhne od čtvrtka 10. 9. do soboty 12. 9. a bude z důvodu pandemie otevřený přímo na místě jen limitovanému počtu účastníků. Díky tomu můžeme sledovat konferenční program ze SAE Institutu v živém streamu, stejně tak jako jednotlivé koncerty prostřednictvím různých vysílacích kanálů přístupných z festivalového webu. 

Beseda u Bigbítu ohlašuje zimní edici. S Katarzií, Palmou, Viah i dokumentárními filmy

Speciální edici chystají pořadatelé festivalu Besedy u Bigbítu. Přibližně třetina umělců, kteří měli vystoupit v létě v Tasově, ve dnech 4. a 5. prosince zamíří do prostor Kafé v kině a Kina Morava ve Veselí nad Moravou. Mezi prvními potvrzenými jmény Besedy u Bigbítu Winter Edition 2020 jsou Katarzia, Viah, Palma, sinks, Severní nástupiště a Tamara. V rámci dalších programových bloků se chystají také přednášky a ve spolupráci s MFDF Ji.hlava projekce dokumentárních filmů.

Nouvelle Prague již poosmé. Pražský showcase se zaměří na středoevropský region

Hudební konference a přehlídka Nouvelle Prague proběhne již poosmé. 30.–31. října 2020 se po roce vrací do prostor DOX+ v Praze. Showcase festival zároveň oznamuje poslední možnost přihlášení projektu.

Šamana Ztráta se vrací, přidává se Mood

Festival Šamana Ztráta se vrací, pátý ročník se odehraje v prostředí Prachovských skal ve dnech 11.–13. září 2020.

Návrat do ráje. Scott McCloud je zpět s Paramount Styles

Kytarista a zpěvák Scott McCloud zapsal dějiny post-punku perem zkušeného barda v kapelách Soulside, Girls Against Boys, New Wet Kojak či právě Paramount Styles. Svým charakteristickým šepotem zpívá písně od srdce v úsporném kytarovém provedení. V Praze celou jeho kapelu přivítají na strahovské Sedmičce 1. září spolu s Jiřím Imlaufem z Houpacích koní. Charisma jedno vedle druhého.  Do brněnského Kabinetu Múz se vrací po dvou letech se sólovým vystoupením 4. září pro všechny drunx, whores and MZK people. Akustika, cello, basa a pár geniálních songů. „Když se rezignace promění ve smíření, strom se znova zazelená a vítr zase zašumí,“ předčítají z Kabinetu Múz. V Brně Scotta doprovodí Aran Epochal, který přiveze experimentální, minimalistický folk – „písničky měkce poskládaný mezi jehličím a kůrou.“

Arleta vydává debutové EP. Klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus

Arleta pojímá rap jako terapii, hru a školní práci. Krátkometrážní Ability To Damage Plant vznikalo pod producentským dohledem Davida Herziga (Noise.kittchen, Bert & Friends), představováno je slovy „holčičí hlas, křehkost a bázeň” či „hledání, klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus, příroda”.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.