Minimalismus Cateriny Barbiery si omotá Prahu poprvé, doprovodí ji OKO DJ

Pražský multižánrový dům na okraji Smíchova čeká přehlídka Shape – platformy pro evropskou inovativní hudbu a audiovizuální umění –, která tentokrát představí dvě ženská jména: Caterinu Barbieri a OKO DJ. Na scénu za kolejemi je uvedou čeští DJs TouchieTouchie a Aitcher Clark. V pátek 13. dubna to bude znít minimalisticky, výsledný obraz ale bude zářit všemi barvami.

Holešovická Šachta startuje sérii Glory Hole, výkvět alternativy a vstupné dobrovolné

Provokativně pojmenovaná, aby trochu znervóznila a přitáhla nejen nadšence. Kurátorem večerů s podnázvem Glory Hole v pražské Holešovické šachtě je publicista Karel Veselý.

Talentovaná písničkářka LP míří na Pohodu a do Prahy

Začínala jako pouliční muzikantka v New Yorku. Přestože Laura Pergolizzi v roce 2001 vydala svůj debut Heart Shaped Scar a v roce 2004 druhou desku Suburban Sprawl & Alcohol, do povědomí širokého publika se dostala až v roce 2016, kdy prorazila s megahitem Lost On You. Do té doby psala písně například pro Rihannu (Cheers (Drink to That)) nebo Christinu Aguileru (Beautiful People). Ještě těsně před vydáním průlomového hitu stihla vydat píseň Muddy Waters, kterou Netflix uzavřel čtvrtou sérii seriálu Orange Is The New Black.

Fallgrapp se otočí v Česku, zahrají v Brně a Praze

Rok od vydání stále aktuálního V hmle obdrželi slovenští Fallgrapp dvě nominace na cenu Radio_Head Awards a nahráli nový klip k skladbě, která zní živě jinak. Rozdíl bude možné uslyšet také u nás, a to nejdříve po Velikonocích v Brně, posléze v Praze. Současně z ceny si nakonec dvojice odnesla tu nejcenější – za album roku.

Romantický rapper Rejjie Snow míří do pražského klubu Futurum

Okouzlující, zasněný hlas, elektrický klavír, jazzové samply a nejasně tepavé beaty. Romantický raper Rejjie Snow tento rok konečně pokřtil první plnohodnotnou desku Dear Annie.

Premiéra: Ba:zel – Civil (Libertae remix)

Ba:zel před nedávnem vydali působivý videoklip ke skladbě Civil, který si hrál s prostředím virtuální reality. Právě tuto skladbu se Liberate rozhodl poněkud proměnit. Zkrátil stopáž, vykuchal vokály a přeskupil a přidal hudební složky tak, aby skladba byla na první poslech stále poznatelná, ale zároveň nabízela možnosti k poznání nových perspektiv.

Žižkovská noc letos překoná sama sebe, tři dny a noci bude vládnout hudba

Na tři dny a tři noci se spojí kulturní podniky po pražském Žižkově a vytvoří unikátní festivalový svět. Žižkovská noc se letos koná poosmé, a to ve dnech 22. až 24. března, kdy se otevře přes padesát scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích.

Beseda u Bigbítu představuje první část programu: Astronautalis, Muchow, návštěva z Nizozemska a perly české alternativy

Oslavou čtvrtstoletí to nekončí, spanilá hudební jízda Besedy u Bigbítu pokračuje po dvacáté šesté. Příznivci malého festivalového kultu si mohou do kalendářů poznačit datum 3.–4. srpna. A zároveň se začít těšit na vytříbený hudební program.

Křehká síla vzdoru. Braids poprvé v Praze

Jak odvyprávět příběh, který se zaryl pod kůži a nejde z ní vytrhat? Za pomocí zkreslených kytar a zjitřující elektroniky, s nečekanými zvraty a nezvyklou strukturou písní, které je možné považovat jako další příkladnou ukázku art rocku. Kanadští Braids, točící se okolo zpěvačky Raphaelle Standell-Preston, se v české premiéře v MeetFactory představí 4. dubna.

Hledá se umělec s vlastní tváří, vítěze 1Band2Play čeká deska a Colours

Poté, co proběhlo bilancování a rozdaly se ceny, Full Moon ve spojení s festivalem Colours of Ostrava hledají hudební talent na tento rok. Vítěze, ať už jím bude sólistka, duo, tradiční úderka či neočekávaný ansámbl, čeká vystoupení na ostravském festivalu a pomocná ruka při vydání debutu.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.