Brněnský Husův sbor v neděli opět rozezní experimentální hudba

Kdo ještě vzpomíná na intimní atmosféru koncertu Roberta Aikiho Lowea ve funkcionalistické budově Husova sboru na brněnské Botanické ulici (který se zde odehrál jako součást festivalu Expozice nové hudby 2017), může si minimálně zopakovat poslech nevšedních tónů a hluků v tomto specifickém prostředí.

Svěží vlna z Hané. Energičtí krasik vydávají EP

Když se v květnu tato olomoucká formace ukázala se singlem GoGoGirl, očekávali jsme i další brzké shledání. Stalo se. Krasik představují čerstvě vydané EP When the Night Turns into Day, na kterém uslyšíte hned tři zbrusu nové songy.

Zvíře jménem Podzim pokřtí svůj debut

Kapela, která nemá v českých luzích a hájích obdoby. Téměř dvacetičlenný orchestr Zvíře jménem Podzim brzy oslaví křest svého prvního alba, a to rovnou na třech koncertech. Projekt, který vznikl pod maskou Jakuba Königa aka Kittchen, se v průběhu nahrávání svého debutu rozrostl na unikátní hudební těleso, reprezentující z každého soudku trošku z tuzemské alternativní scény.

Indie tvrzené vysokými pecemi. Ostravští Places mají nový song.

Je to pár dní, co světlo světa spatřil nový singl Places, indie party z jádra havířské Ostravy. Novinku s názvem Goodbye to me si vzal pod svá produkční křídla Tomáš Neuwerth, známý ze spolupráce s kapelami jako Kittchen, Kafka band či Tata Bojs. O mastering skladby se postaral člen anglické kapely The Pineapple Thief Steve Kitch a celá tato krása vychází pod labelem X Production.

Hezky česky (a slovensky) aneb Nejlepší tuzemské novinky posledních týdnů

Procházíme si drobnou časovou krizí, nestíháme psát. To je fakt, za který se omlouváme. Neradi bychom vás však ochudili o to, co nás v posledních dnech a týdnech nejvíce bavilo na tuzemské scéně. Podzimní měsíce jsou tradičně plodné, a rozhodli jsme se proto připravit jakýsi stručný playlist. Třeba v něm naleznete něco, co vám proklouzlo mezi prsty.

Nylon Jail se po kouskách vrací zpět s dalším videosinglem

Odchod, který oplakal nejeden fanoušek české alternativní scény. Když před dvěma lety ohlásili Nylon Jail konec, málokdo chápal, co se stalo. Nyní se však vrací zpět i s dalším střípkem skládačky – klipem k písni Man On The Dark Chair.

John Maus představí v Praze nové album, tentokrát navíc i s kapelou

Trvalo to dlouho jak z hlediska návratu do Prahy, tak vydání dalšího alba, ale John Maus je zpět. Návrat živoucí legendy, jejíž tvorba nadále zaslouží zařazení mezi tu nejintenzivnější, nejdivočejší a nejvíc oslňujícící, bude zpečetěn dalším albem. To předchozí vyšlo roku 2011 a vysloužilo si z řad kritiků jak skrznaskrz adorující recenze, které převažovaly, tak tu a tam nekompromisně odsuzující, jen stvrzující nastolený kult.

Piper records navazují na tradici, pokračují s večerem plným koncertů

I když město tatrovek přišlo o svůj významný kulturní stánek v podobě Mandaly, přísun kvalitní muziky to nezastavilo. Již za pár dní, konkrétně 10. listopadu, můžete navštívit v pořadí již čtvrtou Piper records night. Večer pod taktovkou Piper records, se zdatným přicmrndáváním Dialog Crew, Mandala Crew, Kachnička Entertainment, Diycore a dalších darmojedů, kteří ještě stále věří na muziku a groupen love, nabídne hned čtyři zvučná jména.

Vinyla startuje další podzimní večírky. Brněnskou Prahu rozezní Esazlesa a India

Ačkoli jsou hudební ceny Vinyla již rozdány, závěrečnou ceremonií s gratulacemi vítězům to nekončí. V rámci doprovodného programu a pro zkrácení čekání na ročník nadcházející vystoupí již tuto sobotu 4. 11. dvě výrazné formace současné alternativní scény –Esazlesa a India.

Pekelné Inferno FAMUFESTu nabídne pekelně dobrý line-up

Událost, kde koncentrace hipsterů a artlove lidí bude větší než obvyklá, o to více je však bude o co stát. Letošní 34. ročník soutěžního filmového festivalu studentů filmové akademie nabídne kromě studentských snímků i bohatý doprovodný program a našlapaný hudební line-up.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.