Vytisknout tuto stránku

Vzniká dokument o Amy Winehouse, do českých kin přijde v srpnu

Amy Winehouse, foto Universal Amy Winehousefoto: Universal

Od smrti ikony moderního soulu Amy Winehouse uplynuly necelé čtyři roky. Zpěvačka ale teď „ožije“ na filmovém plátně – Asif Kapadia připravuje dokument s titulem Amy. Měl by mapovat zpěvaččin příběh od dětství až po náhlý konec kariéry. Dvouhodinový snímek, jehož součástí mají mimo jiné být rozhovory se zpěvaččinými rodiči, kamarády i někdejším manželem, bude mít v Británii premiéru 3. července, do českých kin se dostane v srpnu. Víc napoví trailer.

Amy Winehouse, které se stal alkohol a její sedmadvacátý rok života osudným, stačila vydat jen dvě alba. Díky tomu druhému, Back to Black (2006), ale nasbírala hned pět cen Grammy. Posmrtně vyšla ještě deska s nepublikovanými písněmi (Lioness: Hidden Treasures) a také výběr živých nahrávek z archivu BBC. Před dvěma lety se na pultech knihkupectví objevila rovněž biografie, kterou sepsal zpěvaččin otec.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.