Okurková sezóna: Daft Punk připravují vlastní figurky aneb Když vznikají hračky s tvářemi hudebníků

Daft Punk figures Daft Punk figures

Fanoušci francouzských Daft Punk, kteří by si rádi hráli se svými idoly v pokojíčku, mohou jásat. Duo, které v současnosti vládne hitparádám se svým singlem Get Lucky, totiž připravuje vlastní figurky. Postavičky půjdou do prodeje jednak v páru, jednak samostatně a budou imitovat „živou podobu“ Daft Punk – tedy u nich nebudou na hlavách chybět charakteristické, zlatá versus stříbrná, kontrastně lesknoucí se helmy. Navíc v balení nalezneme celkem sedm párů vyměnitelných rukou s různými gesty, o zábavu tak, zdá se, bude postaráno. Škoda jen, že si ji užijeme nejspíše až pod vánočním stromečkem. V obchodech se totiž Daft Punk ve velikosti tak akorát do ruky poprvé objeví v Japonsku, a to až v listopadu.

Okurky!

V novinářském světě se v současnosti hlásí o slovo okurková sezóna, a tak není od věci se čas od času pobavit nad zprávou veskrze bulvárního charakteru. Jedné takové bude patřit čím dál tím víc dnů.

Figurky, panenky a jiné hračky s tvářemi hudebníků a kapel nejsou ve světě ničím neobvyklým. Tzv. action figures přebíraly podobu hudebníků již dávno před Daft Punk. Mezi nejprodávanější dodnes patří figurky pomalovaných rockerů The Kiss, nesmrtelných The Beatles, rock'n'rollového krále Elvise Presleyho či krále popového – Michaela Jacksona.

Konkurenci divě mezi panenkami – blonďaté krasavici Barbie – se v minulosti snažily vytvořit panenky s podobou Madonny, Kylie Minogue, Cher, Gwen Stefani či Katy Perry, ješitnost hnědovlasého playboy Kena pak musela utrpět, když zjistila, že se vedle ní v regálech objevují také plastové podobizny Justina Biebera, MC Hammera či Codyho Simpsona.

Milovníky lega jistě potěší fakt, že existují také lego postavičky tragicky zesnulé Amy Winehouse, Madonny či titulovaného sira Cliffa Richarda. Vůbec nejúchvatnějším kouskem však pravděpodobně jsou ruské matrjošky s obličeji The Beatles. Nevěříte, že něco podobného existuje? Tak se přesvědčte tady.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.