Vytisknout tuto stránku
FPM Playlist FPM Playlist

Fair Price Music vysílá průzkumné lodě do oceánu hudby, první je věnována ženám

Fair Price Music zastávají na české scéně ojedinělou mecenášskou roli, která spočívá jednak v mnohdy syrovém záznamu živých vystoupení na červeném koberci, jednak ve finančí podpoře skrz prodeje alb, z nichž jde zastoupeným tvůrcům takřka vše. Nyní FPM přidávají – svou objevitelskou roli zvýrazní sérií playlistů. Ten první je věnován folku, punku, rocku… a hlavně holkám v kapelách napříč žánry a regiony.

Chceme objevovat hudbu v Polsku, Německu, ve Skandinávii i jinde, představovat ji u nás. A naši hudbu zase venku,” přibližuje myšlenku nového projektu Ondřej Novák, jeden ze zakladatelů FPM. „Našim cíllem je od začátku podporovat hudebníky a umožnit jim šířit svojí hudbu do světa a získavat podporu od svých fanoušků.

K tematickému rozpětí uvádí Petra Braddock následovné: „Chtěli bychom kombinovat žánry, regiony, či jakékoli jiná témata. Našim cílem je hlavně hudbu servírovat, dávat ochutnat z toho množství, ve kterém se člověk může ztratit,” přibližuje a zároveň dodává, že přestože má každý jiný vkus, každý se v tom místy najde. Sloužit má novinka i zahraničním tvůrcům a skupinám, které mají brázdit našimi kraji. „Někdy kapely (hodně ty zahraniční), které vyrážejí na turné, potřebují místní kapelu, aby mohly udělat společný koncert. Tohle jim může pomoct v hledání. I když u tohoto není třeba se omezovat na playlist.

První playlist Girls in Bands je zatím k poslechu zde. K dalším, poeticky pojmenovaným Nice Noise, Folk Around či Voiced Out se pak lze dostat tudy.

A jednoho mrazivého dne přijde také playlist, o který se pro FPM postará AlterEcho.

 

 

 

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.