S loňským albem Windswept Adan překročila Ichiko Aoba hranice svého rodného Japonska a nyní ji Jednota v čele s Heartnoize dovezla poprvé do Prahy. V Punctu surreálné hudební krajiny zprostředkoval také sólový koncertní debut Anny Ruth vystupující pod jménem Koruth.

O nedůvěře, kterou cítíme, když se otřepáváme z následků pandemie, a o nejistotě, kterou cítíme do budoucna. Věříme v něco? A v co vlastně? Novou skladbu Ai fen doprovází videoklip, který vznikl ve spolupráci s americkým režisérem Jakem Ramsayem, makedonským kameramanem Brankem Avramovski a editem ruského Romana Iakolova.

Open-call, výstavy, pouliční festival, Žižkovská noc zkrátka nezná hranici. Na festivalu, který tentokrát proběhne 28.–30. 10., zahrají Alyona Alyona, Duma či Yacøpsæ, představí se i platforma Pinkbus či divadelník Jakub Gottwald s projektem Urfascism.

Nouvelle Prague nabídne podeváte hudebním profesionálům, amatérům i studentům možnost seznámení se současným děním na scéně, oborovými platformami a asociacemi, setkání s osobnostmi scény a množství panelových diskuzí a workshopů. Od pátku 22. do soboty 23. října v pražském Doxu.

 Ve francouzské metropoli probíhá tradiční showcase a konference Mama Paris, během níž se korzuje po čtvrti Pigalle, jejímž středobodem je jindy Mouline Rouge. Třídenní akce také letos nabídla převážně francouzský program, z něhož vyčnívali Taxi Kebab, Marina Satti, Anna Leone, Joseph Schiano di Lombo anebo Dirtsa.

Hlavním tahákem ostravského programu pro nás byla pochopitelně AV night Genot Centre. Dramaturgická dvojice Ondřej Lasák a Wim Dehaen jsou zárukou unikátních zážitků minimálně již od dob spacích Silent Nights, se kterými měl ostatně ostravský večer leccos společného – intimní pospolitostí soustředěného poslechu v kinosále počínaje a společnou snídaní konče.

Spectaculare nabízející „to nejzajímavější ze současné alternativní scény napříč hudebními styly” kromě koncertů nabídne filmová promítání v Biu Oko a workshopy s umělci. Festival se vrací po roce a půl, kdy byl sedmý ročník přerušen v březnu 2020 pandemií a více než polovina festivalu neproběhla.

Taneční hypnotické beaty, elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to vše jsou poznávací znaky tvorby Bratrů, dvojčat Jiřího a Ondřeje Veselých. Po řadě koncertů v Česku i zahraničí a několika úspěšných EPs a singlech přichystali debutové album Two Minds, které u Indies Scope vyjde v limitovaném počtu také na vinylu.

Písně o současnosti, která je jen řadou bublin oddělených zdí neporozumění. Kolektivní Halucinace vydala na jaře u Indie Scopes album Realita, které v úterý 12. října pokřtí v pražské Malostranské besedě.

JAF 34 se na svém debutu obklopil skupinou známých jmen, vydal jej po vlastní ose a nyní ohlašuje spolu se zveřejněním klipu první a poslední živé koncertní koncertní provedení alba Empty. Spolu s Viktorkou Marksovou (Houpací Koně), Filipem Fidlochem (The Superpower), Mikolášem Papežem (Papalescu 2) nebo Radimem (Champion Sound) vystoupí 22. října ve Fuchs2.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.