„FOMO je o střetu představ s realitou. A protože jsme vážně chtěli, aby to bylo udělaný dobře, předělávali jsme to asi pětkrát,” říká Dominik Zezula. „Finální úprava obnášela kompletní přepis textu ve druhý půlce, transpozici druhýho refrénu a reharmonizaci celýho hooku.” Ke klipu dodává, že „je to surreálný a nemá to žádnej hlubší význam. Prostě takovýhle je žít v tomhle světě.”

Bourání žánrů, fenomény a nárazy beatů do syntetických stěn, to slibuje podzimní pokračování koncertního cyklu Pulz. „Pulz si klade za cíl ukázat, jak pestrobarevná ve skutečnosti je československá hudba. Poslední měsíce roku budou patřit kapelám, zpěvačkám i rapperům, kteří potvrzují, že žánry neexistují,“ říká Vojtěch Tkáč, hudební publicista a dramaturg série, který na podzim v Paláce Akropolis představí Viah, něco něco, Good Times Only, Oliver Torr anebo The Valentines.

Dým pokřtili novou desku, Desteffan (Radio Laude) zahrají svou první live show, Lastsword představil svůj audiovizuální projekt ke svému EP, Martyyna zahrála nové tracky z chystaného alba, Deaths se rozloučili posledním koncertem. .„Stále se emočně vzpamatováváme z dance off. Děkujeme každému, kdo přišel a podpořil další rok naší existence a pomohl nám vybrat peníze pro Ukrajinu, vážíme si vás. Všichni umělci a náš technický tým se postarali o splnění tohoto snu. Stejně tak děkujeme MeetFactory za to, že nám umožnili upravit prostor a experimentovat s jejich prostředím,” vzkázali Sing Sing Soundsystem.

Mladí ladí jazz přivezli do Akropole trio z Los Angeles plující na vlnách alternative R&B, neo soulu a jazzu. Na začátku strhl publikum rapper Austin Antoine kombinující klasický boombap sound s R&B.

 Balancuje na hranici mezi rituálním postpunkem a konceptuálním uměním. Na své pouti se staví se do opozice proti zaběhnutým rockovým konvencím. Ruští Shortparis se vrátili do Prahy.

Zaposlouchali jsme se se do tikotu stovky metronomů a meditovali nad plynoucím časem ve výstavě Jiří Příhoda VOID. Orchestrem BERG nechali rozeznít 100 metronomů a došlo tak na Poème Symphonique, slavnou kompozici skladatele a hudebního experimentátora Györge Ligetiho.

Koncert Arooj Aftab zakončila zasloužená standing ovation. Za účasti hned několika velvyslanců a pozorného publika zazněla téměř celá deska Vulture Prince, zatímco pauzy mezi skladbami vyplňovala šarmantní skladatelka vtipy i historkami. Kytaru, housle a magický hlas tak často doplňoval i smích sálu. Večer otevřela producentka Rlung kombinující field recordings se samply akustických nástrojů. Pořádali Heartnoize ve spolupráci s Divadlem Archa.

 Třetí album bývá zlomové, třetí ročník Vivat vily i Moody Moon Noize přinesl to nejlepší na pomezí meditace a oslavy života.

Na LGW? pravidelně přichází koncert, po kterém už nepotřebujete vidět žádný další. Právě takový pocit vyvolalo vystoupení Arooj Aftab, která zpívá o ztrátě, lásce a prázdnotě. „Album Vulture Prince a zejména jakési protoreggae Last Night jsem poslouchal na jaře docela často, na koncert jsem byl zvědav. A dostal jsem… všechno.” Už v neděli v Arše.

Prachatice na tři dny ožily s Viva Moody Moon Noize. Spojení s místním spolkem Živá vila přineslo tři nabité dny, víc než dvacet hudebních vystoupení, několik stovek návštěvníků  bohatý doprovodný program. Podívali jsme se na historické hradby, do magického kostela sv. Petra a Pavla, svébytného nočního podniku Byblos a samozřejmě dovnitř i na zahradu funkcionalistické Kralovy vily. Galerie zachycuje páteční a sobotní část festivalu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.