Pro fanoušky „glittery girl anger, bedazzled twerking, aggressive camera zooms, destroyed vocal cords, no homo I love you bro,” vzkázali Glitter.hit. Vedle hlavní hvězdy večera Lil Mariko s kapelou zahrál v pražském Bike Jesus jeden z prvních setů zahrál Wierdsky, bootleg-remix producent, a jeden z prvních koncertů Wodehn&Zzai.

Mladí ladí jazz přichystali další večer nových jazzových uskupení. Večer otevřeli Laid in the Game, kteří se pohybují na hraně jazzu a rock, nechyběla improvizace ani hravost. Baroness in Haze propojili jazz s neo soulem a vytvořili hudbu plnou kontrastů, divokosti a nálad.

Spolek Živá vila letos se letos dal dohromady s budějovickým skate oddílem a promotérskou skupinou Světadíl, pro čtvrtý ročník Vivat Vily zároveň pořadatelé poprvé zvolili téma Zpátky ke kořenům. „Chceme skrze něj tematizovat česko-německý živel týkající se nejen funkcionalistické vily, ale také samotných Prachatic. Téma bychom chtěli reflektovat především v rámci doprovodného programu, který se opět rozroste do celého města,” říká za pořadatele Barbora Koritenská. Multižánrový festival proběhne 14.–15. července 2023 počtvrté slibuje nevšední využití prostoru vily, atmosféru plnou diskokoulí a hořících ohňů.

Závěr roku v MeetFactory patřil ve velkém stylu Annet X s kapelou Champion Sound. Představili zde album Až budu velká, chci být Aneta Charitonova, na němž vypráví o lásce, toxických vztazích nebo o tom, jak je skvělé dělat to, co vás baví.

Floex zve na koncert do Café v lese, kde společně s pěti dalšími hudebníky ansámblu zahraje své skladby z alb Papetura a Samorost 3 upravené do neoklasických aranží. O ty se postaral Jan Šikl (Zabelov Group). Na vánočním koncertě ho doplní Jiří Javůrek (basklarinet), Jakub Tengler (vibrafon), Chikako Král Tomita (housle), Anežka Jiráčková (viola) a Jakub Mayer (violoncello).

Lenka Dusilová vystoupila s novou kapelou v Paláci Akropolis. „Mám kolem sebe po třech letech hledání konečně velice silnou hudební partičku, s kterou mě obrovsky baví hrát (je to fakt maso!) a chci s nimi dlouhodoběji tvořit a realizovat svoje nový sny a plány," říká. Speciálně pro tento koncert si Dusilová přizvala VJku Lindu Arbanovou. Zazněly jak písně z posledního, třemi Anděly ověnčeného alba Řeka, tak i průřez starší tvorbou.

Mariana Jouzová & Qow, Alena Boada & Sweeps 04 a Koruth & Barry Wann, pět hudebníků a hudebnic, kteří se dříve neznali. Konektiv je oslovil, aby připravili speciální vystoupení v rámci páté Konektiv Night, která tentokrát proběhla v Alfredu ve dvoře. „Děkujeme našim neuvěřitelným hudebníkům a umělcům, kteří měli dost odvahy se ukázat a navázat nová spojení,” vzkázali pořadatelé. Tentokrát pokračuje Konektiv ještě jednou reprízou v pátek v hradeckém Divadlu Drak.

Letos zamíří Konektiv i do Hradce Králové. Apel, který akce přináší, chtějí pořadatelé šířit i do regionů. Je zároveň příležitostí, jak platformu Konektiv rozvíjet v rámci nových spojení, v tomto případě meziregionální, i jak narušovat vnímání hlavního města jakožto exkluzivního kulturního centra republiky. 

Akropolí to v roce 2017 začalo křtem debutu a po pěti letech v roce 2022 končí. S téměř dvěma vyprodanými koncerty se Zvíře rozloučilo se svými fanoušky a uložilo se k nekonečnému spánku. 

Nový klip ke skladbě Davida Pomahače z posledního alba animovaly děti z kurzu animace Aeroškoly. „Během první hodiny jsem dětem píseň pustil a poměrně dlouho s nimi diskutoval o tom, co v ní slyší, co pro ně symbolizuje. Dozvěděl jsem se opravdu velkou spoustu zajímavých myšlenek a úhlů pohledu. Pak jsme jim dali volnou ruku a šlo se na věc. I když to byl pro děti poměrně těžký úkol, protože natočit animovaný klip klasickou stop motion animací na šestiminutovou píseň je opravdu nálož, tak se jim výsledek povedl,“ říká Pomahač. 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.