Vytisknout tuto stránku
Hidden Orchestra, Brno, 23. 2. 15 Hidden Orchestra, Brno, 23. 2. 15 Libor Galia

Hidden Orchestra zahrají příští týden v Praze a v Košicích

Některé kapely platí za koncertní jistotu. To je příklad i britských Hidden Orchestra, moderní klasiky notně okořeněné elektronikou i jazzovými rytmy. Projekt multiinstrumentalisty Joe Achersona živě doprovázejí další hudebníci, mimo jiné klavíristka Poppy Ackroyd, kterou jste u nás mohli nedávno potkat na některém z jejích sólových koncertů.

Na velkém podzimním turné, během nějž kapela dokonce vystoupí v Indii, se Hidden Orchestra zastaví taky 18. listopadu v Praze (Roxy) a 19. listopadu v Košicích (Tabačka). Kdo by to měl blíž do Německa, může si na ně zajet třeba do Drážďan, tam budou až 18. prosince.

Kromě psaní svých vlastních věcí si Acherson bere na mušku taky skladby jiných hudebníků. Nejnovějším vydaným počinem Hidden Orchestra je album Reorchestrations, jistý způsob remixů, inspirace cizími skladbami, dodání jim „acheronovského“ kabátu.  Nově tak zní písně od Piano Interrupted, Clarinet Factory či Floexe.

 

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.