Do Česka poprvé přijíždí éterická Phoria

Do Česka poprvé přijíždí éterická Phoria foto: Phoria

Pětičlenný soubor z jihoanglického Brightonu spolu hraje od základní školy a od svých počátků ve své tvorbě spojuje rozsáhlejší elektronické kompozice s jemnými, šeptavě tichými a přesto dynamicky rozmanitými vokály zpěváka Trewina Howarda. Britská Phoria se poprvé představí živě v Česku, stane se tak v úterý 16. dubna v pražském klubu Roxy.

Strhující a dojemné zvukové tapisérie, které se vzrušujícím způsobem vymykají hranicím představitelného, vznikají díky atmosféricky vrstvené elektronice a podmanivému interpretačnímu výrazu. Phoria ale zrovna tak dokáže prezentovat silné emoce a do sebemenšího detailu promyšlenou kompozici v akustických verzích svých skladeb. V roce 2010 debutovali s EP Yourself Still a po dalších dvou kratších nahrávkách následovalo první studiové album Volition, rok 2020 přinesl druhou desku Caught A Black Rabbit a loni kapela vydala novinku River Oblivion.

Jejich poslední počin se někdy noří do temnoty, jindy ve svých povznášejících melodiích zrcadlí záblesky naděje. „Lidé zapomněli na jednoduchou, důležitou krásu a pocit něčeho nadpozemského,” komentují svá inspirační východiska členové skupiny. Phoria naživo je příslibem „působivé, elegantní orchestrace,” vzkazují pořadatelé.

Phoria, Praha – Roxy, 16. 4. 24

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.