Vytisknout tuto stránku

Všechno zlé i dobré: 52 Hertz Whale vydávají singl Phil, nové album je na dohled

52 Hertz Whale 52 Hertz Whale foto: Karin Golisová

Bratislavská postpunková formace 52 Hertz Whale po dlouhých pěti letech vydává 26. srpna novou desku Present Sense Impression produkovanou Lazerem Vikingem. Průvodní singl Phil napovídá, že kapela je zpět v té nejlepší kondici.

Trumf jménem Phil začal mít kontury už v roce 2020. 
„Phil a celý album vznikal na samote a na prossecu v českých lesoch, v cracknutých verziách Abletonu a v zafajčenej skúšobni. Cez zaťaté zuby, chaos, chuť i nechuť a je v ňom všetko zlé aj všetko dobré,” říká baskytarista Fabo.

Je to jedna z dvoch skladieb, ktorá podobne ako naše staršie veci nemá klasické refrény. S tými nás naučil pracovať až Lazer Viking, ktorý produkoval väčšinu albumu,“ doplňuje bubeník Tomáš. Album nahrávali u Jakuba Hríbika v bratislavském studiu Pulp.

Tvorba 52 Hertz Whale byla vždy surová a emotivní. K hlučnému noisu se v novém singlu (a údajně taktéž na celé desce) přidávají intenzivní syntezátorové plochy a hitové momenty. Skladba se nejmenuje Phil jen tak náhodou. Text k písni je složen z úryvků nahrávky Song Islands projektu Phila Elveruma The Microphones. Ta mimochodem vyšla v jiné podobě pod názvem I Hope This Song Finds You Well Phil v květnu na vinylovém splitu slovenské pětice s kapelou Household Dogs u britského vydavatelství CPWM.

Album Present Sense Impression vychází ve spolupráci časopisu Full Moon Forum a labelu Weltschmerzen digitálně a na vinylu, limitovaná edice v počtu pouhých 100 kusů bude k dispozici číslovaná a signovaná členy kapely. 52 Hertz Whale během léta zahrají na festivalech Grape či Beseda a představí se také na nizozemském Welcome to the Village. Po vydání nahrávky bude následovat evropské turné i tuzemský křest. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.