Moody Moon Noize 2023 slibuje rapové naděje, hypergroove i podzemí Chomutova

Moody Moon Noize Vivat vila, 2022 Moody Moon Noize Vivat vila, 2022 foto: Libor Galia

Putovní festival Moody Moon Noize oživí v roce 2023 několik pozoruhodných prostor Chomutova, například Oblastní muzeum, kostel sv. Ignáce, Městský park nebo barokní jezuitskou kolej. Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize, který proběhne na konci srpna, bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény. Žhavá jména doplní ověřené jistoty.

Program čtvrtého ročníku festivalu bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény. „Stejně jako každý rok se těším na neotřelé složení interpretů a jejich zasazení do různorodých a často velmi specifických míst konání. Líbí se mi myšlenkové pochody za jednotlivými bookingy – nikdy totiž nešlo o prvoplánové nastřelení programu. Jinak tomu nebude ani letos,” říká jedna z pořadatelek Tereza Odehnalová (Mood). 

Ukázky ještě nevydaného repertoáru představí Manon meurt, slovenský raper Čavalenky nebo skupina whyohwhy z agilní brněnské scény. Jedním z vrcholů akce bude i unikátní projekce snímku Arvéd, doprovázená společným koncertem tvůrců soundtracku Aid Kida a Pjoniho, kteří za hudbu k filmu nedávno obdrželi Českého lva. „Právě na případě tohoto programového bodu je nejlépe vidět péče, kterou věnujeme umístění jednotlivých koncertů. Projekce totiž proběhne ve sklepení Oblastního muzea pod lodí kostela svaté Kateřiny, kde by se jistě hermetikovi Jiřímu Arvédovi Smíchovskému líbilo,“ říká Michal Pařízek (Full Moon) a doplňuje: „Ve stejném prostoru proběhne také jedno z mála vystoupení projektu Awoo, přímo v kostele svaté Kateřiny zase zahrají Blue Uandi. Stranou nezůstane ani další místní nádherný kostel svatého Ignáce, kde proběhne v sobotu odpoledne recitál klavíristky a skladatelky Nikol Bókové. Pro její vystoupení objednáváme unikátní koncertní křídlo Bechstein.“

Pro čtvrtý ročník Mood Moon Noize definitivně opouští koncept hlavní scény spojené u tradičních festivalů s pozicemi headlinerů. „Chceme představit unikátní zážitky v souladu s charakterem a někdy v kontrastu k rozmanitým městským prostorům, nikoliv se fixovat na konzervativní představy o hierarchii scén či line-upu,” vysvětluje David Čajčík (Heartnoize).
Tančili jsme, křičeli jsme. Moody Moon Noize 2022 v Prachaticích: anketa ☙ galerie ☙ rozhovor
Výčet jmen představuje také letos to nejzajímavější z alternativní scény: Ancestral Vision, Anki, Arvéd + live show by Aid Kid & Pjoni, Awoo, Barbora Hora, Berlin Manson, Blue Uandi, Body of Pain, Čavalenky, Dokruhu, Fæ Bestia, Glory Affairs, Ida the Young, Ichbin & Maneki Neko, IAmNøt, Manon meurt, Marjari, Neue Welt, Oblaka, Pavel Karous, Post-hudba, Vysílač Live, whyohwhy, Wodehn & Zzai, Xces a Zouj. 

Moody Moon Noize vol. 4, Chomutov – různá místa, 24.–26. 8. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.